מטאוורס

בתחילת שנות התשעים הגיעה רשת האינטרנט לבתים הפרטיים והחלה תהליך של מהפך כמעט בכל היבט בחיינו, החל ממציאת עבודה וכלה בבילוי הזמן הפנוי. בשנת 2007 נמכר האייפון הראשון והביא את היכולות של רשת האינטרנט לכף היד שלנו, זה היה מהפך נוסף ששינה את סגנון החיים המודרני באופן דרמטי. כעת, ניראה שאנחנו עומדים בפני שלב נוסף באותה המהפכה שהופכת את העולם הוירטואלי ברחבי הדיגיטל חלק גדול יותר ויותר משגרת החיים, ואנחנו מדברים כמובן על המטאוורס – העולמות הוירטואליים המאפשרים חיים בעולם מקביל שבו אולי קל יותר “לחיות בגדול”, להגשים חלומות, לבלות ולכייף, לצבור רכוש ומשאבים ולחוות חוויות שהעולם האמיתי פחות מאפשר.

במהלך שנת 2021, היה שוק המטאוורס והעולמות האלטרנטיביים שווה כ – 46 מיליארדי דולרים, סכומים הצפויים להכפיל את עצמם בתוך שנתיים. חברת מטא כבר השקיעה מעל 10 מיליארדי דולרים בפיתוח המטאוורס שלה, אם כי זה לא העולם היחיד או הגדול ביותר הקיים היום. מעל 10,000 משרות צפויות להיווצר, חלקן בתחומי עיסוק חדשים, בחמש השנים הקרובות סביב עולמות המטאוורס ואין ספק כי מדובר במהפיכה הדיגיטלית הבאה. הנה חמש חברות הטכנולוגיה המובילות בפיתוח עולמות אלטרנטיביים ומטאוורס, לידיעת המחפשים את נייר הערך הבא לתיק ההשקעות שלהם.

#1 – מטא, החברה שהביאה את המושג “מטאוורס” לשולחן

המונח מטאוורס הגיע מספר מדע בדיוני שפורסם בשנת 1992, כך שקשה לזכות את צוקרברג עצמו בהמצאת המילה, אולם אין ספק שפייסבוק, ששינתה לאחרונה את שמה למטא בעקבות הדגש המושם כעת בחברה על פיתוח עולמות אלטרנטיביים, היא זו שהפכה את המטאוורס שגור בפי כל. פייסבוק מעסיקה צוות של מאות אנשי מחקר ופיתוח שמטרתם פיתוח מטאוורס, ועזרים למשתמשים כמו קסדות מציאות רבודה וחלופית, משקפי VR, ואפילו כפפות המדמות תחושה של מגע כשאתם מטיילים בשכונת המטאוורס שלכם.

כאמור, עד כה הוציאה מטא מעל 10 מיליארדי דולרים על מחקר ופיתוח בתחום המטאוורס. רק לאחרונה פרסמה מטא כי היא מתכוונת לגייס עוד כ – 10,000 עובדים, מהם מאות עובדים בישראל, בעיקר לצרכי פיתוח של העזרים החדשים ושל שבבים לטובת אביזרים אלה לשימוש במטאוורס. ביחד עם כל אלה, חשוב לזכור כי העולם הוירטואלי של מטא הושק באופן חלקי מאוד בסוף השנה שעברה וכי מספר המשתמשים בו נכון להיום אינו משמעותי.

#2 – דסנטרלנד, מעולמות המטאוורס הבולטים

דסנטרלנד היא פלטפורמת מטאוורס שהוקמה על ידי שני מפתחי קוד פתוח מארגנטינה בשנת 2015. הפלטפורמה הושקה בשנת 2020 וכיום יש לה כחצי מיליון משתמשים פעילים בעולם וירטואלי מבוסס קריפטו המנהל לא רק חיים וירטואלים לאוואטארים המתנהלים בין רחובותיו, אלא גם מטבע קריפטו בשם MANA שערכו עלה במאות אחוזים במהלך שנת 2021. דסנטרלייזד מבוסס על הממשק של מיינקראפט, והוא מנהל קהילה פעילה מאוד של מעצבים ומשתמשים. כל השטחים בדסנטרלנד הם שטחים שאפשר לרכוש או למכור באמצעות NFT, פרט לכיכרות וכבישים. בכל שטח כזה, בגודל וירטואלי של 16X16 מטרים, בעל השטח יכול להחליט להשתמש ככל העולה על רוחו.

#3 – סאנדבוקס, המטאוורס הגדול בעולם נכון להיום

בעולם משתנה ומתפתח, נכון להיום סאנדבוקס היא העולם הוירטואלי שיש לו את מספר המשתמשים הרב ביותר, על כמעט מיליון משתמשים הפעילים לפחות אחת לחודש וכ – 300,000 משתמשים שפעילים בעולם הוירטואלי על בסיס יומי. סאנדבוקס החלה את חייה בשנת 2012 כמשחק בשם “אנימוקה”, ובשנת 2018 החלה לפתח את המטאוורס שלה. הפעילות של סאנדבוקס מקושרת באופן אינטנסיבי עם סלבריטיז ועולם הזוהר, עם לא מעט שמות הוליוודים מוכרים שרכשו במטאוורס של סנדבוקס שטחים במחירים של מאות אלפי דולרים. מטבע הקריפטו באמצעותו מבוצעות עיסקאות במטאוורס של סנדבוקס הוא SAND, והוא נמכר סביב 4.4 דולרים למטבע.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טכנולוגיה
החקלאות לומדת לאמץ סביבה טכנולוגית מתקדמת
עיר צפה
הסטארט אפ החדש של סעודיה: מחפשת משקיעים לעיר אקולוגית צפה
התשתיות החדשות
האם התשתיות החדשות יצילו את הכלכלה?
ביידו
Baidu: אימפריית הטכנולוגיה הסינית כובשת יעדים חדשים ומפתיעים
ספייס איקס
מאסק מתכנן לבנות התיישבות על המאדים