מי שמחפשים ערוצים להשקעות אלטרנטיביות לצד או במקום תיק השקעות מנוהל להשקעה בשוק ההון, מגיעים במוקדם או במאוחר לשקול אפשרויות להשקיע בנדל”ן. במיוחד בישראל, עם עליות מחירים שכמעט לא מפסיקות לאורך שנים רבות, ועם עליה של 100% באזורים מסויימים במחירי הנדל”ן בעשור האחרון ומעל 13% בממוצע במחירים בכל הארץ בשנה האחרונה – אין פלא שהשקעה בנדל”ן היא מההשקעות שרבים מהמשקיעים בוחנים אותן.

רק שהשקעה בנדל”ן דורשת הון עצמי גבוה, מקפיאה את הכספים המושקעים לתקופה ארוכה ומייצרת תהליך הנזלה מורכב של הכספים, ומחייבת ברוב המכריע של המקרים מימון של בממוצע 50% משווי העיסקה באמצעות הלוואת משכנתא שלא רק שהיא מייקרת את העיסקה אלא שעם העלאות הריבית הצפויות במשק הישראלי – היא צפויה להתייקר עוד לאורך חייה.

מה עושים? שוקלים השקעות אלטרנטיביות בתחום הנדל”ן, השקעות דרך בתי השקעות המאפשרות בדרך כלל פיזור של תיק ההשקעות, בחירה מקצועית של הפרויקטים בארץ ובחו”ל שבהם יושקע הכסף, ונזילות גבוהה יותר (אם כי בדרך כלל לא מיידית) של הכספים. סכום ההשקעה הראשוני גם הוא הרבה פחות גבוה מזה הנדרש להשקעה בנכס נדל”ן מניב – והניהול של תיק ההשקעות בנדל”ן דרך בתי השקעות הוא מקצועי, מה שמוריד סיכונים שונים.

בישראל מספר לא מבוטל של בתי השקעות, כאלה המתמחים בנדל”ן וגם בתי השקעות כלליים וגדולים, המציעים אפיק השקעה בפרויקטי נדל”ן בניהול מקצועי של צוות מתמחה. בדקנו כמה מההצעות הבולטות להשקעה בנדל”ן דרך בית השקעות, ואנחנו כאן – עם כל הפרטים.

אלטשולר שחם פרופרטיז – השקעות מקצועיות בנדל”ן בתנאים משתנים

צוות המשקיעים בנדל”ן מטעם בית ההשקעות הגדול אלטשולר שחם מציע מסגרת השקעות בפרויקטים שונים, בעיקר בארה”ב ובאירופה (אנגליה, גרמניה, הולנד, ומדינות נוספות). סכום ההשקעה המינימאלי בכל פרוייקט הוא משתנה אולם במרבית הפרויקטים מדובר על סדר גודל של כ – 100,000$. פרופרטיז מציעים השקעה בנכסים מניבים והשקעה בנכסים שאינם מניבים – בהשקעה בנכס מניב המשקיעים נהנים מהכנסות מהנכס באופן שוטף.

פדרמן שחם – בית השקעות בפיננסים ובנדל”ן

פדרמן שחם מציעה מסגרת להשקעות בנדל”ן בארץ ובחו”ל עם פרויקטים ייחודיים בארץ של תמ”א 38 והשקעה במגוון סקטורים של נדל”ן, מנכסים למגורים דרך נכסים תעשייתיים וכאלה המיועדים למסחר ועד מגרשים. גם כאן משקיעים נדרשים להשקעות בסכומים שונים לפי הפרויקטים שהם בוחרים להשקיע בהם, ההשקעה אינה נזילה באופן שוטף אלא בכל פרוייקט ישנו טווח זמנים מינימאלי להשקעה.

קבוצת ELG

בית השקעות המתמחה בניהול השקעות נדל”ן, מציעה כרגע הזדמנויות השקעה בנכסים המיועדים למגורים ובנכסי דיור מוגן בישראל ובמחוז קרקוב בפולין. משקיעים מתמחים בוחרים בקפידה את הפרויקטים להשקעה ומאפשרים השקעה בסכומים שונים על פי בחירת הפרוייקט, ולתקופות זמן משתנות. המומחיות של צוות מנהלי ההשקעות מאפשרת הקטנת הסיכון והגדלת הפוטנציאל לתשואה. ההשקעה במספר נכסים מאפשרת למשקיעים בעלי ממון לפזר סיכונים ולהשקיע במספר נכסים, במחיר נמוך יותר מזה שהיה נדרש לרכישת נכס נדל”ן אחד בישראל.

האפשרויות רבות – אז איך בוחרים?

השקעה בנדל”ן דרך בית השקעות מקצועי מאפשרת לא רק בחירה מושכלת של ההשקעה מנכסים בארץ ובחו”ל, אלא גם ניהול פרוייקט הנדל”ן ותיק ההשקעות שלכם באופן מקצועי יותר, עם יותר גמישות הן בסכום הכסף הראשוני שאתם בוחרים להשקיע והן באורך חיי ההשקעה. כשאתם בוחרים השקעה בנדל”ן דרך בית השקעות, חשוב לברר איך בוחרים את הפרויקטים להשקעה, מי מנהל את ההשקעה בפועל ומה היכולות והכישורים שלו. כדאי לבדוק אילו תוצאות הראו פרויקטים קודמים של השקעות נדל”ן בבית ההשקעות הספציפי הוכיחו את עצמן וכמו כן – מה תנאי ההשקעה הספציפית, כולל סכום מינימאלי, אורך חיי ההשקעה, בטוחות לכספים המושקעים ופוטנציאל לתשואות לפי נתוני פרויקטים דומים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה באת'ריום
הטוען לכתר בשוק הקריפטו: האם זה הזמן להשקיע באת’ריום?
מסחר בקריפטו
מסחר בקריפטו: איך תעשו את זה בצורה החכמה ביותר?
מטבעות קריפטוגרפיים
האם האינפלציה משפיעה על שוק הקריפטו?
פיוניר
חברת התשלומים payoneer  בדרך להנפקה בארה”ב?
שירות הטכנולוגיה
מהפכה אקדמית בשירות הטכנולוגיה