סקירת שווקים אלטרנטיבית 18.4.21

אחרי שבוע מסחר קצר במיוחד, אנחנו פותחים שבוע חדש בטמפרטורות גבוהות ובשערי שיא למדדים מהבורסה של ניו יורק: גם מדד ה – 500S&P וגם מדד הדאו ג’ונס נסגרו בשישי בשערי שיא, לאחר שמדד הדאו ג’ונס חצה בפעם הראשונה את רף 34,000 הנקודות שאנליסטים חזו עבורו. השבוע, שנסגר אצלנו בשלישי לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות, ובבורסה בארה”ב בשישי, היה השבוע השלישי ברצף לעליות שערים. לצד המסחר בשוק ההון, שווקים אלטרנטיביים גדלים בשיעורים מפלצתיים ובקצב בלתי ייאמן, הראשון שנזכיר הוא כמובן שוק הקריפטו, שהגיע לפני פחות משבוע לשווי שיא של שני טריליוני דולרים – וניראה שהוא לא עוצר שם.

אנחנו מתחילים בישראל את השבוע בלי מסיכות בשטחים פתוחים, עם בתי ספר שפועלים באופן מלא ובלי קפסולות, והנתונים מגלים כי חודש מרץ היה זה שבו השכר המשולם לשכירים בישראל היה הגבוה ביותר מאז תחילת המשבר, הן מבחינת כמות העובדים והן מבחינת ממוצע גובה השכר. השכר הממוצע בחודש מרץ השנה – 7,511 ₪, גבוה ב – 8% ביחס לשכר הממוצע במרץ אשתקד. כמעט 3.5 מיליוני שכירים קיבלו משכורת מהמעביד שלהם במרץ – לעומת 3.65 מיליוני שכירים במרץ אשתקד. הזרמת הכספים כמשכורות לשכירים, תשפיע גם על ההשקעות בשוק ההון, עם יותר הכנסה פנויה להשקעות וסביבת ריבית נמוכה שדוחפת משקיעים חדשים – לשוק ההון המסורתי כמו גם לחיפוש אחר השקעות אלטרנטיביות.

אגב, גם האינפלציה בישראל מרימה ראש, עם עליית מדד במרץ של 0.6%, לאור עליות המחירים בעקבות ביקושים ברמות שיא. מרבית האנליסטים מניחים ש”שיגעון הביקושים” ידעך בחודשים הקרובים וישראל לא תיכנס לסחרור אינפלציוני שיש לדאוג בנוגע אליו.

הבורסה: עליות מדדים ופערי ארביטראז’

כאמור, זהו השבוע השלישי ברציפות של עליות מדדים, חלק מהמדדים בניו יורק פותחים כעת שבוע לאחר ארבעה שבועות של עליות רצופות. מניות הארביטראז’ פותחות את השבוע עם פער חיובי ממוצע של כמעט 0.6% על מדד המעו”ף, אנחנו פותחים את שבוע המסחר הנוכחי במגמה ירוקה, ובזהירות מהתנודתיות שלמדנו לצפות לה בשוק ההון בחודשים האחרונים.

אלטרנטיבי: מה קורה עם הקריפטו?

השבוע סקרנו שני שימושים חדשים ומרגשים בשוק הקריפטו, שהופכים את המטבעות הדיגיטליים להרבה יותר מאשר מספר בארנק הדיגיטלי שלכם. הראשון היה ערוצי ההלוואות בסגנון P2P בשוק המכונה DeFi, והשנייה היא מסחר ביצירות אומנות ויצירות חד פעמיות אחרות באמצעות בלוקצ’יין חד פעמי המכונה NFT – אסימון בלתי חוזר. שני המימושים החדשים למטבעות הקריפטו נסמכים על המטבע את’ריום, שאם נסחר בסוף מרץ בסביבות שער של 1,800 דולרים למטבע – הוא נסחר היום סביב שער של 2,400 דולרים למטבע. האת’ריום הוא לא היחיד שקפץ בערכו: אנחנו מכירים כמובן את הקפיצה המטאורית שביצע הביטקוין לערך שעולה על 200,000 שקלים. כל מטבע נסחר בפתיחת שבוע המסחר סביב 207,000 שקלים. מטבעות מעניינים נוספים הם ה – EOS, בייננס קוין של פלטפורמת המסחר השנייה רק לקוינבייס, ו – XRP. עוד מטבע קריפטו מעניין הוא הדוג’קוין, מטבע שהתחיל כבדיחת רשת ומשום מקום זכה לאהדתו של מפרסם הציוצים ששווים מליונים, הרי הוא אלון מאסק. הציוצים של מאסק שעודדו משקיעים להשקיע דווקא בדוג’קוין, הפכו אותו למטבע הקריפטוגרפי החמישי בשווי השוק שלו בעולם, עם שווי שוק שקפץ במעל 200% – מ 0.06 דולרים למטבע בעשירי לאפריל, ל – 0.3 דולרים למטבע לפני כיומיים.

שוק הנדל”ן המשרדי – תיתכן טלטלה

עכשיו, כשהמשק חוזר לפעילות מלאה, יותר ויותר עובדים פשוט מסרבים להגיע לעבודה מהמשרד למשך חמישה ימים בשבוע. המשמעות היא משרדים ריקים יותר ופחות תפוסה עבור נדל”ן משרדי. זאת, לצד הירידה בביקושים גם לשטחי נדל”ן מסחרי. מי שבוחרים להשקיע בנדל”ן בישראל כאפיק השקעה אלטרנטיבי, ייתכן שכדאי להם לשקול העברת כלל ערוצי ההשקעה לתחום המרכזים הלוגיסטיים, שממשיכים לעשות חייל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

NFT
מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם, משקיע ב – NFT
טסלה
טסלה שוב מצליחה להפתיע את עולם הרכב
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות – הגיע הזמן שתתחילו להשקיע בכסף שלכם!
תעשייה ביטחונית
האם מדובר באחת התעשיות הצומחות ביותר בישראל?
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית