פטקו

תעשיית המזון לכלבים: אפיק השקעה מסקרן

תעשיית המזון לבע”ח היא תעשייה בפני עצמה שמגלגלת מיליארדים מדי שנה ונמצאת במגמת זינוק. מה הופך את התחום לרלוונטי בעבורכם כמשקיעים? ובכן, התוצאות בשווקים מדברות בפני עצמן.

כאשר חושבים על גיוון של תיק ההשקעות, רבים נוטים שלא לשים לב דווקא לאחד הענפים היציבים והמשגשגים ביותר – ענף תעשיית המזון לבעלי חיים. מדובר בתעשייה שמגלגלת מיליארדים ונמצאת במגמת האצה, לא מעט בזכות פיתוח של מזון איכותי לבעלי חיים שנמכר לא רק בשוק הפרטי אלא גם לבתי החולים ולמרפאות. חברה שמצליחה לבלוט בתחום היא ללא ספק חברת פטקו המתמחה במכירה של מזון לבתי חולים וגם למגזר הפרטי. חשוב להבין כי אם בעבר בעלי כלבים נטו לבצע רכישה של מזון לכלב מבלי לשים לב למרכיבים, כיום ישנן קבוצות בהם חברים אלפי בעלי כלבים המחליפים האחד עם השני מידע לגבי חברות איכותיות המספקות מזון באיכות מצוינת. לחשיבות המזון בעבור כלב יש משקל לא רק מבחינת היבטי בריאות אלא גם לאיכות חייו, ועל כן חברות שמצליחות לשווק מזון בהצלחה יכולות לצבור בקלות מיליוני לקוחות נאמנים שרוכשים את האוכל באופן קבוע, בהתאם לסוג הכלב ולרקע הרפואי שלו. בהתאם לכך, המשקיעים של החברות הללו נהנים מתשואה יציבה לאורך שנים רבות בענף שמצליח לשגשג בייחוד על רקע משבר הקורונה. רבים מאיתנו זוכרים את הצילומים מעמותות הכלבים שדיווחו על רבבות אנשים שהגיעו לאמץ כלבים בעקבות הסגר. גם בעולם מדובר במגמה דומה, ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק במחיר המנייה של חברת פטקו – חברה ותיקה שמדגימה בצורה מושלמת את החיבה של משקיעים כלפי תחומים שהצליחו למרות המשבר לצמוח, כפי שניתן לראות

פטקו: זינוק של 60% במסחר, וזו רק ההתחלה

בשנה שבה חברות רבות מצאו את עצמן על סף חדלות פירעון, ניצלה את המשבר החברה לצורך הנפקה שהצליחה להפתיע גם את טובי האנליסטים. מניית החברה זינקה ב 60%, כאשר היום המנייה נסחרת ב 29 דולר – זינוק של מעל ל 44% מעל מחיר ההנפקה. ניתן לומר כי הקורונה עשתה רק טוב לחברה שלה 1,470 חנויות ברחבי ארה”ב בשל הזינוק שנרשם במספר הכלבים שאומצו בזמן הסגר. יתרה מכך, החברה מתמחה בפיתוח של אוכל טבעוני שמותאם לגזעים רבים של כלבים ובעידן שבו לרבבות בני אדם יש כלבים בבעלותם, מדובר ללא ספק בחברה שמצליחה להפתיע את ציבור המשקיעים בצמיחה האדירה כמו גם בעובדה כי מדובר בחברה ותיקה (החברה נוסדה בשנת 1965 והונפקה בבורסה בניו יורק בשנת 1994) שהצליחה לנצל את המשבר הבריאותי לטובת חשיפה מוצלחת שהובילה לזינוק בערך המניה, כפי שקרה במקרה של פטקו.

שילוב בין טכנולוגיה לבין רפואה

הייחוד של חברת פטקו נוגע לעובדה כי מעבר להיותה ספקית של מזון, היא מתמחה גם בהקמה של בתי חולים לבע”ח. מדובר במנוע צמיחה משמעותי, הן בשל הביקוש מצד בעלי כלבים לקבלת טיפול רפואי מיטבי ומיידי לבעל החיים. בהתאם לכך, הצליחה החברה לבסס את שמה לאורך השנים כמובילה בתחום ואף כחדשנית מבחינת פיתוח של טכנולוגיות לצורך ייצור מזון ואספקה מהירה בפריסה מלאה בארה”ב אבל גם במקומות נוספים בעולם, כמו בישראל. על כן, המנייה של החברה זינקה ולנו נותר לתהות האם מדובר בתחום שצמח לנו מתחת לאף ולא הבחנו בו או שמא מדובר במגמה חדשה בעולם ההשקעות המשלב בין מכשירי השקעה מסורתיים לבין תעשייה צומחת כמו תעשיית הפודטק ומזון לכלבים בפרט.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מנהל כספים
איך להיות מנהל כספים
אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת – חזון של איכות סביבה ומינוף כלכלי!
טכנולוגיה
ממלכת השבבים העולמית נמצאת בין סין לארה”ב
מסחר במטבעות קריפטו: המדריך למתחיל
השקעות אלטרנטיביות
אסטרטגיות אלטרנטיביות להשקעה