סקירת שוק אלטרנטיבית 23 05 21

שבוע סוער בשוק הקריפטו

שבוע ההשקעות האחרון היה סוער בזירת המטבעות, הוא התחיל עם ההחלטה המשמעותית של הממשל בסין בכל הנוגע למטבעות הקריפטו, כאשר המדינה אסרה על בנקים וחברות תשלומים לספק שירותים תמורת מטבעות אלה. ההחלטה מיד חלחלה והטירוף החל לכבוש את עולם ההשקעות וזירת המסחר כאשר הביטקוין BTC הצליח לסכם את אחד משבועות המסחר הפרועים ביותר שלו, כאשר המטבע יורד חזרה מתחת ל-40 אלף דולר למטבע, ומאבד כ-21% בסיכום שבועי. כרגע נסחר המטבע בכ-38 אלף דולר ליחידה. גם בזירת האת’ריום והדוגקוין הטירוף היה בשיאו, כאשר האתר’ריום ETH ריכז סביבו עסקאות מסחר בשווי של כ-43 מיליארד דולר ונסחר כעת בשער של כ2,348 דולר ליחידה, ובסיכום שבועי איבד המטבע כ-38% מערכו. גם עבור סוחרי הדוגקוין שבוע המסחר האחרון לא היה המוצלח ביותר כאשר המטבע איבד כ-35% ונסחר כעת בשער של כ-0.344 דולר ליחידה.

מה חדש בעולם האנרגיה הירוקה?

בזירת האנרגיה הירוקה והמתחדשת הייתה פעילות מעניינת באסיה, כאשר נחתמה עסקת ענק בהודו, על סך של כ-3.5 מיליארד דולר, בין עדני גרין אנרגיה לבין SBG. זאת עסקת האנרגיה הירוקה והמתחדשת הגדולה ביותר שנחתמה על אדמת הודו ובהמשך למגמה העולמית שמוביל נשיא ארה”ב ג’ו ביידן. חברת עדני תפעיל מגוון פרויקטים, ב-4 מקומות שונים על אדמת הודו, היא כיום הבעלים וספקית של כ-4,954 מגה וואט של חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים ונקיים. ההסכמים נחתמו מול השלטונות ההודים למשך 25 שנה, העסקה היא חלק מהמאמץ של תאגידים וממשלות במעבר לכלכלה ומשק נקי. בבורסה בת”א מדד הקלינטק השלים עלייה שבועית של כ-3.89% אך עדיין נמצא בתשואה שלילית מתחילת שנת 2021 של כ-12.24%.

מחירי הנדל”ן בארץ ובעולם ממשיכים לטפס

זירת הנדל”ן חזרה לימים שלפני הקורונה, ויזמים ומשקיעים חזרו להשקיע במגוון פרויקטים, כבר היום ניתן לראות כי במרבית מדינות העולם רואים עליית מחירים גם בדירות למגורים וגם בנדל”ן מסחרי. דו”ח שפורסם לאחרונה על ידי איגוד המתווכים בקליפורניה לחודש מרץ 2021, הציג כי מחירי הדירות עלו במרחבי המדינה, ובמיוחד בבתי משפחה חד-משפחתיים שם המחירים עלו בכ-8.6% רק בשנה האחרונה. מה גורם למחירי הנכסים להמשיך ולעלות כל כך הרבה? “כסף זול”, ריביות על משכנתאות צפויות להישאר נמוכות, גם בישראל מחירי הדירות עלו בממוצע בכ-4.5%, בבורסה בתל אביב מדד הנדל”ן ממשיך לספק תשואות חיוביות למשקיעים מתחילת שנת 2021 עם תשואה של כ-21.17%, ומתחילת החודש כ-4.41%.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
ירידות המחירים של שוק הקריפטו לא מפסיקות – מי המפסיד הגדול?
סייבר סקיוריטי
סייבר סקיוריטי: מה זה, למה זה חשוב, ומי החברות המובילות בתחום?
פקם השקעה גרועה
פק”ם – האם זאת ההשקעה הגרועה ביותר?
מטבעות קריפטוגרפיים
בנקים גדולים באירופה מאפשרים חשיפה לשוק הקריפטו ולביטקוין
מטבעות קריפטוגרפיים
קרנות גידור של מטבעות קריפטוגרפיים: איך הן עובדות וכיצד ניתן להשקיע בהן