מטאוורס

מטאוורס הוא עולם וירטואלי מבוסס בלוקצ’יין המחולל מהפכה בתעשיית המשחקים, ויש שיגידו שהתחום אף עתיד להשפיע על האופן שבו אנו מנהלים את חיי השגרה (עבודה, לימודים, חיי חברה ועוד).

נכון להיום חוויית מטאוורס מתמקדת ביצירת מציאות סוחפת בה שחקנים יכולים להרוויח כסף תוך כדי משחק ולבנות מערכות יחסים משמעותיות. מדובר על משחקי מציאות רבודה (AR – Augmented Reality) או מציאות מדומה (VR – Virtual Reality). חלק מעולמות המטאוורס דורשים מהמשתמשים רכישת ציוד מותאם לעולם, כמו קסדה או משקפיים, כך שלפני שאתם מחליטים באיזה עולם וירטואלי תרצו לבלות חלק מהזמן הפנוי שלכם – כדאי להכיר את עולמות המטאוורס המוצלחים ביותר שיש לתחום להציע לכם. קבלו, אם כן, את חמשת עולמות המטאוורס המובילים לתחילת שנת 2022.

דסנטרלנד – Decentraland

דסנטרלנד מגדירה את עצמה כפלטפורמת מציאות מדומה המופעלת על ידי הבלוקצ’יין את’ריום, שמשמש כיום בלוקצ’יין למטבעות קריפטו ואסימוני NFT רבים.

שחקנים שפותחים חשבון משתמש בדסנטרלנד יכולים ליצור לעצמם אווטאר, לחוות חוויות ואפילו להרוויח מטבעות (או, יותר מדויק, חלקי מטבעות) אתריום מתוכן ומיישומים. האסימון המקורי לכל העסקאות בדסנטרלנד הוא ה- MANA. בעולם הווירטואלי שחקנים יכולים לרכוש חלקות אדמה עליהן ניתן בהמשך לבנות בתים ועסקים ולנהל חיים מקבילים לחיים בעולם הפיזי שלנו.

דסנטרלנד החלה לפעול בפברואר 2020 מה שהופך אותה לאחד מעולמות המטאוורס הוותיקים ביותר. מאז נפתח לקהל הרחב משתמשים בדסנטרלנד יצרו מגוון עצום של חוויות בחבילות Land שלהם, כולל משחקים אינטראקטיביים, סצנות תלת מימד רחבות ידיים, חוויות אינטראקטיביות שונות ועוד.

הייפרוורס – Hyperverse

הייפרוורס היא פלטפורמת עולם וירטואלי שהיא חלק מהמטאוורס. כל עולם בהייפרוורס הוא כוכב לכת, וההייפרוורס עצמו מורכב מאוסף של כוכבי לכת שאינם בבעלות אף גוף מסוים. מדובר בקוסמוס ובו מיליוני יקומים שונים. כל פרט שחי בהייפרוורס מכונה וויאג’ר ( Voyager– נוסע). נוסעים יכולים ליצור אסימונים, לערוך עסקאות זה עם זה, לחקור את העולם סביבם בעצמם או כקבוצה.
מכיוון שמטבע ההיפרוורס הוא חדש (וכבר הספיק לשנות את שמו מ – Hyperfund ל –Hyperverse  Crypto) קשה לקבוע בעת הזו אם מדובר בהשקעה טובה או שמא המטבע עלול לאבד לפתע מערכו למרות שהוא יכול לשמש לביצוע תשלומים שונים בעת סיור בעולמות ברחבי ההייפרברס.

סנדבוקס –Sand Box

סנדבוקס הוא משחק עולם וירטואלי המבוסס גם הוא על רשת הבלוקצ’יין את’ריום. בעולם מטאוורס זה ניתן לקנות, למכור ולבצע מגוון עסקאות בחלקות אדמה וירטואליות. סנדבוקס ידוע ביציבות ובביטחון שהוא מספק. מנגד, הוא עלול להיות יקר לשימוש. מטבע הקריפטו המשמש בעולם המטאוורס סנדבוקס מכונה סנד (Sand). באמצעות מטבע סנד ניתן לשלם עבור דלק הנחוץ בעולם הסנדבוקס למשל.

מרחב סומניום –Somnium Space

מרחב סומניום הוא פלטפורמת קוד פתוח המאפשר למשתמשים בו לרכוש קרקע דיגיטלית עליה ניתן לבנות בתים ובניינים. עוד ניתן במרחב סומניום לשחק במשחקים היפר – ראליסטיים, להקים עסקים, להזמין (בתשלום או שלא בתשלום) מבקרים לשמוע קונצרטים ולהשתתף באירועים חיים אחרים.
את מרחב סומניום השיק ארתור סיכוב בשנת 2017, היא נפתחה לקהל הרחב בספטמבר 2018 וארתור משמש מנכ”ל החברה עד היום. הגישה לחלל מרחב סומניום מתבצעת באמצעות מחשב אישי או כל מכשיר קצה חכם אחר (טלפון חכם או משקפי מציאות מדומה למשל). הדגש הוא הצעת חוויית המציאות המדומה הטובה ביותר עבור המשתמשים.

עולמות NFTNFT Worlds

NFT Worlds (עולמות NFT) הוא אוסף של מעל ל – 10,000 עולמות וירטואליים הקיימים כ –NFT  ברשת הבלוקצ’יין את’ריום. כל עולם הוא יקום בלתי מוגבל שניתן לבנות בו כל דבר שמשתמש יכול לדמיין. NFT Worlds נבנה על גבי Minecraft, כאשר כל חלקת קרקע היא מיני מטאוורס שמשתמשים יכולים לפתח ולעצב כראות עיניהם. לכל מיני מטאוורס תכונות משלו והמבקרים בהם חופשיים לחקור אותן. האפשרויות נראות אינסופיות מכיוון שבעלי NFT יכולים לעצב את הסביבה שלהם בכל דרך. אפשר אפילו ליצור מצבי משחק חדשים. לדוגמא, הקהילה יצרה משחקי תפקידים, משחקי קרב במגדלים, משחקי יריות ועוד. כל אפשרות כזו עשויה לכלול דרכים לזכות בתשלום במטבע WRLD או תגמולים אחרים המופעלים על ידי עולמות NFT.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדל"ן וירטואלי
העתיד הוא עכשיו: מחירי הנדל”ן הוירטואלי בעלייה חדה
תכנון פיננסי
ארבעה עקרונות לתכנון פיננסי אלטרנטיבי לשנת 2022
השקעה בנדל"ן
לידיעת המחפשים השקעה אלטרנטיבית בנדל”ן: אלו התחזיות לנדל”ן הישראלי ב 2022
קורונה
קורונה תוצרת מקסיקו, קורונה תוצרת סין
פוד טק
פוד-טק: מהפכת האקלים מתחילה בצלחת שלנו