טכנולוגיה

היאכטה של ענקית הרכב פורשה אומנם מאפיין את היוקרה המזוהה כל כך עם המותג, אולם החידוש של ספינת הפאר נובע בשל היותה מאובזרת בטכנולוגיות המאפשרות חיסכון משמעותי בדלק אשר הופכות את היאכטה של המותג לייחודי אך גם יוקרתי – בעבור בעלי כיסים עמוקים.

פורשה מכה גלים, היאכטה החדשה של מותג העל. חברת פורשה הוקמה בשנת 1931 בגרמניה ומאז ועד היום נחשבת לאחת מיצרניות הרכב המובילות והיוקרתיות ביותר בעולם, לא מעט בשל היותה חברה המתמחה בייצור של מכוניות ספורט יוקרתיות שהפכו לסמל סטטוס נחשק. עם זאת, פורשה בדומה ליצרניות הרכב הגדולות בעולם נתקלת בשנים האחרונות בקשיים משמעותיים בעקבות התגברות הקולות כנגד רכבים מזהמים המשפיעים באופן ניכר על ההתחממות הגלובלית. על כן וכחלק מצעדי התייעלות, החלה יצרנית הרכב הגרמנית להשקיע בטכנולוגיות חדשות כמו גם ליצור שיתופי פעולה מסקרנים מתוך מטרה להגדיל את ההכנסות ולבסס את מעמדה בפסגה. אחד מהפיתוחים המסקרנים ביותר של החברה הוא כמובן היאכטה החדשה אותה ייצרה ביחד עם רויאל פלקון הנחשבת לאחת מיצרניות היאכטות המובילות בעולם. שיתוף הפעולה בין גרמניה לבין סינגפור הצליח להוביל לאחת מיצירות הפאר שנראו בשנים האחרונות בעולם השייט, לא מעט בשל חידושים טכנולוגים וכן הקפדה על הפרטים הקטנים מתוך מטרה ליצור את הדור הבא של היאכטות בעולם, בשווי של 16 מיליון דולר.

חווית שייט ייחודית – בצריכת דלק נמוכה

היאכטה של פורשה יצאה להפלגת בכורה בשנת 2019 ומאז הצליחה להכות גלים בעולם השייט והקרוז, לא מעט בשל עיצוב חדשני המבוסס על מנוע אימתני בגודל של 46 כוחות סוס וכן מהירות של 35 קמ”ש. אולם, החידוש הגדול של היאכטה נובע מתוך טווח הפלגה יוצא דופן של כ 32,000 קילומטרים עם שימת דגש על צריכת דלק נמוכה המתרחשת בזכות מערכת פנימית ייחודית אותה פיתחו שתי החברות. מדובר ביאכטה שמזכירה מאוד את העיצוב הספורטיבי והיוקרתי המזוהה עם המותג עם ארבעה חדרים, ג’קוזי ומרפסת פרטית. ע”פ ההצרה של החברה יימכרו רק שבעה יאכטות מהסוג הזה לצרכנים פרטיים, כאשר קהל היעד הוא כמובן צרכנים בעלי סטנדרטים גבוהים המזוהים מאוד עם לקוחות החברה.

מה מייחד את היאכטה של יצרנית הרכבים המובילה בעולם?

בניית היאכטה ארכה כעשור והתבצעה תחת מעטה סודיות כמעט מוחלט, כחלק מהדרישות של חברת רויאל פלקון לתהליך ייצור קפדני שנועד ליצור בסופו של דבר את היאכטה ש”איש לא בנה עוד”. צריכת הדלק הנמוכה של היאכטה מהווה חיבור ישיר למערכת ההנעה החלופית הפועלת על בסיס חשמל ובכך מונעת עשן וזיהום, בדומה לדגמי הרכב החדשים של המותג. פורשה משקיעה מיליוני דולרים בפרויקטים של פיתוח הנעה חשמלית הן ביאכטה החדשה של החברה והן ברכבים החדשים כמו למשל הדגם החדש של החברה – פורשה 911 3GT המאובזרת במונע שנושם אוויר בכוחות עצמו ובכך מפחית את רמות זיהום האוויר. על כן, היאכטה הייחודית של פורשה מהווה אבן דרך נוספת בעבור יצרנית הרכב הגרמנית להמשיך ולשלוט בענף, הן בכביש וכעת – גם בים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הר הכסף – איך זה יכול לשרת אותנו?
אנרגיה ירוקה
סקטור האנרגיה המתחדשת – מניעים עולם בכוחות מחודשים
מוצרים מובנים
הגנה על הכסף שלנו באמצעות מוצרים מובנים
היכל ארנה
קריפטו.קום קונה את זכויות השם של היכל ארנה שבלוס אנג’לס תמורת סכום אסטרונומי
רכב חשמלי
מהפכת הרכבים והאופנועים החשמליים במשטרת ישראל: יעד של 50% עד 2030