סקירה אלטרנטיבית 11.4.21

בשבוע שחלף, אנחנו בישראל סיימנו את חגיגות הפסח, ואילו הנוצרים חגגו את חג הפסחא בשבוע עבודה מקוצר. האביב בחצי הכדור הצפוני נותן את אותותיו בתחומים רבים, וניראה שגם בכלכלה. מדינות רבות כמו ארה”ב, אנגליה, צ’ילה, הונגריה, בחריין, תורכיה ועוד רבות – מאיצות את קצב החיסונים לקראת יציאה מן המשבר, כשבציורי הגרפים הבין לאומיים, ישראל משאירה את שאר המדינות בעולם הרחק מאחור מבחינת קצב ההתחסנות, היציאה ממשבר הקורונה וההתאוששות בהיבטים רבים ושונים.

השבוע פורסמו לא מעט דו”חות רבעוניים של חברות לסיכום הרבעון הראשון של 2021, ובסה”כ ראינו עליות בשערי המדדים, גם בארץ, גם בארה”ב וגם במדינות נוספות.

אנליסטים רבים ציפו לתקופה של שגשוג לאחר תום משבר הקורונה, מהמשברים הגדולים שראינו בעולם בתקופה המודרנית. אנחנו כבר יודעים שלאחר תקופות של מגיפות ומשברים עולמיים, שגשוג של בין שישה ל – 12 חודשים מוביל את הכלכלה לנקודות גבוהות יותר מאלה בהם הייתה כשהמשבר החל. יחד עם זאת, אנחנו עדיין רואים תנודתיות עזה בשווקי ההשקעות, פערי ארביטראז’ גדולים ותגובתיות חריפה למדד הפחד בבחירת פעולות בתיק ההשקעות של משקיעים רבים. תיקי השקעות קטנים של משקיעים פחות סולידיים כמו מיליוני משקיעי פורום WSB, משפיעים גם הם על התנודתיות בשוק ההון עדיין, וכולנו ממתינים בסבלנות לשוק צפוי יותר ופחות גלי.

הידעתם? השבוע אושרה הפעימה השנייה בחבילת ההטבות של ביידן

לפני לא הרבה זמן (10.3.21) אושרה תכנית הסיוע של ביידן בהיקף של 1.9 טריליוני דולרים, והשבוע בלי הרבה פרסום, נחשפה פעימה נוספת של אותה תכנית סיוע, בשווי של כ – 2.2 טריליוני דולרים, אפילו יותר מזה של הפעימה הראשונה של תכנית הסיוע. תכנית הסיוע הזו כוללת הזרמת כספים לתשתיות, תחבורה, חינוך, ואפילו מחקר ופיתוח. התכנית כולה מתוכננת להשיג מימון דרך העלאה משמעותית של מס חברות, כאשר הצפי הוא להשפעה חיובית על הכלכלה האמריקאית, עם יצירת עוד מקומות עבודה וצמצום האבטלה.

מה קרה למדדים השבוע?

כשאנחנו מדברים על אופטימיות בשוק ההון, אנחנו בדרך כלל מדברים על עליות במדדים, וזה בדיוק מה שקרה השבוע: מדד תל אביב 125 עלה השבוע בכ – 1.4% (ומתחילת השנה ב – 8.2%), מדד תל אביב 35 עלה השבוע בכ – 1.6% (ומתחילת השנה עלה ב – 9.1%), מדד תל אביב בנקים שסופג לאחרונה הרבה אש, עלה השבוע בכ – 3.3% (ומתחילת השנה עלה ב – 19.9%), וגם מדדי האג”חים (תל בונד) עלו, בפחות מחצי אחוז השבוע.

גם בחו”ל ראינו עליות מדדים השבוע: מדד ה – 500 S&P עלה השבוע בכ – 1.1%, מדד הנאסד”ק עלה השבוע בכ – 2.6%, הדאקס הגרמני עלה השבוע בכ – 1.3%, מדד שנגחאי הסיני דווקא ירד השבוע בכ – 0.9%.

השקעות אלטרנטיביות – ערוץ שחשוב להכיר בתקופה תנודתית

תחום ההשקעות האלטרנטיביות תפס תאוצה בשנה האחרונה כאלטרנטיבה לשוק ההון הבלתי יציב כמו גם כאפשרות להשקעות ישירות בעלות פוטנציאל לתשואה גבוהה בשוק שניראה שהחוקים שלו משתנים. ההשקעות האלטרנטיביות שזכו לפופולאריות לאחרונה הן השקעות בתחומי הנדל”ן, השקעות בתחומי הקנאביס והשקעות בתחומי חדשנות וטכנולוגיה, כשבראש אלה תחום הרכבים החשמליים. חשוב להזכיר כאן גם את ההשקעות במטבעות קריפטוגרפיים, כאשר שוק המטבעות הדיגיטליים חצה ממש השבוע את רף שני טריליון הדולרים, נכנס למיינסטרים כשחברות פיננסיות מוסדיות אפשרו את השימוש בביטקוין ואף השקיעו בו, ובארה”ב פוזרו מאות מכשירי “כספומט” המאפשרות משיכת מזומן, גם כנגד יתרה במטבעות קריפטוגרפיים. פלטפורמות קוינבייס, מהפופולאריות (והידידותיות) למסחר במטבעות קריפטוגרפיים ולרכישה ומכירה של ביטקוין, תונפק בקרוב לפי שווי שוק דמיוני של מעל 100 מיליארדי דולרים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
מקדונלדס, אילון מאסק והונאת הקריפטו הגדולה
מס חדש על פרויקטים של פינוי בינוי יקשה על קבלנים לקראת פרויקטים חדשים
חודש יוני אגרסיבי: הבורסות בעולם מסיימות חצי שנה מהגרועות בהיסטוריה שלהן
השקעות נדל"ן
זריחת הנדל”ן – כיצד להשקיע במגוון פרויקטים אלטרנטיביים?
תעשייה ביטחונית
האם מדובר באחת התעשיות הצומחות ביותר בישראל?