סקירת שוק

האם צפוי לנו גל חדש של עליות במטבעות הקריפטו? מסתמן שמשקיעים רבים יצטרכו לרכוש מחדש את המטבעות בהשאלה דבר אשר צפוי לגרום לביקוש גדול, וככל הנראה להצית גל עליות מחודש. כמו כן, מאז אוסרת ממשלת סין על כריית ומסחר ביטקוין, ניתן לראות צניחה בייצור המטבע, ועל פי אנליסטים, כורים שיישארו פעילים עשויים להיות רווחים מאד בטווח הקרוב. הביטקוין הצליח להתאושש משבוע שעבר, כאשר ננעל על שער של כ-34,742$ למטבע, ורשם עלייה שבועית של כ-4.98%, גם האת’ריום הצליח להתאושש ומחיר מטבע עלה לכ-2,2224$ וזינוק שבועי של כ-17.71%, בנוגע למטבע האהוב של אילון מאסק, הדוגקוין עבר שבוע רגוע באופן יחסי כאשר נסחר בשער של כ-0.246 ליחידה, וסגר ירידה שבועית של כ-2.5%
מוקדם לומר האם גל הירידות הסתיים, ולהסתכל קדימה לגל עליות, מה שבטוח במטבעות הקריפטוגרפים, רכבת ההרים תמשיך לנוע והתנודתיות לא תגמר לעולם.

חדשות ירוקות, על פי ECB אי טיפול והתייחסות למשבר האקלים עלולה להביא את הכלכלה העולמית לירידיה של כ-20% בתוצר עד סוף המאה הנוכחית, על פי הערכות, העולם נמצא במצב מאד רגיש ומסוכן של שיטפונות, ואירועי מזג האוויר קיצוניים אשר עשויים להופיע בכל רגע. חברת Shell  הודיעה על פרויקט ירוק עצום ממדים אשר מהווה דרך אבן דרך מרכזית במהפכה הירוקה, הפרויקט עשוי לקום במערב גרמניה ומטרתו להשתמש בכוח ואנרגיה מתחדשת באמצעות מים ולייצר מימן ירוק. כדי לעמוד בהתחייבויות מפסגת האקלים ל-2050 בה מדינות רבות הודיעו כי יובילו קו וגישה שונות לגמרי, ויקדמו את המהפכה הירוקה והמתחדשת.

שבוע המסחר בארה”ב ננעל בעליות שערים, וזאת לאחר פרסום נתוני התעסוקה אשר הפתיעו לטובה, מדד הנאסד”ק טיפס בכ-0.81%, מדד ה-S&P500 התחזק בכ-0.75%, ומדד הדאו ג’ונס הוסיף כ-0.44%
מניות בולטות לחיוב היו אמזון שתחזקה ב-2.27%, מיקרוסופט בכ-2.23% ואפל בכ-1.93%
באירופה התנהל מסחר במגמה מעורבת כאשר מדד הדקס הוסיף 0.3%, מדד ה-FTSE הבריטי וממד ה-CAC הצרפתי נחלשו בכ-0.03% ובכ-0.02 בהתאמה. גם באסיה נרשמה מגמה מעורבת כאשר מדד הניקיי היפני רשם עליה של כ-0.27%, אך מדדי סין המובילים רשמו ירידות שערים כאשר שנחאי נחלש בכ-1.95%, ומדד ההנג סאנג נחלש בכ-1.8%, וזאת לאור מתיחות עולה מול המערב, ובעקבות נתוני חוב שעשויים להכביד על הכלכלה והצמיחה בסין.

בישראל ננעל שבוע המסחר במגמה מעורבת, כאשר מדד הבנקים מזנק ב-1.9%, ת”א 30 מוסיף כ-0.3% ומדד ת”א 90 נחלש בכ-0.5% המניות הבולטות לחיוב באחוזת בית ביום המסחר האחרון היו אנג’יאן שעלתה בכ-5.11%, דניה סיבוס שהוסיפה לערכה כ-3.92%, מגדל ביטוח אשר התחזקה בכ-3.39% ובנק הפועלים שהוסיף כ-3.25% בגזרת המניות היורדות בלטו אקסיליון שנחלשה בכ-5.86%, לייבפרסון אשר ירדה בכ-3.78%, קמטק עם ירידה של כ-3.48%, ומיטב דש ואלקטרה צריכה נחלשו בכ-3.35% ובכ-3.26% בהתאמה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
פלאי הטכנולוגיה: יהלומי דמים ויהלומי מעבדה
סין
עוד בשורת איוב לתאגידים בסין: הממשל נגד מותגי היוקרה ונגד האולטרה עשירים במדינה
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – ריצ’ארד ברנסון ממריא לחלל ומניית וירג’ין נופלת ב-6% , הישראליות חוזרות עם פער ארביטראז’ חיובי
מהמרי וולסטריט
העם נגד וול סטריט
קרנות סל
מוצר דפנסיבי משוק הקריפטו? תעודת סל למטבעות קריפטוגרפיים