פקם השקעה גרועה

הכסף שלכם בפיקדון בנקאי? אתם פשוט מפסידים 

לאחרונה, מתפרסמות ידיעות כי הציבור הישראלי מחזיק “הר מזומנים” בפיקדון הבנקאי, מדובר בשיא כל הזמנים, מאות מיליארדי שקלים שוכבים בתכניות חיסכון בנקאית ללא ריבית וללא אופק צמיחה הנראה באופק, לא מדובר כאן בהשערות אלא בעובדות. במשך 25 שנה, הריבית על הפיקדון יורדת באופן קבוע, ואנחנו ממשיכים להפסיד כסף במספר אופנים. 1 ) בריבית כל כך נמוכה ומול אינפלציה כוח הקניה של הכסף נחלש בצורה משמעותית. 2 ) למצוא אלטרנטיבות לריבית כל כך נמוכה זה לא דבר כל כך מסובך, בעשור האחרון תיקי השקעות הוכיחו שגם המסלולים הסולידיים יודעים לספק את הסחורה.
3) אפשר לנהל תיק השקעות אלטרנטיביות ללא קורלציה לבורסה במגוון רמות סיכון.
אז האם זאת ההשקעה הגרועה ביותר? אתם תחליטו, כדי להכפיל את ההשקעה שלכם תצטרכו לחכות בין 600-700 שנה, האם זה נשמע לכם הגיוני? ב-2621 תשיגו 100% על ההשקעה שלכם!

ריבית הפיקדונות, המגמה לאורך 25 שנה ברורה, ירידה.
1995 – הריבית 17%
2000 – הריבית 10.7%
2005 – הריבית 3.7%
2010 – הריבית 1.25%
2015 – הריבית 0.25%
2020 – הריבית 0.1%

האם קיימות אלטרנטיבות טובות יותר? בואו נדבר על זה

קיימות אפשרויות רבות, ניהול תיק השקעות עצמאי או באמצעות גוף פיננסי, ניהול פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה באמצעות אחד מחברות הביטוח, אבל האם קיימת אפשרות לכאלה שלא מעוניינים לחשוף את ההון שלהם לבורסה? בהחלט. בשנים האחרונות משקיעים רבים מגלים את עולם ההשקעות החוץ בורסאי, השקעות אלטרנטיביות ללא קורלציה לשוק ההון, מדובר במגוון גדול של אפיקים ממגוון תחומים וברמות סיכון שונות עבור כל משקיע.

השקעות בתחום הנדל”ן

תחום זה נחשב לתחום השקעות פופולארי מאד בקרב הציבור הישראלי, בשונה מדירה להשקעה, בתחום ההשקעות האלטרנטיביות ניתן לפזר את ההשקעה למספר פרויקטים, במספר מקומות ובמגוון תחומים, כמו למשל, יזמות נדל”ן, מסחר, מבני תעשייה, מחסנים לוגיסטיים, מימון פרויקטים בארץ ובעולם ועוד.  בארץ ניתן להשקיע בתחומי נדל”ן קשיחים מאד כמו למשל תמ”א 38, פינוי בינוי ותב”ע.

השקעות בתחום הטכנולוגיה

עולם ההשקעות כבר מבין, אי אפשר בלי חברות הטכנולוגיה, סקטור זה הפך להיות אחד ממנועי הצמיחה החשובים של הכלכלה העולמית. חברות טכנולוגיה לוקחות חלק במלחמת הסחר ובפיתוח מזון עתידי. חברות טכנולוגיה רבות צומחות מעולם ההשקעות האלטרנטיבי, ומשם נכנסות לאחר מכן לבמה הגדולה ביותר, הבורסה. הדרך הזאת במקרים מסוימים שווה הון עתק למשקעים בתחילת הדרך.

השקעות בתחום הקאנביס “הזהב הירוק”

לאחרונה מדינות רבות עוברות תהליך לגליזציה, מדינות רבות מבינות את סגולותיו של הקאנביס.  השנה האחרונה הייתה שנה משמעותית לתעשייה ואולי אפילו פורצת דרך במובן מסוים. עולם הרפואה פותח את שעריו, עולם הטכנולוגיה מקדם את החקלאות והצמח הירוק כובש בסערה את עולם ההשקעות. כבר היום, השימוש בצמח לצרכים רפואיים בלבד מוערך בעשרות מיליארדי דולרים ושוק זה צפוי לצמוח באופן משמעותי גם בשנים הבאות בעקבות תעשיית הקוסמטיקה, ותעשיית המזון המשתמשות בשמני CBD.

השקעות בתחום התשתיות

תחום התשתיות אולי נחשב לאפור וקודר, אך מדובר באחד ממנועי הצמיחה החשובים עבור הכלכלה. לאחרונה, הממשל האמריקאי הודיע על תכנית שאפתנית של טריליוני דולרים שמטרתה “לבנות את אמריקה מחדש”, כלומר, שדרוג כבישים, מסילות ברזל, גשרים, תשתיות ביוב, תשתיות חשמל, תשתיות מים, נמלי ים, נמלי תעופה ועוד.

השקעות באנרגיה מתחדשת וירוקה

האנושות תמיד הייתה צמאה לאנרגיה, כבר בהתחלה. ממלכת האנרגיה עוברת מהפכה גדולה, כולם מבינים כי שעון החול של הנפט הולך ואוזל, אנרגיה מסורתית ומזהמת עוזבת, ואנרגיה ירוקה ומתחדשת נכנסת במקום. כיום, הטכנולוגיה מאפשרת לנו לצרוך אנרגיה ממקורות בלתי נגמרים כמו רוח, מים ושמש. כבר היום, מדינות רבות מקדמות ומאפשרות ליזמים להקים חוות סולאריות ורוכשות מהם חשמל בחוזים ארוכי טווח.
השאירו פרטים ומתכנן פיננסי מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מניות טכנולוגיה
מניות טכנולוגיה ישראליות או מניות אמריקאיות?
מטבעות קריפטו
בורסת הקריפטו הראשונה בעולם – יוצאת לדרך
סנופ דוג
במה בחר להשקיע סנופ דוג 100 מיליון דולר?
קאטרפילר
חוזרים להשקיע בעולם התשתיות?
בריאות דיגיטלית
בריאות דיגיטלית