קויינבייס

בשנת 2012 הוקמה פלטפורמת קוינבייס, עוד כששוק הקריפטו היה עניין לחובבי הרפתקאות פיננסיות בלבד. בתחילת שנת 2017 כבר נוהלו בפלטפורמת קוינבייס יותר מחמישה מיליון חשבונות משתמש, היום המספר עומד על 43 מיליון. קוינבייס היא הפלטפורמה האמריקאית הכי פופולארית למסחר במטבעות קריפטוגרפים, הביטקוין כמובן בראשם. בתקופה שבה הביטקוין מקבל לגיטימציה מארגונים פיננסיים גדולים כמו פייפאל, גולדמן זאקס, ואפילו אלטשולר שחם שלנו – בורסת הקריפטו קוינבייס הודיעה על הנפקה ראשונית החודש (14.4.2021), ומאז ההודעה על ההנפקה המותכננת – הביטקוין מטפס מעלה, כמו מקבל רוח גבית ממיסוד המטבע התנודתי והשקעות של גופים גדולים בו.

קוינבייס: פלטפורמת ענק למסחר במטבעות קריפטו

בסוף השנה שעברה הודיעה חברת קוינבייס כי היא מתכננת להגיש מסמכים לרשות האמריקאית לניירות ערך, לרישום החברה כחברה ציבורית. הוערך כי הרישום יבוצע על פי שווי שוק של 28 מיליארדי דולרים, וההנפקה המתוכננת תבוצע באמצעות רישום ישיר של החברה. החברה מנהלת, כאמור, מעל 43 מיליוני חשבונות משתמשים, זאת ביותר ממאה מדינות ברחבי העולם. היא מחזיקה 1,200 עובדים והכניסה כ – 1.3 מיליארדי דולרים במהלך שנת 2020.

ההצלחה של בורסת הקריפטו אינה נובעת מן החידוש שברעיון. פלטפורמת המסחר קראקן היא פופולארית ובעלת שווי שוק מוערך של כ – 10 מיליארדי דולרים, והיא נוסדה בשנת 2011 – שנה לפני קוינבייס. לאחר ההצלחה בהנפקה של קוינבייס, הודיעה גם קראקן כי היא מתכננת הנפקה עתידית, לקראת שנת 2022.

כנראה שסוד ההצלחה של קוינבייס מגיע מהתפעול הידידותי והפשוט שלה: הרישום אורך דקות ספורות וביחד עם זאת הוא מאובטח לעילא ולעילא. כל שעליך לעשות על מנת להתחיל לסחור במטבעות קריפטוגרפיים הוא לפתוח חשבון משתמש, להכניס את פרטי חשבון הבנק שלך – ומכאן והלאה, ניתן לבצע בקלות פעולות רכישה ומכירה בשוק הקריפטו (קוינבייס תומכת במסחר בכחמישים מטבעות קריפטו שונים, כולל את אלה המוכרים והחזקים, כמו ביטקוין וביטקוין קאש, לייטקוין, אתריום, XRP, לומנס, ועוד רבים) באמצעות העברת כספים במטבעות שונים לארנק הדיגיטלי המנוהל בענן דרך הפלטפורמה, ושמירה או מסחר בהם.

קוינבייס הולכת להנפקה ישירה

קוינבייס בוחרת לוותר על הנפקה ישירה לציבור (IPO) ומתכוונת להפוך לחברה ציבורית באמצעות הנפקה ישירה. הנפקה ישירה, או הנפקה פרטית, אינה כוללת הנפקה ציבורית או גיוס כספים ממשקיעים והעלויות בהנפקה הן נמוכות יותר. הציבור אינו רשאי לסחור במניות חברה שהונפקה בהנפקה פרטית למשך שישה חודשים בלבד. ביחד עם זאת, מוערך כי סוחרים פרטיים כבר מבצעים פעולות ומניות קוינבייס מחליפות ידיים, לפי שווי שוק מוערך של 67 מיליארדי דולרים. אם ההנפקה אכן תתרחש באופן פרטי או ישיר, מניות קוינבייס לא יהיו זמינים לרכישה והשקעה עד סוף 2021.

המטבעות הקריפטוגרפים נכנסים למיינסטרים

לאחרונה, ראינו את ארצות הברית מרושתת במכשירי כספומט לביטקוין. חברות ענק השקיעו במטבע הקריפטוגרפי הוותיק וחברות תשלומים כמו פייפאל ואחרות, מאפשרות ללקוחות לשלם בביטקוין.

על אף הכניסה למיינסטרים של המטבע הדיגיטלי, הוא נשאר מוצר תנודתי להשקיע בו, המאפשר רווחים, כמו גם הפסדים גדולים, בתוך זמן קצר. השימוש בביטקוין כמו במטבעות קריפטוגרפיים אחרים נותר בעיקר לצרכי השקעה ופחות לצרכים יומיומיים ולביצוע רכישות.

דווקא ההשקעה במניות קוינבייס עשויה לאפשר ערוץ פחות תנודתי למשקיעים שמעוניינים להפוך חלק מזירת המטבעות הקריפטוגרפים, מבלי להיחשף לתנודתיות העזה המאפיינת את שערי המטבעות בשוק זה. צפוי שמניית קוינבייס תשקף את שווי השוק של המטבעות הקריפטוגרפים ואת נפחי המסחר בהם, ואולי תאפשר ערכים יציבים יותר ביחס למטבע שאין גוף רגולטורי מאחוריו, הדואג ליציבות הערכים שלו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
הלוואות חברתיות – שיטה פשוטה להשקעה אלטרנטיבית?
התשתיות החדשות
האם התשתיות החדשות יצילו את הכלכלה?
קריפטו
הגיוס הגדול ביותר בעולם הקריפטו FTX
סייבר
סיפור מהאגדות על סייבר וענן: WIZ, החד קרן שהצליח להכפיל את עצמו בתוך מספר חודשים בלבד
נדלן להשקעה
נדל”ן להשקעה: קרן ריט 1 עושה חייל