סקירה אלטרנטיבית 30.5.21

סנטימנט חיובי בשוק ההון

הסנטימנט החיובי בשוקי העולם נשמר, כאשר הבורסה הישראלית מממשיכה להתחזק בהובלת מדד הבנקים עם עלייה של כ-3%, ומדד הקלינטק סיכם עלייה שבועית צנועה של כ-0.32%. גם מעבר לים, בארה”ב נרשמו עליות שערים כאשר הקטר הטכנולוגי, “נאסדק” הוביל עם עלייה של כ-2%. באירופה הבורסות שומרות על יציבות, ומסכמות חודש אופטימי למרות מגבלות הקורונה והקשיים הכלכליים ביבשת, הדקס הגרמני הוביל את עליות מתונות עם תוספת של כ-0.14%,  באסיה משדרים עסקים כרגיל חרף הקורונה בהודו, התחזק המדד המקומי ב-1.75%, חרף הקולות הקוראים לביטול טוקיו 2021, רשם הנייקי עלייה של כ-2.94%, ולמרות הקולות האמריקאים הקוראים להחרים את אולימפיאדת החורף בבייג’ינג עלה מדד האנג סנג בכ-2.38%. בסיכום שבוע ירד מדד הפחד ב-16.82%.

הקריסה של שוק הקריפטו

מה שבא בקלות באותה הקלות נעלם? בעולם המטבעות המשיכה רכבת הרים בלתי רגילה, ואם צריך להגדיר את חודש מאי בשתי מילים, משקיעי המטבעות יאמרו כי זה היה “מאי השחור”. הביטקוין מחק כ-37% מערכו וסגר על שער של כ-34,544$ ליחידה, על פי הערכות שוק המטבעות מחק למשקיעים כ-15.5 מיליארד דולר ב-9 ימים בלבד והסוף עדיין לא נראה באופק, וזאת לאור הודעה חד משמעית מהשלטונות בסין כי יאסרו על סחר במטבעות וזאת במטרה לרסן את הלבנת ההון והכסף השחור במדינה. גם בארה”ב לא שקט בגזרת המטבעות, כאשר הנשיא ביידן הודיע על תוכנית חדשה לגביית מיסים ממשקיעי הקריפטו בעלי חשבון גבוה מכ-10,0000$.

אופטימיות בעולם ההשקעות האלטרנטיביות

בעולם ההשקעות האלטרנטיביות אופטימי יותר, לאחרונה החלו ביקושים להנפקת אגרות חוב ירוקות, כלומר, השקעה בחברות בעלות דאגה לסביבה. שוק אגרות החוב העולמי מוערך בכ-128.3 טריליון דולר. מטרת אגרות החוב הירוקות היא לעודד ולממן פרויקטים ידידותיים לסביבה, על פי ההגדרה מדובר בהשקעה אשר עשויה לכלול פרויקטים של אנרגיה ירוקה ומתחדשת, הקמת מבנים חסכוניים, השקעה בתשתיות מים, השקעה בתחבורה נקייה ועוד. על פי הערכות צפויות כ-650 מיליארד דולר הנפקות חוב, וזה מהווה גידול של עשרות אחוזים משנת 2020. לדברי רבים בתחום, שוק אגרות החוב עשוי לשנות את הסביבה ולתת אנרגיות חדשות למהפכה הירוקה בזכות מימון. לאחרונה הגיע הודעה מפתיעה מפקיסטן, אשר מתכננת עד 2030 להשתמש בכ-60% אנרגיה ירוקה ומתחדשת, וכבר עכשיו המדינה החלה לגייס משקיעים ולתכנן פרויקטים לאומיים בנושא. יהיה מעניין לעקוב בתקופה הקרובה אחר התוכנית הגדולה של ביידן, שאמורה לסייע ולקדם תשתיות בתחום החינוך, תחבורה, בריאות, אנרגיה ירוקה ומתחדשת ועוד. כמו כן, יהיה מעניין לעקוב אחר הלחצים האינפלציוניים אשר עשויים לגרור את מקבלי ההחלטות לעלות ריבית, דבר שעשוי לגרור את השווקים כלפי מטה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בעוד שינוי מטלטל: ארה”ב עם רשימת דרישות מחברות הכרייה שעלולה להשפיע דרמטית
אדידס אדידס
אדידס מכרה במטאוורס NFTs בשווי של 23 מיליון דולרים
השקעות אלטרנטיביות
האם הטכנולוגיה המציאה מחדש את ענף האופנה?
מניות הקנאביס נופלות
מניות הקנאביס נופלות, אילו השקעות אלטרנטיביות אחרות כדאי להכיר?
תשתיות
סינרג’י קפיטל פרטנרס – קרן השקעות מובילה בתחום התשתיות