סקטור התשתיות

תשתיות הן המתקנים אשר מאפשרים לנו לחיות, כלומר, לנהל אורח חיים מודרני. במדינות, ערים או אזורים. לתשתיות השפעה גדולה לתפקוד הכלכלה, כבישים, מסילות ברזל, גשרים, מנהרות, תשתיות חשמל, תשתיות מים, אינטרנט, נמלי ים, שדות תעופה ועוד. התשתיות קשורות זו בזו, וככל שהן טובות יותר, כך האלטרנטיבות של הכלכלה להתפתח להגדיל את הייצור והתפוקה של המשק בצורה יעילה יותר. לאחרונה, בעקבות מספר מנהיגים שמובילים מהפכה בתחומים מסוימים, ובעקבות פיתוחים טכנולוגים סקטור התשתיות הפך למעניין יותר ויותר, והוא סוחף אחריו יזמים ומשקיעים מכל העולם.

נתחיל בג’ו ביידן, ובחבילת הסיוע וההשקעות שלו שעשויה לשנות את אמריקה ואת העולם כולו. מדוע? ראשית, ביידן מוביל מהפכה בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת, מדובר על שינוי שיקדם תעשייה חדשה שנמצאת בתחילת דרכה. על פי נשיא ארה”ב, ביידן, ארצות הברית תצרוך 100% מהאנרגיה שלה עד 2050 באמצעות אנרגיה ירוקה ומתחדשת. כלומר, ארצות הברית נכנסת לתקופה של בניית תשתיות אנרגיה חדשות לאורכה ולרוחבה של המדינה, במרבית ארצות הברית קיימות תשתיות  ישנות, ובנייה מחודשת היא דבר מתבקש. פרויקטים לאומיים  עשויים לתמוך ולקדם את שוק התעסוקה, השקעות עתק מצד הממשל עשויים להוביל לפיתוחים פורצי דרך וחדשנות טכנולוגית, ובנוסף לכך, משקיעים מכל העולם רואים את החזון והמהפכה הגדולה שמוביל הממשל בארה”ב, ומקבלים ביטחון להגיע ולהשקיע במדינה המתחדשת.


השקעה של כ-621 מיליארד דולר בתשתיות תחבורה, שיפוץ כבישים, מסילות ברזל, גשרים, תחבורה ציבורית, נמלי ים, שדות תעופה, ובניית תשתיות לרכבים חשמליים הם חלק מרכזי בתכנית התשתיות של ביידן, תוכנית שסוחפת מדינות רבות בעולם, וכבר עכשיו ניתן לראות מגמת שינוי, כאשר בקרוב מאד נראה חברות טכנולוגיה וחברות תשתיות מאחדות כוחות ובונות כ-500,000 תחנות טעינה לרכבים חשמליים. סכום של כ-50 מיליארד יושקע בתעשיית המוליכים למחצה, 30 מיליארד יושקעו בסקטור הבריאות, בציוד ובמבנים. אם לא די בכך, כ-213 מיליארד דולר יושקעו בשיפוץ בתים ושדרוג שכונות, כמו כן, באמצעות תוכנית זו המדינה תבנה כ-500 אלף דירות לבעלי הכנסה נמוכה ובנונית, ובהשקעה של כ-111 מיליארד דולר תשדרג המדינה את תשתיות המים, זה יחליף את צינורות העופרת המתפוררים באדמה, ובאמצעות שדרוג זה, איכות המים ובריאות הציבור ישתפרו. וכדי להמשיך להיות המדינה המובילה בעולם, ביידן מקצה כ-180 מיליארד דולר למחקר, פיתוח וחדשנות טכנולוגית.

כבר היום ניתן לזהות סקטורים שעשויים להרוויח מהמהפכה הגדולה שמקדם נשיא ארצות הברית, ג’ו ביידן.
תחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת, תחום הנדל”ן בארה”ב, תחום התשתיות, תחום הטכנולוגיה ועוד. ניתן להשקיע להיחשף להשקעות מסוג זה באמצעות חברות בורסאיות או באמצעות השקעות אלטרנטיביות. מומלץ להיוועץ עם מתכן פיננסי כדי להתאים את ההשקעה הטובה ביותר לתיק הנכסים הקיים שלכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אבטחת סייבר
גיוס ענק של החברה שאין לה שם – Noname Security
השקעות אטרקטיביות 2021
ההשקעות החוץ בורסאיות האטרקטיביות של 2021
טכנולוגיה
אלטוס לאבס: החל מרוץ עשירי העולם אחר חיי נצח
קרנות חוב
השקעה אלטרנטיבית מנצחת: מה הן קרנות חוב ולמה חשוב שתכירו אותן?
מטבעות קריפטוגרפיים
קרנות גידור של מטבעות קריפטוגרפיים: איך הן עובדות וכיצד ניתן להשקיע בהן