פוקר

מה הבן שלך עושה בחיים? הוא שחקן פוקר

משחק הפוקר היה בעברו משחק ששוחק להנאה ובזמן הפנאי, כיום, משחק הפוקר הפך לאחד ממשחקי הקלפים הפופולאריים ביותר בעולם. שחקני הפוקר המובילים בעולם נחשבים לאלילי תרבות ואחריהם עוקבים מיליוני צעירים שחולמים להפוך את הפוקר למקצוע ולמקור ההכנסה העיקרי שלהם. אך חשוב לציין מספר דברים, חלומות לחוד ומציאות לחוד, כדי להתפרנס ממשחק הפוקר ולהגיע לשחק ברמות הגבוהות ביותר נדרשות מכל שחקן כמו כל מקצוע או תחום, שעות רבות של ניסיון, שנים רבות של התמדה והשקעה, ונדרשת הבנה כי בסופו של דבר מדובר במסע ארוך. משחק הפוקר מצליח להתפתח כל הזמן, ולכן על כל שחקן לשאוף לדעת יותר ולהתמיד בלמידה כדי להתקדם. האם באמת אפשר להתפרנס מפוקר או שמדובר באגדה אורבנית? בואו נדבר על זה.

משחק המבוסס על מזל או יכולת אישית?

רבים סבורים כי בסופו של דבר פוקר הוא משחק מזל, משחק שאם המזל בצד שלך אתה מרוויח ואם להפך אז אתה מפסיד, אך לא כך הדבר. על פי מחקרים רבים רק 20% ממשחק הפוקר הוא מזל, וכ-80% הם מיומנות ויכולת אישית, כלומר, להפוך להיות מקצועי זה לא עניין של מזל, זה עניין של התמדה ועבודה קשה.
על מנת להתפרנס מפוקר ולהפוך אותו למקצוע ומקור הכנסה נדרשות שנים של התמדה, שעות רבות של משחק, הבנה וחשיבה עמוקה לכל מהלך. בהסתכלות על השחקנים המובילים בעולם, ניתן לראות את השחיקה, את הקושי, ואת הדרך שהם עברו כדי להגיע לפסגה העולמית, רבים מוותרים באמצע. שחקנים מובילים בעולם מפתחים אסטרטגיות משחק, לומדים אחרים ומצליחים לאורך הזמן להיות טובים יותר ויותר, האם ניתן להרוויח מתחום זה כסף? בוודאי, הרבה מאד.

שחקני הפוקר העשירים בעולם מרווחים ממקורות אלטרנטיביים

עולם הפוקר דומה לעולם ההשקעות, בדיוק כמו שאיש עסקים גדול יכול להרוויח סכום גבוה ביום אחד, כך הוא יכול להפסיד את הסכום ביום שלאחר מכן, ובדיוק כמו איש עסקים, שחקני הפוקר מפזרים השקעות ודואגים בשלב מסוים למקורות הכנסה נוספים להמשך הדרך. בעולם הפוקר, השחקנים המובילים מהמרים על סכומי כסף גדולים. היתרונות של שחקני הפוקר המובילים בעולם הם, ניסיון רב ושעות משחק רבות, היכולת לסכן סכומי כסף גדולים בלי להתרגש יותר מדי, והיכולת לקחת חלק בטורנירים הגדולים בעולם. על פי בלוג הקזינו המוביל שחקן הפוקר העשיר בעולם הוא דן בילזריאן עם הון עתק של כ-200 מיליון דולר, למרות שרבים מפקפקים בטענה זו ולטענתם הוא הרוויח את הונו במקורות עסקיים אחרים. אך לטענתו, בשנה אחת הצליח להרוויח כ-50 מיליון דולר ממשחק הפוקר נטו. העובדות מספרות אחרת, בילזיראן מעולם לא ניצח טורניר גדול.

פוקר 2

בשונה בילזיראן, פיל אייבי בן ה-44 הוא שחקן פוקר מוצלח מאד, רבים רואים בו אחד משחקני הפוקר הגדולים בכל הזמנים, הוא הצליח לזכות בכ-10 צמידי WSOP. לאייבי יש הון מוערך של כ-100 מיליון דולר.
בדומה לאייבי, גם סם פרחה שחקן הפוקר הלבנוני הצליח לצבור הון עתק של כ-100 מיליון דולר ממשחק הקלפים הפופולארי ועסקים,  לפרחה יש כ-3 צמידי WSOP. דויל ברונסון נחשב לאחד השמות הגדולים בעולם הפוקר, הוא זכה בכ-10 צמידי WSOP , הונו מוערך בכ-75 מיליון דולר למרות שממשחקי פוקר ידועים הוא הצליח להרוויח כ-10 מיליון דולר בלבד, האם הרוויח זאת במשחקים אחרים או בעסקים? ככל הנראה.
ספרו Super System   נחשב לאחד מספרי האסטרטגיה הטובים ביותר שנכתבו אי פעם, וזאת דרך נוספת שבה הרוויח ברונסון כסף רב.

לסיכום, מה ניתן ללמוד על שחקני הפוקר הגדולים ועל עולם ההשקעות?

אמנם, ניתן להיות שחקן פוקר שמצליח להרוויח כסף רב, ללא ספק. אך חשוב להסתכל על תיק הנכסים ותזרמי המזומנים של השחקנים הגדולים בעולם, לכולם קיימות השקעות אלטרנטיביות נוספות, ספרים, תכניות טלוויזיה, נדל”ן, תיקי השקעות בבורסה ועוד. בסופו של דבר בעולם ההשקעות, פיזור זה שם המשחק, וכדאי תמיד לדעת להחזיק את הקלפים הנכונים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מדד שארפ
מדד שארפ – מה הוא ומה חשוב לדעת?
השקעות אלטרנטיביות
סטייק אלטרנטיבי? יש חיה כזו!
משקיעים כשירים 2022: כל המידע, ההזדמנויות והאפשרויות
הרכבים החשמליים
עולם הרכב החשמלי בארץ ובעולם
יתרונות בריבית עולה
היתרונות של השקעות אלטרנטיביות בסביבת ריבית עולה