כלכלה

הכלכלה של צפון קוריאה נחשבת לאחת מהכלכלות הריכוזיות ביותר בעולם, והיא נשלטת באופן מלא ע”י המדינה. בעקבות הסנקציות כמו גם נגיף הקורונה צפון קוריאה נמצאת בקריסה. נשאלת השאלה – האם  מדובר באפקט דומינו?

המפולת הכלכלית של צפון קוריאה: האם מדובר בתחילתה של תקופה?

צפון קוריאה חווה בשנים האחרונות סנקציות חמורות שמשפיעות מאוד על היכולת שלה לספק שירות לאזרחים לצד חוסר יציבות כלכלית. למעשה, לאחרונה המנהיג העליון קים ג’ונג און (סרבן ראיונות מושבע) הצהיר כי צפון קוריאה נמצאת במצב הגרוע ביותר בתולדותיה ואף הגדיר את מצבה של מדינתו כ”המצב הגרוע ביותר אי פעם, היכונו לרעב”. ההכרזה מצד המנהיג לא הפתיעה רבים וזאת בשל העובדה כי צפון קוריאה היא מדינה מסוגרת וריכוזית שסובלת ממצב כלכלי רעוע עוד משנות ה 80.  נגיף הקורונה הוביל לקריסה כלכלית גדולה עוד יותר, ועדות לכך ניתן למצוא בהמשך ההצהרה שבמסגרתה הצהיר המנהיג ששולט במדינה ביד רמה כי הוא עתיד להוביל “שינוי מרגש” בדמות  תוכנית כלכלית חדשה אותה הוא עתיד להוביל בקרוב. עם זאת, הקשיים שנגמרו כתוצאה ממגפת הקורונה, וזאת למרות כי מאז פרוץ המגפה דיווחה צפון קוריאה כי אין במדינה ולו נדבק אחד. עם זאת, גורמים במערכת הבריאות מעריכים כי צפון קוריאה התמודדה ועודנה מתמודדת עם התפרצות קורונה עצומה – כולל בעיר הבירה. הקריסה הכלכלית שמתרחשת כעת במדינה עלולה להוביל לאפקט דומינו בעבור מדינות נוספות, וזאת בשל ההשפעה של המשבר הכלכלי על השווקים בעולם – כולל השווקים האסיאתיים.

תנודות משמעותיות בשווקים באסיה

בשונה מצפון קוריאה, מדינות רבות באסיה הצליחו להתמודד בצורה טובה עם השפעות המגפה ועם הסגר. עם זאת, מדינות ענק כמו יפן מתמודדות כעת עם גירעונות עצומים (בייחוד לאור הדחייה במשחקים האולימפיים) ולכן בעבורכם כמשקיעים, חשוב להיות עם אצבע על הדופק לגבי המגמות השונות בשווקים כמו גם לקחת בחשבון כי ההתאוששות הכלכלית עלולה לקחת זמן, וזאת למרות התחזיות האופטימיות.

לסיכום, הקריסה הכלכלית בצפון קוריאה עלולה לגרום לאפקט דומינו כלכלי שאת השפעותיו עוד מוקדם להעריך. על כן, גיוון תיק ההשקעות באמצעות בחינת נתיבי השקעה אלטרנטיביים מהווה יכולת אמיתית ליצור מינוף אך גם בו בעת הפחתת סיכונים בהשקעות המתבצעות בשוק ההון המסורתי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

האוניה בתעלת סואץ
האוניה בתעלת סואץ’ וההשלכות האלטרנטיביות בעתיד
תיק השקעות אלטרנטיבי
תיק השקעות אלטרנטיבי: ארה”ב הופכת למעצמת ביטקוין ומאפשרת חשיפה באמצעות קרנות סל בתיק הנכסים המסורתי
P2P
השקעה אלטרנטיבית שכדאי להכיר: מיזם הלוואות חדש של הפועלים ובלנדר
אימון אישי לעסקים
אימון אישי לעסקים – איך הוא עשוי לתרום לעסק?
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?