בשר מתורבת

אומרים שתחום הפודטק דשדש בשנת 2021. אומרים, שבניגוד לתחומים כמו דיגיטל, פינטק וכמובן אינשורטק – בתחום הפודטק, ישראל לא עומדת בציפיות ולא משחררת חדי קרן לאוויר העולם כמו פטריות אחרי הגשם. והנה, מגיעה חברת פיוצ’ר מיט ומנהלת את הגיוס הגדול ביותר אי פעם לחברה בתחום הבשר המתורבת, עם שווי אחרי הכסף שנוגע במיליארד דולרים וכמעט מצליח להכניס את החברה שהיתה הראשונה בעולם לפתוח פס ייצור לבשר מתורבת – ברשימת חדי הקרן מתוצרת כחול לבן.

פיוצ’ר מיט, שיצאה לסבב גיוס רביעי החודש (דצמבר 2021) עושה זאת שוב: היא מגייסת 347 מיליוני דולרים, הסכום הגבוה ביותר שגוייס עד כה בעולם על ידי חברה בתחום ייצור הבשר המתורבת. על שיתוף הפעולה ופתיחת המפעל בארה”ב עם שתי השותפות שגם היו המובילות בגיוס כעת טייסון פודס וארצ’ר דניאלס מידלנד, על המעורבות בגיוס של חברת הביטוח מנורה מבטחים – ועל העתיד, כפי שהוא נראה בעיניה של יצרנית הבשר המתורבת בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בעולם.

יצרנית מוצרי הבשר הגדולה בארה”ב נכנסת לשוק הבשר המתורבת

הגיוס המוצלח של פיוצ’ר מיט הפעם נוהל על ידי קרן ההשקעות של ADM, זוהי קרן השקעות המתמחה בהשקעות לחברות מזון. שתי המשקיעות העיקריות הן חברות ענק מתחום המזון בארה”ב, כאמור. טייסון פודס היא חברה המייצרת מוצרי בשר להכנה מהירה ומוצרי בשר בכלל השנייה בגודלה בעולם, והיא משקיעה בפיוצ’ר מיט מתוך כוונה לשווק בעתיד גם מוצרי בשר מתורבת חכמים, אקולוגיים ויעילים יותר. עם ההשקעה בתשתיות אקולוגיות וההבטחות שנשיא ארה”ב ביידן מפזר בנוגע להפחתת פליטת גזי חממה, מעבר לטכנולוגיות ירוקות והובלה כלל עולמית של התקדמות לקראת אפס פליטת פחמן – טייסון פודס אוהבת את העובדה שעל מנת לייצר “סטייק” אחד של בשר מתורבת נדרשים פחות מ – 10% משטחי האדמה והמים הנדרשים לייצור מנת בשר פרה, כמו גם הייצור פולט שיעורים זניחים של פחמן לעומת תחום גידול הבשר למאכל, האחראי על כ – 30% מסך הפליטה העולמית של גזי חממה.

פיוצ’ר מיט משקיעים בפיתוח פסי ייצור ובהוזלת המחירים

ביוני השנה הודיעה חברת פיוצ’ר מיט כי היא חונכת פס ייצור לבשר מתורבת ברחובות, ובכך היתה חברת הבשר המתורבת הראשונה בעולם לעשות כן. המפעל ברחובות מסוגל לייצר כ – 500 ק”ג של בשר מתורבת ביום, היקף ייצור זה הוא שווה ערך לכ – 5,000 מוצרי המבורגר מבשר מתורבת בכל פס ייצור. כעת, בעזרת סכומי ההשקעה בסבב הגיוסים הנוכחי, פיוצ’ר מיט מתכננת לפתוח מפעל בארה”ב לייצור עוד מנות בשר מתורבת לשווקים נוספים, עם דגש על הפחתה בייצור של מוצרי הפרימיום והגדלה בייצור של מנות בשר מתורבת במחירים שווים לכל נפש. בתחילת החודש הודיעה החברה כי פיתחה דרך לייצור יעיל יותר של מוצרי הבשר המתורבת שלה, כך שהחברה מאפשרת מכירת קילו אחד של בשר מתורבת סביב מחיר של 17 דולרים. זאת, לאחר שביוני הפחיתה את מחירו של קילו בשר מתורבת ממחיר של כמעט 100 דולרים ל – 36 דולרים בלבד.

גם חברת הביטוח מנורה מבטחים משקיעה בפיוצ’ר מיט

לאחרונה סקרנו את הרווחים הגבוהים של חברות הביטוח מתיקי ההשקעות שלהן, שאפשרו עלייה דרמטית בתשואות וברווחים של שש חברות הביטוח הגדולות בארץ ברבעון השלישי של 2021,  ביחס לרווחים באותה התקופה אשתקד. חברות הביטוח משקיעות רבות בנדל”ן ובחברות סטארט אפ, והנה, מנורה מבטחים משקיעה 30 מיליוני דולרים גם בפיוצ’ר מיט.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית : מרכז האנרגיה המתחדשת הגדול בעולם באוסטרליה, מנהלי הקריפטו ממשיכים להסתבך
אדידס אדידס
אדידס מכרה במטאוורס NFTs בשווי של 23 מיליון דולרים
במטבעות דיגיטליים
השקעה במט”ח או במטבעות דיגיטליים?
מטבעות קריפטו
אינפלציה ומטבעות דיגיטלים, איך מתנהגים המטבעות השונים בסביבה אינפלציונית?
השקעה ירוקה
השקעה ירוקה: חברה ישראלית לייצור מוצרי אריזה מפלסטיק מתכלה גייסה 70 מיליוני דולרים