השקעות באנרגיה ירוקה

רקע

בכל תקופה יש משהו מיוחד, מהפכה גדולה שמצליחה לעשות שינוים גדולים. יש כל כך הרבה דמיון בין יזם אחד ליזם אחר. יזם אחד אשר התעשר מאנרגיה מסורתית, ויזם אחר שמתעשר מאנרגיה חדשה ונקייה, חשמלית.  ב-1863, בגיל 24 נכנס יזם צעיר בשם ג’ון ד.רוקפלר לעסקי הנפט. הוא החל את עסקיו עם השותפים מוריס קלארק וסמואל אנדרוז. במחשבה עסקית מדהימה, ביכולת לראות את המחר הצליח רוקפלר לזהות את הפוטנציאל הגדול שקיים בעולם הנפט. בשיא ההצלחה חברת סטנדרד אויל הצליחה להפיק מאות מוצרים לוואי מכל חבית נפט ובמקביל להוזיל את העלויות. מהפכת האנרגיה החדשה הצליחה להוביל את העולם לעידן חדש, המהפכה הצליחה להוביל את רוקפלר לצבור עושר רב ולהפוך לאיש העשיר בעולם, הונו מוערך במונחים של היום במעל 400 מיליארד דולר. אילון מאסק יזם צעיר ותומך נלהב של טכנולוגיות עתידיות, מאסק מוביל מהפכת אנרגיה מעניינת באחד התחומים החשובים בעולם, הרכב החשמלי. כיום, אפשר לומר שמאסק מוביל את המהפכה הגדולה בעולם האנרגיה ובתחום הרכב.

טסלה ואילון מאסק בדרך למהפכה הגדולה?

קשה לומר שיש משקיע או אדם בעולם שלא שמע את השם טסלה או אילון מאסק במובן כזה או אחר, במיוחד בשנה האחרונה. מדובר באחת המהפכות הגדולות ביותר בעולם, חברת טסלה נסחרת כיום בשווי שוק של כ-465 מיליארד דולר, והונו הפרטי של אילון מאסק מוערך למעלה מ-100 מיליארד דולר. מה המהפכה הגדולה? ללא ספק, מדובר בפיתוחים טכנולוגים מדהימים. אבל צריך להסתכל בצורה פשוטה, כולנו מבינים שממלכת הנפט רואה את סופה, כולנו מבינים שהזהב השחור הוא משאב שאמור להיגמר במוקדם או במאוחר. לכן, העולם, ומשקיעים רבים מבינים את הפוטנציאל הגדול אשר טמון בחברת הרכבים הגדולה ביותר בעולם. טסלה, היא דוגמא למהפכת האנרגיה הגדולה שאנחנו עוברים, טסלה היא ההוכחה שהעולם מפנים ומאמין בכך.

האם אנחנו לפני מהפכה גדולה בעולם האנרגיה?

העולם סובב סביב האנרגיה המסורתית, לא רק תחום הרכב, אלא תחומים רבים ומגוונים אשר מניעים את הכלכלה העולמית. כבר היום, ממשלות רבות בעולם מדברות על ה”מהפכה הירוקה”, על עידוד ופיתוח מקורות אנרגיה חדשים ונקיים עבור המגזר הפרטי והתעשייה. במאה ה-19 האנושות דיברה שפת אנרגיה אחרת באמצעות הזהב השחור. שפה שזיהמה את האוויר, את מקורות המים ופגעה באופן קשה בסביבה. מודעות סביבתית גדולה מקדמת אותנו לאנרגיה חדשה באמצעות השמש, הרוח, המים ועוד. התחממות כדור הארץ, משברים  גדולים ואסונות טבע גורמים למקבלי ההחלטות להבין, הזמן הכי טוב לפעול למען העתיד הוא עכשיו, אין לנו זמן אחר. חברת טסלה ואילון מאסק הם סמן דרך, הם בשורה של ממש. מדובר על שינוי שמסייע לעולם ולסביבה לעבוד בצורה נקייה יותר, הרבה לפני איכות המושבים או מהירות הרכב. כבר היום כולם מבינים שעולם האנרגיה יראה אחרת בעוד מספר שנים בודדות. זה לא בגלל שאנחנו רוצים, זה בגלל שאנחנו חייבים.

עולם ההשקעות האלטרנטיביות

בשנים האחרונות ניתנת למשקיעים הפרטיים הזדמנות מדהימה, להשקיע יחד עם הגופים הפיננסים המובילים בפרויקטים בין-לאומיים. קרנות השקעה אלטרנטיביות רבות נמצאות בתהליכי הפקת חשמל למדינות, בתהליכי ייצור והפקה של אנרגיה נקייה וחדשה. כיצד ניתן להשקיע דרך החברות או הקרנות בפרויקטים כאלה ואחרים? כיום, ההשקעה המינימלית בקרן אלטרנטיבית מוערכת בכ-300 אלף ₪, קיימות קרנות בארץ ובחו”ל, משקיעים יכולים לגשת לקרנות באופן עצמאי, או שניתן לגשת בסיוע של איש מקצוע שמכיר את התחום. בארץ, יש מאות מתכננים פיננסים בעלי רישיון אשר מכירים את הקרנות, אשר יודעים לתת או לבדוק לכם את האינפורמציה הפיננסית, הם יודעים לבדוק עבורכם את ההתאמה והכדאיות עבור ההשקעה והם יודעים ליצור עבורכם פיזור סיכונים עם מתאם נמוך ואף אפסי. אפשר להשקיע בבורסה ובהשקעות אלטרנטיביות, זה תחליף זה פיזור. יש חברות טכנולוגיות אשר משלבות ידיים עם האקלים כדי לפתור את הבעיות של המחר, אתם יכולים להיות חלק מזה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

מסחר בקריפטו
המדריך המלא למסחר בקריפטו
בועת אגרות החוב
אגרות חוב- האם זו בועה?
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית : מרכז האנרגיה המתחדשת הגדול בעולם באוסטרליה, מנהלי הקריפטו ממשיכים להסתבך
השקעות אלטרנטיביות
תאגיד מיצובישי מתכונן למהפכה הבאה
אימון אישי לעסקים
אימון אישי לעסקים – איך הוא עשוי לתרום לעסק?