סקירת שוק

בעולם האנרגיה הירוקה והמתחדשת, שוב נשאלת השאלה האם הפחתת פחמן בערים יכולה להיות התשובה לשינוי באקלים? כיום, יותר מ-4 מיליארד בני אדם גרים באזורים עירוניים, שהם יותר ממחצית אוכלוסיית העולם. בשנת 2050 האו”ם צופה שמספר זה עשוי לגדול לשני שליש מהאנשים ברחבי העולם. אוכלוסייה זו נמצאת בחזית המאבק באקלים, היות ואזורים אלה מושפעים יותר ויותר מעליית טמפרטורות וזיהום אוויר, במאות ערי חוף נגרמו נזקים כתוצאה ממזג האוויר קיצוני הקשור באופן כזה או אחר לבעיית האקלים, ובמבחינה כלכלית, עלולים להיגרם נזקים של עד טריליוני דולרים אם מדינות לא יבצעו שינוים בהקדם. ולכן, מעבר לשימוש באנרגיה ירוקה ומתחדשת הכרחי ביותר, בשנת 2020 צמח מספר הערים אשר אוסרות על שימוש חלקי או שימוש מלא בדלקים מאובנים פי חמישה, וזאת בהשוואה ל-2019. כ-800 ערים התחייבו להגיע לאפס פליטות של CO2, וככל שגובר השימוש במקורות כמו שמש, רוח ומים, עבור מיליארד בני אדם אנרגיה מתחדשת היא מציאות ולא חזון.

בתחום המטבעות הקריפטוגרפים, למרות החדשות הטובות עבור סוחרי המטבעות הדיגיטליים, כי אל סלבדור תקבל ותאפשר לסחור במטבע, מטבעות הקריפטו ממשיכים במגמה האדומה שאפיינה אותם בחודש יוני השנה, ולמרות הירידות בשערי המטבעות המובילים המסחר בביטויקין בבורסה הדיגיטלית LMAX זינק במהלך השנה האחרונה. אך חשוב לציין, כי “ההתנקשות” של סין במטבעות גרמה לנזק עצום, ולאי ודאות בכל ענף הקריפטו, מכרייה ועד סחר. לסין יש השפעה גדולה, כאשר 75% מהכרייה של הביטקוין מבוצעים בשטח המדינה. בסיכום שבועי הביטקוין מאבד 7.15%, ונסחר בשווי של 32,893 ליחידה, האת’ריום נסחר ב-1,883 דולר ליחידה כאשר המטבע מאבד 13.56% בשבוע האחרון, ה-Dogecoin מאבד מערכו כ-11.35%, ונסחר בשווי של כ-0.249 ליחידה.

בורסות העולם התנהלו בטריטוריה הירוקה בשבוע האחרון, בארה”ב המדדים המובילים התחזקו כאשר ה-S&P500 עלה בסיכום שבועי ב-2.74%, דאו ג’ונס התחזק ב-3.44% והנאסד”ק הוסיף 2.35%, חשוב לומר, כי מדד הפחד ירד בשבוע האחרון ב-24.54%, דבר אשר מסמן על רגיעה בשווקים. בבורסות אירופה המסחר התנהל גם כן בטריטוריה הירוקה, כאשר FTSE100 הוסיף 1.69%, הדקס הגרמני הוסיף 1.04%, וה-CAC40 הוסיף 0.82%, הסנטימנט החיובי הגיע גם ליבשת הרחוקה, כאשר בורסות אסיה נצבעו בסיכום שבועי בצבע הירוק, מדד בומביי 30 התחזק בכ-1.11%, האנג סנג הוסיף כ-1.71% ונייקי 255 עלה בכ-0.35%, בשונה מהעולם, הבורסה הישראלית התנהלה במגמה מעורבת, כאשר ת”א 35 נחלש ב-0.15%, ת”א בנקים נחלש בסיכום שבועי ב-3.58% ות”א 125 מתחזק ב-0.25%

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מולטי פימלי
היתרונות והחסרונות של השקעה בנכסי מולטי פמילי
שוק הקריפטו
רשות המסים מודיעה על הטבות למשקיעים בשוק הקריפטו
עסקאות הנדלן של חברות הביטוח
עסקאות הנדל”ן הגדולות של חברות הביטוח
השקעה אלטרנטיבית
הצעה מעניינת להשקעות אלטרנטיביות מקבוצת הראל עם שלוש קרנות חדשות
היואן הדיגיטלי
חצי פיאט חצי קריפטו: היואן הדיגיטלי של סין