מטא

לפני עשרה ימים, ב – 9.12.21, פורסמה הודעה קצרה בבלוג של חבר “מטא”, שפעם היתה פייסבוק, וייתכן, שהודעה זו היא תחילתה של דרך שתשנה את העולם כפי שאנחנו מכירים אותו, לנצח.

בהודעה נכתב כי מעתה והלאה, רשת העולמות הוירטואליים של מטא נפתחת לכל משתמש בן 18 ומעלה שהוא תושב ארה”ב או קנדה. כל מה שצריך הוא קסדה מתאימה ואת האפליקציה בטלפון, והנה, מתאפשרת לנו קפיצה ליקום מקביל. אנחנו כאן, כתמיד, עם כל המידע שחשוב לדעת על העולמות המקבילים של מטא (ובכלל), על מה שאפשר לצפות מהחוויה, ועל השינוי שאולי נראה בעולמות האמיתיים, שהם הרבה פחות ציוריים מאלה המוצעים לחלקנו כיום.

Horizon Worlds – בואו להגשים חלומות

מטאוורס היא הרשת החברתית שצוקרברג עזב את רשת האם שלו, מאט, על מנת להתרכז בפיתוחה. הרשת שמה לה למטרה לפתח את גירסת העתיד של הרשתות החברתיות כפי שאנחנו מכירים אותן כיום – עם עולמות וירטואליים (כרגע, בעתיד מדובר על עולמות מציאות רבודה) שבהם המשתתפים יכולים לעבוד, להיפגש, לבלות, לפתח תחביבים, להמציא, ליצור ולבטא את עצמם בקלות, בהנאה וללא עכבות.

כבר עכשיו, Horizon Worlds מבית מטא מציעה אפשרויות אטרקטיביות למשתתפים, עם ויזואליות מושקעת והשגחה צמודה. הפרומו של Horizon Worlds מציעה למשתתפים לעבוד בעולם הוירטואלי, לפגוש חברים (כרגע ניתן לפגוש עד 20 אנשים בכל מרחב), לפתח תחביבים, להמציא עולמות חדשים ולהזמין אליהם משתתפים, לקיים אינטראקציות חברתיות מסוגים שונים, ועוד. על אף שהורייזון וורלדס הוא אולי המקום המושלם ללכת אחרי הלב ולהגשים חלומות, יותר או פחות נורמטיביים, מטא מודיעה כי נכון לעכשיו, כל מה שקורה בעולמות הוירטואליים מפוקח באופן הדוק, גם על מנת למנוע פרסום שלילי – וגם על מנת להכיר את הרגלי הצריכה של המשתתפים ולהעשיר את העולמות בהתאם. ואולי, גם על מנת להשתמש במידע שנאסף על מנת לדייק הצעות פרסומיות, בעולם הוירטואלי או האמיתי, למשתתפים.

איך זה עובד?

הנוכחות בעולמות של הורייזן מוצעת ללא תשלום לכל מי שהוא תושב ארה”ב או קנדה ובן 18 ומעלה. מי שמעוניין להצטרף לעולם המקביל, מוזמן לרכוש קסדה ייחודית בשם Quest 2 המאפשרת שימוש בחוש הראייה והשמיעה בעולמות הוירטואליים. מי שיש להם את הקסדה וחשבון פעיל ברשת החברתית שפעם כונתה פייסבוק – מוזמן לקפוץ אל תוך החוויה הוירטואלית של הורייזן וורלדס, ובניגוד למה שהיה נדרש במהלך השנתיים האחרונות בהן פותחו העולמות הוירטואליים של מטא כפיילוט – אין צורך עוד בהזמנה מבפנים.

האם הורייזון וורלדס צפויה לשנות את חיינו?

בסופו של יום, הורייזון וורלדס נראית כמו מעין הכלאה המבוצעת היטב מבחינה גרפית, בין רובלוקס לבין עולמות המציאות המדומה של המשחק הבולט של שנות האלפיים, סימס סיטי. מבין השורות, עולה כמעט כי הורייזון וורלדס לא מחדשת הרבה למשתמשי המציאות המדומה ומשחקי הסימולציה, וביחד עם זאת, ניראה כי שילוב של נוכחות בעולמות מדומים, למשל בהופעות ואירועים, במפגשים עסקיים וישיבות או ביצירת קבוצות עניין, תופס מקום משמעותי יותר ויותר. חידושים טכנולוגיים הם עניין של זמן, וההנחה היא כי כולנו נשלב בין המציאות ה”אמיתית” לנוכחות בעולמות וירטואליים, וכפי הניראה נעשה כן יותר ויותר, בשנים הקרובות.

איך ההכרזה על פתיחת Horizon Worlds השפיעה על מניית פייסבוק?

בסך הכל, ניראה שמניית פייסבוק לא עושה חייל כבר מאז תחילת ספטמבר השנה. בארבעת החודשים האחרונים איבדה מניית החברה כ – 12.6% מערכה, על אף עלייה של מעל 24% מאז תחילת שנת 2021. על פניו, ניראה כי ההכרזה על עולם וירטואלי חדש לא ריגשה משקיעים ולא הביאה לפרץ של התעניינות מחודשת במניית הרשת החברתית שכמעט אפשר להגיד שהיא מבחינת טכנולוגית נותרת מאחור. האם זה הזמן להשקיע במניית מטא? על פניו, ניראה שיש אפשרויות הרבה יותר אטרקטיביות מבין ענקיות הדיגיטל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

NFT
המדריך המלא: איך מייצרים NFT?
סקטור התשתיות
סקטור התשתיות חוזר לזרוח, בונים עולם חדש
תיק השקעות אלטרנטיבי
תיק השקעות אלטרנטיבי: ארה”ב הופכת למעצמת ביטקוין ומאפשרת חשיפה באמצעות קרנות סל בתיק הנכסים המסורתי
מלכת אנגליה
תיק ההשקעות של המלכה
ראלף לורן
החלום האמריקאי: האם ראלף לורן ממשיך לרכב על הסוס?