סקירת שוק

שוק הקריפטו – איילון מאסק נפרד וסין נלחמת

שוק הקריפטו עושה מאמץ גדול להתאושש מהקריסות הגדולות של התקופה האחרונה, ובעיקר מההחלטות של הממשלות והכלכלות הגדולות בעולם בכל הנוגע למסחר ולכרייה בשטחן. בסיכום שבועי, רשמו המטבעות המובילים עליות קלות בלבד. אך ביום שישי האחרון רשמו שוב ירידות, כאשר הביטקוין ירד ב-4.07%, אתר’יום ירד בכ-3.05%, הדוגקווין עלה בסיכום שבועי בכ-26.27% בעקבות אישור מסחר בבורסת הקריפטו. לאור ההתפתחויות האחרונות בשוק, עושה רושם שלא נאמרה המילה האחרונה, כאשר סין החליטה לאסור על מסחר בביטקוין. על פי מחקר חדש שפורסם עולה כי סין שולטת בכ-75% מכריית הביטקוין בעולם. וכתוצאה מכך, קיימת עליה במקרים של הלבנות הון וכסף שחור במדינה, דבר שלא מתקבל על הדעת אצל מקבלי ההחלטות. עושה רושם שמטרת השלטון המקומי בסין היא להחליש או למחוק את הביטקוין מעל פני האדמה, הממשל יכול לעשות זאת באמצעות חוקים נוקשים וקנסות כבדים.  לאור ההחלטות של הממשל הסיני, עושה רושם כי גם איילון מאסק מבין שאי אפשר ללכת בכל מצב נגד הזרם, ובציוץ פרידה, הוא פרסם אימוג’י של לב שבור, ציוץ ששלח את המטבע להמשך ירידות. שווי הביטקוין עומד על כ-677 מיליארד דולר, וכ-36 אלף דולר למטבע. שווי האת’ריום על כ-311 מיליארד דולר, וכ-2,676 למטבע.
והדוגקווין מזנק לשווי של כ-48.61 מיליארד דולר, וכ-0.37 דולר למטבע.

הבורסות בעולם

שבוע המחסר בבורסה המקומית הסתיים בירידות שערים, כאשר ת”א 35 יורד בכ-1.18%, ת”א 125 יורד ב-1.33%, ות”א בנקים יורד ב-2.19%. בעולם המדדים המובילים סיימו בטריטוריה הירוקה, כאשר בסיכום שבועי ה-S&P500 עלה ב-0.61%, דאו ג’ונס עלה בכ-0.66%, נאסד”ק 100 עלה ב-0.48%, ומדד הפחד רשם ירידה של כ-2.03%. באירופה המדדים המובילים הושפעו מהסנטימנט בארה”ב, כאשר FTSE100 עלה בכ-0.66%, DAX עלה ב-1.11%, CAC40 עלה ב-0.49%. באסיה נרשמה מגמה מעורבת, כאשר הנייקי היפני ירד ב-0.71%, האנג סנג רשם גם הוא ירידה של 0.74%, ובומביי30 רשם עליה של 1.32%

חדשות ירוקות והקשר הישראלי

השבוע הטכנולוגיה הוכיחה שהיא כאן כדי להישאר ולסייע במהפכה הגדולה, במיוחד במאבק האקלים ובסיוע לחיות. במקרה יוצא דופן הצליחו מדענים באמצעות מדפסת תלת ממד 3D להדפיס לציפור פצועה רגל תותבת. לא היה זה המקרה הראשון בו מודפס איבר בתלת ממד. כמו כן, הודיע השבוע ענקית הרכב העולמית חברת טיוטה מוטורס על משאית חשמלית EV וזאת בשיתוף פעולה עם סטארט אפ ישראלי בשם REE. על פי טיוטה, התכנון העתידי אמור לכלול ייצור של אוטובוסים וכלי רכב מסחריים גדולים. הפיתוח של Ree Automotive הוא לייצר רכבים חשמליים בטכנולוגיה מתקדמת המובנת בגלגל הרכב. מדובר בשוק גדול ובעל תחרות, היות וגם פולקסווגן, ג’נרל מוטורס ופורד יצאו בהצהרות בנוגע לייצור מסחרי של משאיות וטנדרים, עם זאת, ב-REE מאמינים כי העיצוב הייחודי שלהם מאפשר לקבל רצפה שטוחה, דבר המבדיל אותם מהמתחרים, ובאמצעות טכנולוגיה מתקדמת תצליח החברה להפוך למובילה בתחום בתוך מספר שנים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מה זה כריית קריפטו ואיך אתם יכולים להתחיל לעשות את זה?
RIVIAN
חברת הרכב החשמלית RIVIAN בדרך לבורסה?
amazon
המונית של אמזון
משאבת נפט
תיק השקעות אלטרנטיבי: שעתו האחרונה של הזהב השחור
מדד הביומד
טכנולוגיה רפואית: מדד הביומד מזנק