סקירת שוק

בעוד העולם רומז לאנושות באמצעות שיטפונות, גלי חום ושרפות ענק שהגיע הזמן לעשות שינוי, השנה האחרונה לימדה אותנו שיעור חשוב בהתמודדות במשבר. זה התחיל עם משבר הקורונה שחייב אותנו לשבת בבידוד ובסגר תקופה ארוכה וללמוד להתמודד עם מציאות חדשה ולא מוכרת, וזה ממשיך עם משבר האקלים שמלמד אותנו בכל יום מחדש וברצף של אסונות טבע ששוברים שיאים, שיטפונות קשים בסין ובאירופה, גלי חום באמריקה ושרפות ענק. לכל אלה קשר ישיר ועקיף למשבר האקלים שפוקד אותנו, ואם לא נתעורר המצב עשוי להיות חמור יותר. כבר לפני מספר שנים טענו מדענים רבים כי קצב התחממות כדור הארץ עשוי לגרום לשינוי אקלים קיצוני. מנהיגי העולם צריכים לפעול במהירות, וללמוד מנורבגיה שהפכה למדינה המובילה והמתקדמת בתחום האנרגיה המתחדשת. על פי אתר Euro News בנורבגיה כ-56% מכלל צריכת האנרגיה מגיעה ממקורות מתחדשים ונקיים, גם בריטניה הנחשבת למדינה מובילה בתחום אך רק 13% מכלל צריכת האנרגיה במדינה מגיעה ממקורות מתחדשים.

אחד היתרונות הבולטים של נורבגיה היא היכולת לנצל את כוח המים ויותר מכל מדינה אחרת בעולם, המדינה הנורדית ידועה בעמקים ובנהרות הרבים שלה, בנוסף כמו משקעים אשר הולכת וגדלה עקב שינוי האקלים, ובעקבות כך המדינה למדה לנצל את המשאב היקר והנקי ולהפעיל מערכות הידרואלקטריות לייצור אנרגיה מתחדשת. בברזיל, המדינה השנייה בגודלה בתחום האנרגיה המתחדשת קיים שימוש גדול בדלק ביולוגי ואנרגיה מפסולת, מקורות אלה מהווים כ-32% מסך אספקת האנרגיה של המדינה. גם ניו זילנד נחשבת למדינה מתקדמת ומפותחת בתחום האנרגיה המתחדשת, מקורות האנרגיה המתחדשים מהווים כ-42% מאספקת האנרגיה של המדינה, והיא נחשבת למובילה עולמית באנרגיית רוח ושמש אשר מהווים כ-25% מסך אספקת האנרגיה של המדינה.

בניגוד למדינות אלה, ניתן לציין את סינגפור אשר משק האנרגיה שלה מהווה את היחס הגרוע ביותר בעולם, כאשר דלקים מאובנים מהווים כ-98% מממשק האנרגיה, סינגפור היא ביתם של חברות הנפט הגדולות בעולם כמו אקסון מוביל אשר מרגישות בטוחות תחת תפיסת העולם של השלטון הנוכחי. מיד אחרי סינגפור נמצאת אוסטרליה עם כ-93% דלקים מאובנים ממשק האנרגיה, ובמקום השלישי והלא מחמיא נמצאת דרום אפריקה עם יחס של כ-91%, הולנד ולוקסמבורג נמצאות במקומות הרביעי והחמישי עם תלות של כ-90% בדלקים מאובנים עבור משק האנרגיה של המדינה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
אסטרטגית השקעה אלטרנטיבית
טסלה
מובילת שוק: סקירת דגמי הרכב של טסלה
מה צריך לדעת לפני תהליך מחזור משכנתא
נדלן להשקעה
השקעות בנדל”ן בחו”ל – כך תעשו את זה נכון
מטא
Horizon Worlds – עולם המטא הראשון של מטא הושק