סקירה אלטרנטיבית 2.5.21

השבוע בישראל מתחיל בהרכנת ראש,  ביום אבל לאומי זה, שולח תנחומים למשפחות ההרוגים והפצועים בהר מירון.

לצד הימים הקשים והעצב הכבד בארץ, אנחנו חווים תחושת הקלה בכלכלה הישראלית שלנו, עם עוד שבוע חיובי מבחינת המאבק בנגיף הקורונה. את המסר החיובי מעבירים בטונים ברורים הפרסומים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עם מדד אמון הציבור שעלה לרמתו הגבוהה ביותר מאז יום פרסום המדד לראשונה. משקי הבית מצפים לשיפור במצב הכלכלי בהמשך השנה, מספר העובדים הנמצאים בחל”ת או המובטלים ירד ושיעור הרכישות באשראי חוזר לרמות שראינו לפני ימי הקורונה.

השיח המשמעותי במאקרו בארץ כמו גם בארה”ב ובמדינות אחרות בעולם, על רקע אותה אופטימיות, הוא כמובן בנשא האינפלציה. עדיין, נכון לשבוע הראשון של מאי, אין נתונים רבים המגבים את אותה התחושה שאנחנו בדרך לרעידת אדמה אינפלציונית כלל עולמית, אולם משהו באוויר גורם לכך שאנליסטים, כלכלנים, מובילי מדיניות ובכירים בבנקים מסביב לעולם נערכים לקראת עליות המחירים הצפויות.

איך אינפלציה משפיעה על תיק ההשקעות שלנו?

אינפלציה היא תהליך של עליית מחירים, והוא לא משפיע באופן ישיר על הריבית הנקבעת במשק על ידי נגיד בנק ישראל, אולם על פי רוב ולפי כל ההערכות, עלייה של קצב האינפלציה תביא באופן בלתי נמנע להעלאת הריבית האפסית השוררת במשק הישראלי מזה שנים רבות. עלייה בריבית המשק תפתח ערוצים חדשים להשקעות, כאשר בריבית נמוכה כל כך משקיעים רבים רואים בשוק ההון כאלטרנטיבה הרווחית היחידה. בריבית גבוהה יותר של המשק חלק מהמשקיעים בבורסה ימירו את ערוצי ההשקעה שלהם לאג”ח או אפילו לערוצי השקעה סולידיים, כמו למשל פק”מים בבנק, מה שיפגע בסופו של דבר בשוק ההשקעות.

ביחד עם זאת חשוב לומר, כי בתקופה של התעוררות כזו, אנחנו צופים עליות מחירים בבורסות בישראל ובעולם בחודשים הקרובים.

משקיעי חוץ בישראל

ישראל נחשבת במדינות רבות מסביב לעולם כהצלחה מסחררת בניהול הטיפול בקורונה. ישראל היתה מהמדינות הראשונות שנענו, ברמה הניהולית וברמה הציבורית למבצע החיסונים, ומהמדינות הראשונות שכמעט העלימו לחלוטין את נגיף הקורונה על שלל ההשפעות שלו מהשיח הציבורי וממיטות בתי החולים. התוצאה ניכרת לא רק בתחום הרפואי: במהלך החודשים האחרונים הזרימו משקיעים זרים אל הבורסה הישראלית מעל מיליארד שקלים נטו ברכישת מניות, ועוד מעל שישה מיליארדי שקלים ברכישת אג”ח ממשלתי וכמעט 4 מיליארדי שקלים ברכישת מק”מים.

ההצלחה של טסלה שווה למאסק עוד 32.4 מיליארדי דולרים

מי שעוקבים אחר החדשות מכיוון טסלה יודעים שהמניה בסימן ירידה מאז הגיעה לשער שיא של כ – 880 דולרים בתחילת השנה. מי שהשקיע במניית טסלה בתחילת אפריל, הרוויח עליה עד כה מעל 7%, ואולי מדובר בהתאוששות. ביחד עם מחיר המניה המתעתע, מדובר בתקופה טובה לטסלה וייתכן שגם עבור המשקיעים שלה. אמש (1.5) פורסם כי לאחר שעמדה בשישה מתוך 12 היעדים שלקחה על עצמה לשנה החולפת, מאפשרת טסלה למאסק, הבעלים של החברה והאיש העשיר בעולם, לפדות חלק מהאופציות שברשותו, בשווי כולל של 32.4 מיליארדי דולרים. רק כדי לסבר את האוזן: זה קצת יותר מ – 10% ביחד לתל”ג של כל מדינת ישראל.

השקעה אלטרנטיבית: תחשבו על אמצעי מניעה

במהלך תקופת הקורונה, שיעורי המכירות של קונדומים צנחו באופן דרמאטי על אף העובדה שכולנו היינו סגורים בבית. אגב, לפני שתניחו שמדובר ב”בייבי בום” שמסביר את ההתעניינות הפחותה באמצעי מניעה נספר לכם כי גם שיעורי הילודה צנחו משמעותית בעקבות הקורונה. עכשיו, עם מבצע החיסונים המתקדם, ניראה שגם המכירות של אמצעי המניעה מתניעות מחדש, למשל, מניות חברת TTK Healthcare  המשווקת את הקונדומים מבית דורקס עלו משער של 499 דולרים לשער של 694 דולרים מה 19 ועד ה – 26 באפריל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקירה אלטרנטיבית 11.4.21
השבוע שהיה: סקירת שווקים אלטרנטיבית
מארק צוקרברג
צוקרברג רוצה עולם חדש: המשקפיים החכמות של פייסבוק רואות מציאות אחרת?
קריפטו
המטבע אינטרנט קומפיוטר נכנס לשוק המטבעות
השקעה אלטרנטיבית
הצעה מעניינת להשקעות אלטרנטיביות מקבוצת הראל עם שלוש קרנות חדשות
ביטוח חיות מחמד, כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול