רובלוקס

גם אם עוד לא שמעתם מהילדים את השם “רובלוקס”, מה שבעינינו סביר רק בהנחה שאין לכם ילדים – הגיע הזמן לשמוע את הסיפור המדהים של חברת הגיימינג שהונפקה לראשונה החודש (מרץ 2021), וכבר שווה מעל 40 מיליארדי דולרים. זו לא הפעם הראשונה בה דייויד בזוקי ואריק קאסל האמריקאים, היזמים והיוצרים של רובלוקס, נהנים מתשואות עתק. למעשה, פלטפורמה לא רחוקה מזו של רובלוקס כבר פותחה על ידיהם ונרכשה, בשנות התשעים של המאה הקודמת. יצאנו לבדוק מה סוד הקסם, ובעיקר אם עכשיו הזמן לקנות מניות של עוד חברת גיימינג שעושה את דרכה מעלה.

רובלוקס: סיפור קסום של הצלחה מסחררת

כל הורה יספר לכם, שאין קשה מלפתוח את דלת חדרם של המתבגרים ולמצוא אותם ממש באותה התנוחה מהבוקר, מול מסכי הסמארטפון או המחשב הנייד. התחושה היא כי בעוד הם משחקים במשחקי המחשב הפסיביים ונטולי התוכן שאנחנו כהורים מדמיינים, הפוטנציאל שלהם להתפתח פשוט עף דרך החלון. מספר משחקים ואפליקציות שדווקא צברו פופולאריות אדירה בשנים האחרונות משנים את התפקיד הפסיבי של השחקנים הצעירים במשחקים אונליין. זה התחיל, אולי, מהמשחק המוכר מיינקראפט, שאיפשר לשחקנים בכל העולם לתכנת, לבנות ולעתב עולמות שונים ולאחר מכן גם לחלוק אותם עם שחקנים אחרים, וכעת, עומדת פלטפורמת רובלוקס שמציעה משהו דומה מאוד, בעין הציבורית.

רובלוקס היא לא עוד משחק מחשב. היא למעשה פלטפורמה, המאפשרת לשחקנים לייצר משחקים או אביזרים ולשתף אותם עם שחקנים אחרים בכל העולם. הפלטפורמה מאפשרת שימוש ללא עלות, אולם השחקנים הצעירים המעצבים עולמות, דמויות, אביזרים, לבוש לדמויות שלכם, חיות מחמד, כלי נגינה ומה-לא, דווקא יכולים לגבות ממשתמשים נוספים תשלום עבור הורדה ושימוש במה שעיצבו. רובלוקס כמובן גוזרת עמלה מכל מכירה כזו, כאשר עיקר התשלום עובר ליוצרים.

רובלוקס התחילה בשנת 2004, עם השם DynaBlocks, לאחר שאותו צמד מפתחים מצליח שחרר וגם עשה אקזיט של כ – 20 מיליוני דולרים עבור פלטפורמה שמציעה פחות או יותר את אותו רעיון בשנות התשעים, זו Interactive Physics שאפשרה לשחקנים לייצר אלמנטים כמו בתים ורכבים ולשנות את התכונות הפיזיקליות שלהם. בשנת 2014 שוחררה האפליקציה של רובלוקס בשם הנוכחי, והפכה פופולארית כמעט כמו אש בשדה קוצים.

פלטפורמת משחקים ומטבע קריפטוגרפי

בעולמות של רובלוקס, המסחר מתבצע באמצעות מטבעות המשחק רובוקס (Robux). כל שחקן מרוויח מספר מטבעות כמעין “שכר חודשי”, אולם בנוסף ניתן לרכוש את המטבע של הפלטפורמה בכסף אמיתי, או להרוויח אותו על ידי מכירת אביזרים שעיצבתם. ולא רק שניתן לרכוש מטבעות רובוקס בתמורה לדולרים, אלא שאפשר גם להמיר את מטבעות הרובוקס שלכם בחזרה לדולרים, מה שהופך את המטבע כמעט מטבע קריפטוגרפי “אמיתי”.

רובלוקס שוברת שיאיים בשנת 2020

ניראה ששנת הקורונה היתה טובה לפלטפורמת הענק: בארה”ב מדווחים כי חמישה מכל עשרה ילדים בין הגילאים 7-16 (כלומר 50%), משחקים ברובלוקס. שנת 2020 הביאה עימה עלייה של מעל 80% בכמות המשתמשים בפלטפורמה ,עם מספר לא ייאמן של מעל 30 מיליון משתמשים יומיים באפליקציה ויותר מ – 30 מיליארדי שעות של שימוש בה ברחבי העולם. רווחי החברה במהלך שנת 2020 התקרבו למיליארד דולר, כאשר החברה מדווחת גם על עשרות אלפי מפתחים, רובם בני פחות מ – 16, שהרוויחו 10,000 דולרים או יותר ממכירת אלמנטים בפלטפורמה, במהלך השנה.

ההנפקה של רובלוקס: אתם אולי רוצים להיות שם

רובלוקס הודיעה כי היא מתכוננת להנפקה בורסאית במהלך נובמבר 2020, והמסחר במנייה החל ב – 10.3 השנה. מחיר המנייה בפתיחת המסחר עמד על כ – 45 דולרים, ובסיום יום המסחר הוא עמד על כמעט 70 דולרים. על פי תחזיות החברה, פופולאריות הפלטפורמה צפויה לעלות עוד במהלך שנת 2021, והם ממש לא חוששים מסיום משבר הקורונה והילדים הצעירים שיחזרו בקרוב לשחק באוויר הפתוח עם חבריהם. ניראה שלפלטפורמת רובלוקס ממתינה שנה של הצלחה, אנחנו לבטח נעקוב בעניין.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פורד
פורד וריביאן יורדות מהעץ: התכניות לרכב חשמלי משותף בוטלו
שוק הנדל”ן באירופה
שוק הקריפטו
חדשות השבוע בשוק הקריפטו: קולקציה חדשה של NFT שנמכרה במיליונים, אוקראינה מגבילה פעילות בקריפטו, ומי היה המטבע שזינק השבוע?
טכנולוגיה
טכנולוגיה נגד נוסטלגיה: מהפכת הצעצועים לילדים
שוק הנדל”ן בארצות הברית