NFT

ה – NFT הראשון נוצר, על פלטפורמת את’ריום כמובן, בשנת 2014. אז, זירת ה – NFTs, או האסימונים חסרי התחליף, היתה ישנונית וקשה היה לשער איך אסימונים חסרי תחליף יהפכו לדבר החם הבא, בשנת 2021.

הרבה מטבעות קריפטוגרפיים זרמו בשווקי הקריפטו מאז שנת 2014, והיום שוק ה – NFTs מוערך בכ – 80 מיליארדי דולרים. זירות למכירת NFT’s צצות תחת כל עץ רענן וכל יצירה דיגיטלית יכולה להפוך ל – NFT.

בישראל שוק הקריפטו מדשדש מאחור ביחס למדינות אחרות בעולם. אבל זה לא הרתיע את עמוס מרון, רועי שיקלר ואיתי עוז-ארי שהקימו את “פרדס שמריהו” – הפרדס הוירטואלי העברי הראשון, שנמכר כ – NFTs דרך רשת הים הפתוח. אם מגרש פיזי בכפר שמריהו במחיר של עשרות מיליוני שקלים הוא לא משהו שאתם יכולים להרשות לעצמכם – אולי NFT של מגרש בכפר שמריהו תמורת כ – 200 ₪ הוא השקעה בנדל”ן שתהיה שווה את הסיכון.

פרדס שמריהו – 200 מגרשים במחיר שווה לכל כיס

פרוייקט “פרדס שמריהו” הוא פרוייקט בריח הדרים נוסטלגי, שהוקם על ידי שלושה חברים צעירים מתחום ההייטק. אפשר למצוא בו בדיוק 200 מגרשים המפורסמים כמגרשים באזור כפר שמריהו, אם כי מיקום הנכס הוא כמובן וירטואלי בלבד. האסימונים כוללים גרפיקה ייחודית באיכות  4k של המגרשים, כאשר מתוך 200 המגרשים ישנם כאלה המכילים הפתעות שכיחות יותר או פחות בין העצים, בין השאר נתן למצוא חבויים בין העצים ארגזי תפוזים של פעם, אוטובוס מדגם ישן של “אגד”, מגדל מים, או אפילו גמל. חלק מהאלמנטים שאפשר למצוא בתמונות שמגיעות עם הפרדסים הן שכיחות יותר וחלק פחות, כך שמחירי הפרדסים צפויים להשתנות על פי האלמנטים המוכלים בהם.

המחיר למגרש: החל מ – 0.022 את’ריום

ה – NFTs המכילים את הפרדסים הייחודיים נמכרים מעל רשת הבלוקצ’יין של את’ריום, במחיר התחלתי של 0.022 את’ריום, או כ – 200 ₪. בין 200 הפרדסים ישנם כאמור פרדסים המכילים אלמנטים נדירים יותר אולם במכירה המבוצעת כעת, ההקצאה של מגרש לרוכשים מבוצעת באופן אקראי כך שבמחיר הקבוע, לא ניתן לדעת מה יהיה שווי המגרש הוירטואלי הנרכש או לבחור את האלמנטים שיופיעו בו. על פי הנתונים הנמסרים באתר הפרוייקט, 15 המגרשים שחולקו למפתחי הפרוייקט ייבחרו גם הם באופן אקראי.

תמונה מודפסת למזכרת

לצד ה – NFT הזמין לרכישה עבור בעלי ארנקים דיגיטליים, פורסם בפרוייקט כי בתוך חודש ממועד תחילת מכירת הפרדסים, הוא ה – 23 לינואר השנה (2022), פורסם בחשבון הטוויטר של הפרוייקט התאריך והמיקום לאיסוף תמונות מודפסות באיכות גבוהה של הפרדסים, כך שכל בעל פרדס יוכל לקבל תמונה ממוסגרת של הפרדס שלו בגודל 20 ס”מ על 20 ס”מ, למזכרת. באתר האינטרנט של הפרוייקט מצוין כי ההדפס מיועד לשמש “מזכרת נצחית מבועת ה – NFT”, אנחנו שואלים – האם זהו סימן לעובדה שמפתחי הפרוייקט עצמם כבר צופים מבעוד מועד בסוף טרנד ה – NFT?

האם רכישת פרדס נחשבת השקעה בנדל”ן?

כמו השקעה בנדל”ן, גם השקעה ב – NFT המקושר ליצירה דיגיטלית כלשהיא, כמו פרדס, יצירה ויזואלית או יצירה להשמעה, נושא ערך שייתכן שיעלה עם הזמן. היום, יש לא מעטים שמשקיעים בנדל”ן בעולמות המטאוורס באמצעות NFT, מה שאומר שהם מחזיקים בפיסות נדל”ן וירטואליות באזורים שהם דווקא שוקקי חיים. הפרדסים בפרוייקט מוצעים למכירה יותר כיצירת אמנות והרמיזות בנוגע לנדל”I הן וירטואליות בלבד. מי שירכשו את הפרדסים יעשו כן, כפי הנראה, מתוך הנחה שמחירי האסימונים חסרי התחליף יעלו כאשר 200 המגרשים שנוצרו יימכרו כולם ואז המכירה של הפרדסים תבוצע בעזרת מוכרים פרטיים ובמחירים שיבטאו את ההיצע והביקוש בשוק.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

בלוקצ'יין
מה זה בלוקצ’יין?
תשלום בזיהוי פנים
תשלום בזיהוי פנים
קרן השקעות פרטית
המדריך להשקעות אלטרנטיביות: חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על קרנות השקעות פרטיות
דיור מוגן
דרישה הולכת וגוברת לבתי אבות – כיצד אתם כמשקיעים יכולים לנצל את ההזדמנות?
משחקי הדיונון
המטבע הקריפטוגרפי של משחקי הדיונון מתרסק