סקירת שוק

משבר האקלים ממשיך לתקוף את העולם, באזור צ’ליאבינסק ברוסיה פרצו שריפות יער ענקיות, כמו כן שריפות ענק במזרח סיביר שם טוענים המומחים כי הטמפרטורות גבוהות באופן חריג. גם בספרד נרשמות טמפרטורות גבוהות וצוותי כיבוי נאבקים בכל כוחם לעצור שרפות ענק במחוז מלאגה. מה עשוי להציל את המצב הנוראי? מומחים סבורים ששתילת עצים מוגברת עשויה לאזן בחזרה את האקלים, לעצים יש יכולת משמעותי לספוג פחמן דו חמצני מהאטמוספרה, וכבר עכשיו עולה המחשבה להמיר אדמות חקלאיות ליערות, ובכך עשויה לגדול כמות המשקעים בכ-10% בכל עונה.

מטבעות הקריפטו שוב נכסים לכוננות ספיגה לאחר שסין כבר הודיעה על איסור כרייה ומסחר בביטקוין, וארה”ב שוקלת מיסוי גבוה ורגולציה נוקשה, האיחוד האירופי מצטרף ומודיע על כוונתו להילחם במאבק בהלבנת ההון וכספי מימון טרור אשר מגיעים באמצעות מטבעות הקריפטו. בשעה זו מציגים המטבעות מסחר רגוע כאשר הביטקוין BTC נסחר בשער 33,717$ וללא שינוי שבועי, האת’ריום ETH נסחר בשער 2,116$ כאשר במהלך השבוע הוא יורד ב-1.25%, הקרדאנו ADA נסחר בשער 1.34$ ומציג ירידה שבועית 2.7%, והדוגקוין נסחר בשער 0.217$ וירידה שבועית של 10.55% בתקופה האחרונה שוק הקריפטו סובל ממגמה שלילית ותנודתיות חזקה שעשויה להימשך בטווח הנראה לעין ללא רגולציה ותקנות בענף זה.

וול סטריט ננעלה בירוק כאשר מדד ה-Dow Jones מוסיף לערכו 1.3%, מדד ה-S&P500 התחזק ב-1.13%, ומדד ה-NASDAQ  וה-RUSS 2K עלו גם הם ב-0.98% וב-2.17% בהתאמה. חברות בולטות ביום המסחר האחרון היו ענקית הנסיעות הסינית DIDI אשר נמצאת בלב הסערה מול הרגולטור הסיני סיימה את יום המסחר בעלייה משמעותית של כ-7.31%, חברות אמזון AMZN ו נחלשה וחברת וירג’ין SPCE ירדה בחדות בכ-6.62% ורגע לפני המראה של בעלי החברה לחלל. ברנסון הדהים את העולם כאשר הצליח לקדים את ג’ף בזוס מייסד אמזון שיטוס בעצמו ב-20/7 עם החללית הניו שפרד של חברת בלו אוריג’ין. מניית פייזר PEE  הוסיפה לערכה כ-0.92%, ומניות אפל AAPL וטסלה TSLA הוסיפו לערכן 1.31% וכ-0.63% בהתאמה. גם באירופה התנהל המסחר בעליות שערים משמעותיות, כאשר מדד ה-DAX  הוסיף כ-1.73%, מדד ה-FTSE הוסיף לערכו 1.3% ומדד ה-CAC הוסיף לערכו 2.07%, כמו מדד ה-Stoxx600 הוסיף כ-1.3%, כאשר את יום המסחר האחרון הובילו מניות התיירות והנופש לאור הקלות בסגר ממצד הממשל הבריטי.

בת”א ננעל יום המסחר האחרון בירידות שערים חדות ת”א 35 ירד בכ- -1.95% , ת”א 125 ירד בכ- -2.12% ,
ת”א 90 ות”א בנקים ירדו בכ- -2.48% וב- -2.16% בהתאמה. מניות הארביטראז’ חוזרות עם פער חיובי, טבע חוזרת עם פער חיובי של כ-1.81%, נייס עם פער חיובי של כ-0.97%, פריגו עם פער חיובי של כ-1.15%, אלביט וטאואר חוזרות גם הן עם פער של כ-0.71% וכ-3.32% בהתאמה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מה מומלץ לעשות לאחר תאונת עבודה?
הנפקות ספאק
בדיוק כשחשבנו שהנפקות הספאק עברו מן העולם: הכירו את סטיקספיי
אנרגיה סולארית
אנרגיה סולארית – השמש העולה של עולם ההשקעות!
אנרגיה מתחדשת
האנושות לומדת להשקיע באנרגיות חדשות באמצעות שמש ורוחות של שינוי
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות: המלך הורדוס ועולם התשתיות