סקירת שוק

בעולם האנרגיה המתחדשת ובעולם הכלכלי, מממשלות מקדמות חקיקה לעבר כלכלה מעגלית, אשר עשויה לשנות באופן דרסטי את הפגיעה הסביבתית, ולגרום לצמיחה כלכלית מקומית. ממשלת אירלנד יצאה בפרויקט שנקרא take-make-waste כחלק מקידום כלכלה מעגלית, וכחלק מתוכנית עמידה ביעדי 2030.
אחת ההצעות מדברת על השארת דלקי מאובנים באדמה, הפחתת שימוש בפחם, אי שימוש בפצלי שמן. שר האנרגיה המקומי ציין כי הממשלה מחויבת לסביבה, וכי באמצעות פסולת ניתן לייצר משאבים חדשים ובניהם אנרגיה מתחדשת. על פי דוחות האיחוד האירופי, כלכלת אירופה עשויה לצמוח בכ-3% משינוי כלכלה לינארית לכלכלה מעגלית, והתוצר עשוי לגדול תוך עשור בכ-1.8 טריליון אירו. כיום, מדינות רבות מקדמות שימוש חוזר בפסולת לייצור אנרגיה, חשמל, או מוצרים חוזרים לכלכלה המקומית, וזאת בנוסף לייצור אנרגיה באמצעות שמש, רוח ומים.

גם השבוע שוק הקריפטו המשיך לרכז עניין רב, אך המטבעות הצליחו לשמור על ערכם, כאשר הביטקוין המשיך להיסחר ב-35,590 דולר ליחידה, ובשווי שוק כולל של כ-669.7 מיליארד דולר. האת’ריום נסחר ב-2,183 דולר ליחידה, ובשווי שוק כולל של כ-255.17 מיליארד דולר, ה-Tether נסחר ב-1.0017 ליחידה ובשווי שוק כולל של כ-62.64 מיליארד דולר. וכל אוהבי הכלבים, הדוגקווין המשיך להיחלש גם השבוע, כאשר סיכם ירידה שבועית של כ-8% עם ערך של כ-0.278 ליחידה ושווי שוק כולל של כ-37 מיליארד דולר.

הבורסות בעולם נצבעו באדום בעקבות מלחמת הסחר שהחלה להרים את הראש, ובעקבות לחצים אינפלציוניים. ועידת ה-G7 הסתיימה באנגליה, וגרמה למתיחות גדולה בין המעצמות, כאשר ארה”ב שואפת לבנות סביבה גוף אנטי סיני. הממשל הסיני לא נשאר חייב ואמר, “נגמרו הימים בהם מספר מדינות מצומצמות שלטו בעולם”. בסיכום שבועי אפשר לומר שהעצבנות חזרה לשווקים, כאשר מדד הפחד זינק בכ-32.27%, והמדדים המובילים בארה”ב ירדו, כאשר דאו ג’ונס נחלש בכ-3.45%, ה-s&p500 נחלש ב-1.91%, ומדד הנאסד”ק נחלש בכ-0.28% בסיכום שבועי. גם יבשת אירופה נצבעה באדום כאשר מדד ה-FTSE נחלש ב-1.63%, מדד ה-DAX נחלש בכ-1.56%, ומדד ה-CAC נחלש בכ-0.48%. בארץ נרשמה מגמה מעורבת, כאשר ת”א 35 נחלש בכ-0.24%, ומדד ת”א125 ות”א בנקים התחזקו בהתאמה כ-0.07% וכ-1.26%, גם ביבשת אסיה נרשמה מגמה מעורבת כאשר הנייקי התחזק במעט 0.05%, האנג סנג נחלש ב-0.31% ובומביי30 נחלש גם הוא בכ-0.25%

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – הפרידה של איילון מאסק והטכנולוגיה שתציל את הטבע
NIO
NIO – חוזרת לדהור על הכביש
קרן ההייטק איי בי איי
ביטקוין
ביטקוין – מטבע העתיד?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: עליבאבא זינקה ב-6.6% בוול סטריט, ת”א לקראת פתיחת מסחר מעורבת