פסגת האקלים

בשנה האחרונה, היה נראה כי האנושות עומדת על קצה התהום, היה נראה כי אנחנו בודקים את קצה גבול היכולת של הטבע, והוא לא סולח לנו. מגפת הקורונה הצליחה לזעזע רבים, והיא בעיקר הצליחה לשנות דפוסי חשיבה אצל מנהיגים ומקבלי החלטות בעולם. ביום חמישי הקרוב, מנהיג העולם החופשי, הנשיא ג’ו ביידן מכנס פסגת אקלים שמטרתה להילחם בפליטות ובהתחממות הגלובלית. לצורך מטרה זו, מכנס הנשיא ביידן כ-40 מנהיגים ממדינות שונות, כמו סין, הודו, מדינות אירופה וגם ישראל.

מדינות רבות בעולם החלו להציב יעדים ומטרות, הממשל האמריקאי הציב תוכנית שאפתנית במיוחד, המשק האמריקאי יצרוך עד 2050 כ-100% מהאנרגיה ממקורות מתחדשים ונקיים, כדי להגיע ולממש יעדים ומטרות אלה, מקצה הממשל סכום עתק של מאות מיליארדי דולרים לפיתוח, לבנייה ולקידום אנרגיה ירוקה ומתחדשת. השקעות הממשל מובילות משקיעים זרים לבוא ולהשקיע במדינה, ולקדם פרויקטים לאומיים.
כיום, ברור לכולם שעידן הנפט עומד להסתיים, אנרגיה ירוקה ומתחדשת מציעה ניצול של מגוון מקורות מהטבע כמו למשל, מים, רוח ושמש באמצעות טכנולוגיה, הון אנושי ותנאים סביבתיים כדי להפיק חשמל. מדובר בתהליך ידידותי לסביבה, תהליך שהולך ותופס תאוצה גדולה. כחלק מהכפר הגלובלי, מדינות רבות החלו ליישר קו בנושא, ארה”ב בשלב זה היא נושאת הדגל תחת ממשל ביידן, כבר היום כ-34% מצריכת האנרגיה של קליפורניה מגיע מאנרגיה ירוקה ומתחדשת, כל מדינות האיחוד האירופי הציבו יעד שאפתני של כ-30% אנרגיה ירוקה ומתחדשת עד 2030. גרמניה, החלה ליישם את התוכנית והחלה להוציא לפועל תוכניות לאומיות בעשרות מיליארדי אירו. איפה נמצאת הכלכלה השנייה בגודלה בעולם סין? הממשל הסיני הציב לעצמו יעדים גדולים ושאפתניים, סין הקצתה כ-100 מיליארד דולר להקמת מספר פרויקטים ירוקים לייצור אנרגיה ירוקה ומתחדשת.

אנרגיה ירוקה ומדינת ישראל

לישראל יש את כל האלטרנטיבות לצאת למסע הגדול ולמהפכת האנרגיה המתחדשת, יש לישראל את האקלים המושלם, יש לישראל את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ויש לישראל את ההון האנושי המתאים. אם בעבר משרד האנרגיה טען כי היעד של מדינת ישראל הוא ייצור 30% מהאנרגיה באמצעות מקורות מתחדשים, כיום מדברים על יעד של כ-80%. אך חשוב לומר, בפועל המציאות בישראל היא אחרת לגמרי, כיום רק כ-5% מהאנרגיה מיוצרים באמצעות מקורות מתחדשים, ועושה רושם שמיזם האנרגיה הירוקה והמתחדשת נתקע בדלתות הבירוקרטיה.

מילה בנוגע לעולם ההשקעות

חשוב לומר, הנפט עומד לסיים את תפקידו בכלכלה העולמית, שעון החול מראה את סופו. השמש נמצאת כאן כ-4.5 מיליארד שנים, וככל הנראה תהיה כאן עוד שנים רבות. כמו כן, ייצור אנרגיה באמצעות שמש, מים ורוח, מוריד את התלות של מדינות רבות בספקיות הנפט הגדולות, מצמצם באופן משמעותי את זיהום האוויר, את זיהום הים בעקבות דליפות ותאונות. לכן, לטווח הארוך, ניתן לראות שעיקר ההשקעות בסקטור הטכנולוגיה יעברו מהאנרגיה המסורתית לאנרגיה ירוקה ומתחדשת. ניתן להשקיע בחברות בתחום האנרגיה המתחדשת באמצעות הבורסה, מניות, וניתן להשקיע באמצעות השקעות אלטרנטיביות וקרנות מתמחות. מומלץ להיוועץ עם מתכנן פיננסי כדי להתאים את הקרן הטובה ביותר לתיק הנכסים שלכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פודטק: כמה כסף זורם לחברות תחליפי הבשר והאם הגיע הזמן לקנות מניות כאלה?
קרנות REIT
על ההבדל בין השקעה בקרנות נדל”ן אלטרנטיביות ללא מתאם לשוק ההון לקרנות REIT
השקעות אלטרנטיביות
קרנות נדל”ן ומטבעות קריפטו: מי ממוצרי ההשקעה מושפע יותר משוק ההון?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: נגמר להם הכוח, משק האנרגיה בסין קורס ובארה”ב חברות הטכנולוגיה הסיניות נכנסות לשוק דובי
נדלן
הממשלה רוצה לצנן את שוק הנדל”ן: שינויים צפויים במס רכישה על נכסים להשקעה