סקירת שוק

בשנים האחרונות אנחנו רואים תמיכה ציבורים רחבה במהפכת האנרגיה הירוקה והמתחדשת, כאשר מנהיגים וממשלות מבינים שאנחנו קרובים לנקודת העל חזור בנוגע לאקלים. ממשלת בריטניה לוקחת את הנושא ברצינות ומבינה כי מעבר לשינוי הסביבתי מדובר במהפכה כלכלית משמעותית, מעבר לטכנולוגיות דלות פחמן יסייע לכלכלה הבריטית לצמוח במיליארדים בכל שנה. על פי תוכנית הממשלה “תוכנית עשר הנקודות” המדינה מתכננת להקים פרויקטים גדולים ולהשקיע בצורה ישירה בתעשייה ובכך לייצר כ-250 אלף מקומות עבודה ירוקים וחדשים. התוכנית עשויה להשפיע בהמשך על כ-6.3 מיליון עובדים המהווים כ-10% מהמשרות בבריטניה. הממשלה תפרסם תוכנית סדורה ל-2035 ול-2050 ותאפשר לעובדים ולתעשייה לרכוש מיומנויות חדשות ולהתאים את עצמם לסביבה החדשה. כיום על פי הערכות יש כ-500 אלף משרות בעסקים בתחום האנרגיה המתחדשת באי הבריטי, ותפוקתן שווה לכלכלה כ-7 מיליארד ליש”ט.

שוק הקריפטו חווה השבוע התאוששות לאחר תקופה של ירידות, הביטקוין נסחר ב-34,096 דולר למטבע ושווי השוק הכולל הוא כ-640.97 מיליארד דולר, האת’ריום נסחר ב-2,151 דולר למטבע ושווי השוק הכולל  הוא כ-251.88 מיליארד דולר, הקרדנו ADA נסחר ב-1.215 דולר למטבע ושווי השוק הכולל הוא כ-38.84 מיליארד דולר, והדוגקווין נסחר ב-0.188 דולר למטבע ושווי  השוק הכולל הוא 25.25 מיליארד דולר.

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים כאשר מדד ה-S&P500 עלה ב-1.01%, מדד הדאו ג’ונס עלה ב-0.68% ומדד הנאסד”ק הוסיף 1.04%. גם באירופה המסחר ננעל בעליות שערים כאשר ה-DAX הוסיף 1%, מדד ה-FTSE הוסיף כ-0.85%, מדד ה-CAC והיורוסטוקס 600 הוסיפו כ-1.35% וכ-1.09% בהתאמה. המניות שבלטו לחיוב היו מודרנה עם זינוק של 7.84%, פייסבוק הוסיפה כ-5.3%, גוגל התחזקה ב-3.37% מנגד אינטל ירדה ב-5.29%. בסין המצב קודר כאשר הצפות גורמות לעשרות הרוגים ונעדרים בשלב זה, הרכבת התחתית הוצפה, כבלי חשמל קרסו דבר שגורם בשעה זו שיבושים גדולים בתנועת הרכבות והטיסות באזורים מסוימים של המדינה. גשמים שוטפים פקדו את מחוז הנאן והטביעו שכונות שלמות, המחוז היא ביתם של 99 מיליון סינים ונחשב לאזור עני בעל שטחי חקלאות ותעשייה. בשלב זה הערכות מדברות על נזק כלכלי של כרבע מיליארד דולר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה באת'ריום
הטוען לכתר בשוק הקריפטו: האם זה הזמן להשקיע באת’ריום?
קריפטו
ראלי של יותר מ – 50%: מי המטבע הקריפטוגרפי ש”עשה קופה”?
ניכיון צ'קים
ניכיון צ’קים של חברה בע”מ
טכנולוגיה
ממלכת השבבים העולמית נמצאת בין סין לארה”ב
קרן גידור
וולת’סטון קפיטל – קרן גידור אלטרנטיבית שמגנה על ההון שלכם!