אנרגיה ירוקה

ענקית הטכנולוגיה אמזון מעוניינת לסייע לחברות אנרגיה העוסקות בהפקה וזיקוק נפט לעבור לייצור אנרגיה ירוקה. כבר בשנת 2018 החלה אמזון לפעול יחד עם חברת Royall Dutch Shell במטרה להמיר לרישום דיגיטלי נגיש מידע שנצבר מזה למעלה ממאה שנים אצל חברת Shell הקשור לייצור נפט והיה מצוי רק בפורמט של רישום פיזי על גבי נייר. לאחרונה נודע שאמזון משתפת פעולה עם חברת IBM להשקת פלטפורמה חדשה בשם OpenShift שתאפשר גישה למידע בהיקף עצום אודות יצור אנרגיה במהלך המאה השנים האחרונות. כך לוקחת אמזון את הפרויקט המשותף שלה עם Shell, ועם חברות אנרגיה אחרות, צעד נוסף קדימה.

למעשה מדובר בהטמעת פלטפורמה קיימת מבית IBM שתאפשר גישה למידע שאחרת יכולים היו לגשת אליו רק מי שמנויים על שירותי מחשוב הענן AWS של אמזון, מסתבר שישנן חברות אנרגיה הפועלות במדינות כגון ניגריה, רוסיה וערב הסעודית שאין להן גישה כזו.

הטכנולוגיה של IBM תפתור את בעיית הגישה למידע

אמזון, חברת המסחר האלקטרוני שהוקמה ב – 1994, היתה מהחברות הראשונות שהביאו את בשורת המסחר האלקטרוני הבין לאומי לפלטפורמת האינטרנט, שאז עוד היתה בחיתוליה. בשנים האחרונות אמזון לא מסתפקת רק בפיתוח פלטפורמת המסחר העניפה שלה: היא עוסקת בפיתוח מוצרי ביטוח רפואי במחירים שמתאימים גם לכל העם, עם מגוון שירותים וירטואליים במחירים מופחתים, היא מקימה רשת של מרכולים ללא קופאים באמצעות טכנולוגיות סריקת פנים חכמה, והמניה שלה – בשיא של כל הזמנים. לאחרונה, בוחרת אמזון להיכנס גם לתחום הפיתוחים האקולוגים, כאמור, באמצעות שיתוף פעולה עם ענקית הטכנולוגיה IBM ושימוש מחדש בפלטפורמה שכבר היתה קיימת – על מנת להקים מאגר מידע אדיר ומגוון, בשם OpenShift, שיאפשר מידע אודות הייצור וההפקה של אנרגיה ממקורות לא מתכלים ברחבי העולם.

אמזון מחזיקה כעת במאגר מידע עצום כתוצאה משיתוף הפעולה שלה עם חברת Shell ועם חברות אנרגיה נוספות. הארגון מעוניין להעניק גישה לעיון במידע עבור כל המעוניינים, אולם למידע ניתן לגשת רק דרך מרכזי המידע AWS של אמזון, מרכזי מידע מבוססי הענן של החברה.
מסתבר שלא לכל יצרניות הנפט גישה למרכזי המידע בענן של אמזון, כך למשל לא יכולות לגשת אל המידע חברות המפיקות נפט בערב הסעודית, ברוסיה ובניגריה. הטכנולוגיה של IBM, המכונה OpenShift, עתידה לפתור בעיית גישה זו. תוך שימוש ב – OpenShift גם חברות שאין להן גישה למרכזי המידע בענן של אמזון יוכלו לגשת אל הנתונים דרך מערכות המידע הפרטיות שלהן.

חברות נפט עשויות להיעזר במידע שאמזון צוברת

הגישה למידע שאמזון עומלת על איסופו, ריכוזו והנגשתו (כולל העברתו מרישום על נייר למידע דיגיטלי שניתן לגשת אליו באופן מקוון) היא חשובה במיוחד עבור חברות נפט שירצו לעבור, ולו רק באופן חלקי, להפקת אנרגיה ירוקה. נוכח משבר האקלים ועל רקע החלטות ועידת גלאזגו שזה לא מכבר הסתיימה, הצפי הוא שחברות שונות בתחום האנרגיה יאיצו מאמציהן לעבור להפקת אנרגיה ירוקה. ייצור אנרגיה ירוקה דורש כמות גדולה של ידע והיקף גדול של נתונים אודות משתנים כגון כיוונים ועוצמות של רוחות, כיוון ועוצמה של זרמי מים, זווית השמש ועוד. גישה למאגר הנתונים שאמזון מרכזת תספק לחברות האנרגיה המעוניינות בכך מידע רב.

AWS – Amazon Web Services היא חברת בת של אמזון ומספקת פלטפורמת מחשוב ענן וממשקי API לפי דרישה ליחידים ולארגונים, כל זאת על בסיס תשלום לפי נפח השימוש. שירותי רשת מחשוב הענן של AWS מספקים מגוון רחב של תשתיות טכניות מופשטות כמו גם אבני בניין וכלי מחשוב מבוזרים. אחד השירותים ממנו נהנים לקוחות AWS מכונה Amazon Elastic Computer Cloud, שירות זה מאפשר למשתמשים לקבל לרשותם אשכול וירטואלי של מחשבים הזמין עבורם כל העת דרך האינטרנט.

סגן נשיא מחלקת ההנדסה ב – AWS נשמע אומר כי שיתוף הפעולה עם IBM והטמעת פלטפורמת OpenShift כך שתוכל לשמש לצרכי גישה למידע שנצבר בפרויקט המשותף של אמזון וחברות האנרגיה הם חשובים מאוד. הפצת המידע תסייע לחברות הנפט להוסיף ולפעול כדי לעבור להפקת אנרגיה ממקורות מתחדשים דוגמת רוח ואנרגיה סולארית. הפקת אנרגיה ממקורות מתחדשים תחייב את היצרנים לדעת את היקף התפוקה במקומות שונים ובזמנים שונים, נתונים מעין אלה יהפכו זמינים בזכות הממשק החדש.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפים
שוק הקריפטו 2022: למה את’ריום מסתמן כהשקעה טובה יותר מביטקוין?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: הביטקוין נופל ב-15% מאז שהפך למטבע רשמי באל סלבדור, בבריטניה תופעות לוואי מהברקזיט
מלחמת הסחר
החלטה קטנה עשויה להשפיע על מלחמת הסחר?
תעשיית הפוד-טק
תעשיית הפוד-טק: תעשייה מרתקת ובעלת פוטנציאל אדיר
תתחדש! ג’ף בזוס משיק יאכטה חדשה בשווי של חצי מיליארד דולרים