כתבת תשתיות

אפיק התשתיות – שמש נצחית בעולם ההשקעות האלטרנטיביות

כפי שאתם יודעים, השמש עולה במזרח ושוקעת לאיטה במערב. אך ככל שמדובר באפיקי התשתיות – היא תמיד זורחת ומאירה לבטח על שפע עצום של הזדמנויות השקעה: פיתוח גשרים, כבישים, נמלי תעופה וים, תשתיות חשמל, תשתיות תקשורת ואינטרנט, פיתוח תחבורת רכבת, מפעלי ותחנות אנרגיה, מתקנים להולכת מים, פיתוח תשתיות ביוב ועוד מגוון נרחב של סוגי תשתיות אחרים.

הסיבה שאפיק התשתיות תמיד נמצא “באופנה” היא הצורך המתמיד של כלל האנושות להתפתח ולפתח אמצעים נגישים אשר יהפכו את חייה לנוחים, מתקדמים ומהירים יותר. על כן, זה לא משנה אם התקופה היא תקופת שלום, מלחמה, משבר או רגיעה כי תמיד יהיה צורך בעוד תשתיות, תמיד יהיה צורך בשדרוג תשתיות קיימות ו- תמיד יהיו כאן “אנשי המחר” אשר יובילו את האנושות בפיתוח תשתיות העתיד.

השקעה בתשתיות – מה הופך אותה לאופציה מעניינת כל כך?

להשקעה בתשתיות יש כמה וכמה יתרונות מעולים. בואו נמנה אותם:

  • המדינה מגלה מעורבת ישירה בהזרמת הון עתק להשקעה בתשתיות לצד העמדת “תעודת ביטוח” בדמותה של ערבות ממשלתית. קחו כדוגמה את נשיא ארה”ב הנבחר, מר ג’ו ביידן. על אף שטראמפ גינה וקרא לו ‘Sleepy Joe’ (“ג’ו הישנוני”) ביידן הוכיח כי אין שום דבר “רדום” אצלו כאשר הדוגמאות הבולטות לכך הן כוונתו להחזיר את אמריקה אל הסכם האקלים של פריז ולהזרים לא פחות מ- 5 טריליון דולרים אשר ילכו, בין היתר, לפיתוח תשתיות לאומיות כמו כבישים וגשרים ואפילו לפריסה נרחבת של רשת ה – 5G המתקדמת.
  • בתחום התשתיות ניתן לצפות מראש מתי וכמה תשואה נוכל לראות מן ההשקעה שלנו.
  • רבות מקרנות ההשקעה המתמחות בתחום התשתיות נותנות עדיפות בחלוקת רווחים ודיבידנדים למשקיעים.
  • בתחום התשתיות נעשה שימוש נרחב באסטרטגיות גידור אשר יכולות להגן על ההון שלנו.
  • בעולם התשתיות קיימת שקיפות מקסימאלית המאפשרת לכל משקיע/ה לקבל מידע שוטף ומלא על קצב ההתקדמות של כל פרויקט ופרויקט.
  • להבדיל מתחומי השקעה אחרים, אפיק התשתיות מאפשר להשקיע בטווח קצר אשר עשוי לנוע בין מספר חודשים לשנים בודדות.
  • בהיותה אפיק אלטרנטיבי אשר אינו נמצא בקורלציה עם השוק הסחיר, השקעה בתשתיות נחשבת לאופציה סולידית אשר יכולה לתרום בהורדת תנודתיות והפחתת סיכון בתיק ההשקעות המסורתי.

תשתיות אנרגית רוח

והרי החדשות – מגמות עולמיות בתחום התשתיות

נפתח בזירה המקומית: בדצמבר 2020 דווח על שיחה אשר התקיימה בין שרת התחבורה – הגב’ מירי רגב לבין שר האנרגיה והתשתיות האמירתי – מר סוהיל אל מזראווי. עיקר השיחה נסובה סביב קידום שיתוף פעולה בתחומי תחבורה ותשתיות בין ישראל לאיחוד האמירויות. בין היתר, נידונו נושאים כגון פיתוח משותף של רכבים אוטונומיים, פיתוח תשתיות ים ותחבורה יבשתית וחילופי ידע בתחום הפיתוח הרכבתי. כמו כן, היו דיונים על גיבוש הסכמים בילטרליים (הדדיים) כגון הסכם סחר ימי ואפילו פיתוח עתידי משותף בתחום האנרגיה המתחדשת.

בזירה האסייתית, סין צמחה ברבעון השני אשתקד ב- 3.2% הודות להזרמה מאסיבית של 1.4 טריליון דולרים אל עולמות ההייטק והתשתיות. בתוך זה, סין שואפת כי בתוך 5 שנים היא תפרוס באופן מלא את תשתיות ה- 5G ותקדם משמעותית פרויקטים נוספים כמו רשת סופר מהירה להולכת חשמל ובניית תחנות עגינה עבור רכבים חשמליים “ירוקים”.

האחרונה חביבה שממש לא נותרה חייבת, היא הזירה האירופית וספציפית גרמניה אשר פועלת במלוא המרץ לפתח תשתיות ירוקות – לרבות רכבים חשמליים והוספת עמדות טעינה עבורם. לשם כך, הממשלה הגרמנית הכריזה כי תעביר מענק של 9,114 יורו (שהם 36,000 שקלים) לכל אזרח/ית אשר ישקיעו כסף בקניית רכב חשמלי.

מילות סיום

תחום התשתיות יהיה כאן תמיד, זו עובדה. אך כשתגיעו אל גשר ה-“מתי וכיצד” להשקיע בתשתיות, תרצו שיהיה שם גורם מקצועי אשר ידאג שתחצו אותו בבטחה.

למידע נוסף – השאירו פרטים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

כריית ביטקוין
אחרי סין – קזחסטן פועלת להפחתת כריית מטבעות קריפטו בשטחה
דוגקווין
ידידו הטוב של האדם בגרסה הכלכלית, דוגקווין?
פודטק: כמה כסף זורם לחברות תחליפי הבשר והאם הגיע הזמן לקנות מניות כאלה?
הצמיחה של בולט
הצמיחה של BOLT מפתיעה את אובר המתחרה?
ארנק דיגיטלי
ארנק דיגיטלי וההשפעה על ההון השחור