אנרגיה ירוקה

שימוש במקורות אנרגיה טבעיים: סקטור האנרגיה המתחדשת במגמת זינוק

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה מסקרנת: במקום שימוש בפחמים מזמים כמו דלקים, מדינות רבות מחליטות לשנות את כיוון הספינה ולהשקיע דווקא באנרגיה מתחדשת שמקורה דרך מקורות טבעיים כמו רוח, שמש וגלי הים. כאשר אנו מתייחסים למונח “אנרגיה מתחדשת” הכוונה היא לשימוש באלטרנטיבה המאפשרת לעולם להתמודד עם הידלדלות מקורות האנרגיה המאובנים כמו למשל הדלק, ועדות לכך ניתן למצוא בצניחה הדרמטית של מחירי הדלקים בכל רחבי העולם. הסיבה לכך נובעת לא מעט בזכות המודעות ההולכת וגוברת בכל הקשור לשימוש בדלקים מזהמים כמו גם פחמים שמשפיעים על האקלים. משבר האקלים נחשב לאחד המשברים הגדולים ביותר של העת הנוכחית, הן בשל תופעות טבע דרמטיות כמו האסון שמתרחש בימים אלו בגרמניה ובלגיה עם מאות הרוגים כתוצאה מהצפות וכן שבירת שיאי החום בארה”ב ובקנדה. גם כאן בישראל משבר האקלים הוביל את ממשלת ישראל לפתח תוכניות להגברת השימוש באנרגיה מתחדשת, כמו למשל אנרגיה סולארית. אנרגיה סולארית נחשבת לאחד מהתחומים הבולטים ביותר בענף המקורות הטבעיים וזאת בשל היכולת להשתמש בקרן השמש לטובת ייצור חשמל. כידוע, מדינת ישראל היא מדינה חמה ברוב ימות השנה ועל כן התקנה של לוחות סולאריים בכל רחבי הארץ גורמת לא רק לניצול מיטבי של מקור אנרגיה טבעי ולא מזהם אלא גם להפחתת התלות בחברת החשמל. הביקוש למקורות אנרגיה מתחדשים נמצא בשיאו, ועל כן חברות המתמחות בתחום זוכות להתעניינות כמו גם מצליחות לגייס כספים לצד חתימה על הסכמים עם ממשלות לטובת הטמעת מקורות האנרגיה המתחדשים באופן מואץ.

תחומים מרתקים להשקעה

סקטור האנרגיה המתחדשת מבוסס על טכנולוגיות מתקדמות שבמסגרתן ניתן להפוך את האנרגיה המתחדשת לחסכונית יותר. כך לדוגמה, נרשם בעשור האחרון התקדמות משמעותית בכל הקשור לפיתוח של טורבינות רוח חשמליות. מדינות כמו דנמרק והולנד נחשבות לחלוצות בתחום, אולם כיום ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה גם מדינות שלא משתייכות למדינות הסקנדינביות מתחילות להקים את הטורבינות – כולל כאן בישראל, כמו למשל ביישוב מעלה גלבוע. אנרגיית מים נחשבת גם לתחום מרתק וזאת בשל היכולת להשתמש בירידת הגשמים וגלי הים מתוך מטרה ליצור חשמל. תחום נוסף הוא דלק ביולוגי – שימוש בחומרים אורגניים כמו פסולת לטובת יצירת חומרים אורגניים כמו ביו דיזל. איתור הזדמנויות להשקעה בדמות חבורת המתמחות בסקטור מהווה דרך מעולה לגוון את תיק ההשקעות כמו גם לקחת חלק בהנעה של עולם המבוסס על אנרגיה מתחדשת – ואקולוגית.

.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אלצהיימר
אלצהיימר: הסוף למחלה חשוכת המרפא?
רובין הוד לקראת הנפקה
ממלכת הצעירים: רובין הוד לקראת הנפקת ענק בבורסה
קריפטו למתחילים
קריפטו למתחילים: מי המטבעות המובילים, איך אפשר להיחשף לעולם ומה הסיכונים?
fiverr
חברת fiverr – סיפור הצלחה
השקעות אלטרנטיביות
בתי מרקחת דיגיטליים ופלאי הטכנולוגיה