רקע

ע”פ הצהרות של משרד הבריאות, בתוך כתשעה חודשים יאושר השימוש בקנאביס בישראל. ישראל למעשה הולכת אחרי מדינות המערב אשר מאשרות את השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים אך גם לשימוש עצמי. כיצד אתם כמשקיעים יכולים לנצל את הלגליזציה לטובת גיוון תיק ההשקעות? להלן הפרטים.

שימוש מפוקח בקנאביס: דרך מצוינת לגיוון תיק ההשקעות

תחום ההשקעות האלטרנטיביות הולך ותופס תאוצה. עדות לכך ניתן לראות אצל משקיעים רבים אשר מחליטים לפנות לנתיב השקעה אלטרנטיבי שאינו בקורלציה עם שוק ההון, וזאת מתוך מטרה לגוון את תיק ההשקעות ולבחור בנתיב השקעה אלטרנטיבי בעל פוטנציאל גבוה. אחד מנתיבי ההשקעה האלטרנטיבי אשר מהווים הזדמנות מצוינות הוא ללא ספק שוק הקנאביס, וספציפית החברות המתמחות בתחום. החברות העוסקות בתחום מתמחות בשני תחומים: ייצור ושיווק של קנאביס לצרכים רפואיים כמו גם חברות המשקיעות בפיתוח ומחקר של זנים חדשים, לשימוש עצמי. אם בעבר התחום היה נחשב לאפור ובלתי חוקי, כיום ניתן לראות כיצד ממשלות רבות בעולם מאמצות את המודל לגליזציה בשל שורה של מחקרים פורצי דרך אשר מציגים הוכחות חד משמעיות לגבי האפקטיביות של הצמח לצרכים רפואיים כמו גם דרישה הולכת וגוברת מצד הציבור לעישון. בישראל אין הערכות ברורות לגבי מספר הצרכנים אבל ניתן לומר כי מדובר בתעשייה שמגלגלת מיליונים, וכי קהל הצרכנים רק הולך וגדל ומגיע למספרים מדהימים של לפחות חצי מיליון בני אדם.

תעשייה מרתקת ומתפתחת

חברות הקנאביס הגדולות מדווחות מדי רבעון לציבור המשקיעים אודות התוצאות הכספיות, כאשר ניתן לראות כיצד חברות ישראליות מובילות את הענף. ישראל נחשבת לאחת המדינות המפותחות והמובילות בתחום, ועל כן משרד הבריאות כמו גם משרד האוצר החלו לבחון הקמת ועדה לצורך הפיכת הצמח לחוקי, ובהתאם לכך הפיכתו לנתיב הכנסה משמעותי. בצל המשבר הכלכלי החריף שנגרם בעקבות נגיף הקורונה, אין ספק כי לתעשייה הזו יש פוטנציאל אדיר מבחינת ייבוא וייצוא למדינות מערביות כמו קנדה (הסכמים כבר נחתמו בין החברות הישראליות לחברות קנדיות מובילות) פורטוגל וכן מדינות בארה”ב כמו קליפורניה אשר מאשרות את השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים. בשל התפתחות התעשייה המשלבת טכנולוגיות רבות עוצמה לצד תהליכי שיווק, פרסום, ייצור וייבוא חדשנים ניתן בהחלט לומר כי מדבור בתעשייה מרתקת המאפשרת לכם כמשקיעים לקבל את הערך המוסף ולקחת חלק במהפכה של ממש.

כיצד לבחור את החברות המובילות בענף?

כאשר מבצעים השקעה אלטרנטיבית חשוב לקחת בחשבון כי מדובר בהשקעה ארוכת טווח, אולם בשל התקדמות במודעות הציבורית ניתן בהחלט לומר כי התשואה אותה תקבלו כתוצאה מהשקעה והצטרפות לקרנות המלוות את אותן חברות כמו קרן סיטרין מבטיח כי גיוון התיק יניב לכם כמשקיעים הצלחה רבה. חשוב לשים דגש על חברות המשתמשות טכנולוגיות מתקדמות כמו גם כאלו מפוקחות, כל זאת בכדי שתוכלו לבחון לאורך הזמן את התקדמות המהלכים מבחינת הסכמים לצד התפתחות של סקטור הקאנביס.

לסיכום

מדובר בסקטור מרתק המורכב מחזון פורץ דרך לצורך שימוש של הצמח לצרכים רפואיים כמו גם הטמעה של תהליכים רבי עוצמה בכל מה שקשור ליצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים בין חברות ישראליות לבין חברות בינלאומיות הפועלות יחדיו. בישראל פועלות היום כ 20 חברות הנסחרות בבורסה, אולם מדובר רק בסנונית לקראת המפץ הגדול אליו מומלץ לשים עין, כל זאת בכדי שתוכלו לקחת חלק במהפכה הירוקה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

תעופה
האיום הגדול ביותר על חברות התעופה המערביות: COMAC
השקעות אלטרנטיביות
למרות המהפכה הדיגיטלית 77.5% מהספרים הנמכרים מודפסים
קרן גידור
קרן גידור: הזדמנות מצוינת למשקיעים – מדריך מפורט למשקיעים
רכב חשמלי
כמה מס תשלמו על הרכב החשמלי הבא שלכם?
רכב חשמלי
מהפכת הרכבים והאופנועים החשמליים במשטרת ישראל: יעד של 50% עד 2030