סקירה אלטרנטיבית 07.03.21

אנחנו פותחים את השבוע עם בשורות טובות: המסעדות חוזרות לפעול (אמנם במתכונת מצומצמת ומוגבלת), נתב”ג נפתח (למספר מוגבל של נוסעים ורק לארבעה יעדים), הילדים חוזרים לבית הספר (כשבוע לפני חופשת פסח). כמו ברחובות ארצנו היפה, כך גם בשוק ההון – אפשר לזהות סימנים של בלבול. בעוד בשבוע האחרון, בשורה התחתונה, המדדים הגדולים בארץ ובעולם איבדו בממוצע 1.5% – 2% משויים, בסוף השבוע האחרון ראינו עלייה מתקנת – שלא הצליחה להביא את שיעורי המחירים לרמות של לפני כחודש. האירועים הגדולים של השבוע שנגמר בשוק ההון, בארץ ובחו”ל – וכמה המלצות לריענון תיק ההשקעות שלכם בשבוע הקרוב.

מניות אנרגיה – שינוי העדפות מובהק, אם כי תמוה

בשנה האחרונה, ראינו עלייה בפופולאריות של מוצרי השקעה מסורתיים ואלטרנטיביים בתחום ייצור האנרגיה החלופי ובר קיימא. חברות אנרגיה סולרית, תהליכי שימור ואגירת אנרגיה וייצור סוללות ומצברים לשימוש ביתי, יצירת חשמל מהרוח, מאנרגיה גיאותרמית שמתחת לאדמה ועוד – כל אלה, הפכו לבייבי של המשקיעים. ביחד עם ההצלחה הכבירה – וההיגיון האקולוגי שמאחורי החברות האלה, אנחנו רואים דווקא את חברות התשתיות והאנרגיה המסורתיות (כמו חברות הנפט והדלק) ממריאות בשבועות האחרונים מעבר לכל תחזית. למשל, מניות קבוצת דלק עלו השבוע ביותר מ – 7%. מתחילת השנה, מחיר חבית נפט (ברנד) עלה במעל 30%. מרבית האנליסטים מניחים שמחירי הנפט קרובים להתייצבות וישמרו על מחירים יציבים בשנה הקרובה – כלומר, אפשר להניח, שהחלק המכריע של עליית מחירי הנפט הוא מאחורינו.

מילה על מניות הבנקים

בשבוע שעבר סיפרנו על ביקוש מוגבר למניות הבנקים, שסבלו מירידות ערך חדות לאורך תקופת הקורונה. עליות הערך הגיעו בעיקר על רקע של ציפיות לחלוקת דיבידנדים למשקיעים, על אף שהתקנות התירו פרסום חלוקת הדיבידנדים רק החל מאמצע חודש מרץ. השבוע הודיע בנק ישראל כי הוא מאפשר לבנקים להמשיך ולהימנע מחלוקת דיבידנדים למשך חצי שנה נוספת – מה שאומר, כפי הנראה, כי עליות הערך של מניות הבנקים לא הוכיחו את עצמן.

מה קורה עם האג”ח?

השבוע פרסם וורן באפט את המכתב השנתי שלו למשקיעים. אחד המסרים שעלו ממכתב זה באופן ברור קשור בציפייה של המשקיע האגדי כי אג”ח ממשלתי יהפוך אפיק לא רווחי בשנה הקרובה – לאור ירידות ערך של כמעט 94% בתשואות אג”ח מטעם משרד האוצר האמריקאי.

לצד זאת, שוק האג”ח בארה”ב דווקא זינק השבוע, עם תשואות גבוהות מהרגיל. זאת, בעיקר בשל העליות הנמשכות במחירי הסחורות, חבילת הסיוע שהובטחה על ידי ממשל ביידן, והציפיות לאינפלציה בשווקים.

המניות הדואליות – עדיין משדרות חוסר ארגון

המניות הגדולות שהפכו לכוכבות של רווחי הארביטראז’ בתקופה הזו, הציגו פערי מחירים חיוביים ושליליים בשווקים שונים גם השבוע, וסוחרי הארביטראז’ ניצלו זאת עם מספר גבוה של עסקאות במסחר יומי. המניות שכיכבו השבוע בפערי ארביטראז’ היו למשל: לייבספרסון עם פער שלילי של 1%, אורמת עם פער חיובי של 1.13%, ו – NICE עם פער חיובי של מעל 2.2%.

השקעות אלטרנטיביות – בואו נדבר על שוק הקנאביס

היתרון הגדול של השקעות אלטרנטיביות בשוק תנודתי כל כך, הוא האפשרות למצוא השקעה שאינה נעה במתאם עם כיווני השוק המסורתי. כך, כשכל השוק יורד – ההשקעות האלטרנטיביות שלכם עשויות לספק תשואות יפות. שוק הקנאביס המאפשר שפע של השקעות מסורתיות ואלטרנטיביות ממשיך לצמוח במגזר הרפואי ובתרבות הפנאי, תהליכי לגליזציה, חוקים ותקנות ימשיכו לקדם את הענף בתקופה הקרובה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רוסיה ושוק הקריפטו
זה קורה: רוסיה משתמשת בשוק הקריפטו לעקוף את ההגבלות מהמערב
תשתיות ואוויר נקי
זהב OUT – תשתיות ואוויר נקי IN
מטאוורס
שלושה מענקי המטאוורס: כך זה צפוי להתפתח
ארהב מול סין
ארה”ב מול סין – האם המהלך של נשיא ארה”ב ישפיע על יחסי הכוחות?
השקעות אלטרנטיבית
מה יקרה כשהשמש תנצח את הזהב השחור?  נדבר שפה אלטרנטיבית