קניון או חנות וירטואלית

מתחת לאף מתרחשת רעידת אדמה של ממש בתחום הקמעונות, לא מעט בחסות משבר הקורונה. גם החברות הגדולות בעולם מבינות כי העתיד מצוי באינטרנט – ובחנויות הווירטואליות בפרט. האם מדובר בסופו של עידן הקניונים? לא בדיוק.

חנויות וירטואליות: היקף השקעות הולך וגדל

התחום של השקעות אלטרנטיביות הולך ותופס תאוצה ועדות לכך ניתן לראות בהכנסות חסרות התקדים של השנה אותן הצליחו להשיג החנויות הווירטואליות. אם בעבר הלא רחוק חנות וירטואליות נתפסה כסוג של נישה, כיום מדובר בליבה של עולם הקמעונות ושחקנים שאינם נמצאים שם, פשוט לא קיימים. דוגמה מצוינת לכך ניתן היה לראות בהצלחה של טרמינל איקס כמו גם האתר של שופרסל שהצליחו לשבור שיאי מכירות ולהוביל את בעלי המניות לרמת שביעות רצון גבוהה מאוד כתוצאה מהביצועים. עם זאת, בתחרות כמו בתחרות תמיד יש מפסידים והמפסידים הגדולים הם ללא ספק הקניונים שנמצאים בתקופת שפל חסרת תקדים. למרות שרבים נוטים להספיד את הקניונים לטובת החנויות הווירטואליות, ניתן בהחלט לומר כי מדובר ביחסי כוחות משתנים שמאפשרים לכם כמשקיעים לגוון את תיק ההשקעות, הן דרך השקעה מסורתית במניות הקניונים והן דרך השקעה אלטרנטיבית בתחום של חברות המתמחות בטכנולוגיה כמו גם סייבר לטובת הקמה ותפעול החנויות.

שילוב בין ישן לחדש

השילוב בין העולם המסורתי של קניונים לבין חנויות וירטואליות מהווה ללא ספק נתיב השקעה מסקרן בשל יחסי הכוחות. למרות  שהקניונים חטפו מכה קשה, הם מבצעים צעדי התייעלות לצד פיתוח של חנויות קונספט שמצליחות למשוך את הקונים, כחלק מהבנה כי מיתוג הוא חלק בלתי נפרד מהיכולת שלהן לספק את המענה לצרכן – באופן המותאם לו. בנוסף לכך, מותגים מכל רחבי העולם כמו גם מישראל החלו לשלב בין החנויות הפיזיות לבין החנויות הווירטואליות. עם זאת, כאשר מדובר בפתיחה של חנות וירטואלית של מותג ואפילו עסק זעיר – מדובר בהשקעה כספית של מיליוני שקלים, ולכן פוטנציאל התשואה של אותן חברות המתמחות בהקמה ופיתוח של פלטפורמות טכנולוגיות המשלבות בין החנות הפיזית לבין חנות וירטואליות הוא עצום.

יצירה של תיק השקעות מגוון – דווקא בתחום הקמעונות

תחום הקמעונות הוא תחום מרתק שמתפתח בצורה משמעותית. למרות התחזיות השחורות של אנליסטים, הצליחו הקניונים לייצב את מצבם ואף הגדילו את כוחם בעקבות התנפלות מצד הצרכן. לצד זה, הגידול של החנויות הווירטואליות מסמן שינוי משמעותי בענף שהולך קדימה ומספק למשקיעים מתוחכמים אופציה לבצע השקעות קטנות דרך הצטרפות לקרנות השקעה כמו קרן סיטרין. לסיכום, למרות הדעה הרווחת כי הקניונים נמצאים בדרך ללא מוצא, ניתן בהחלט לומר כי דווקא גיוון של תיק ההשקעות דרך השקעה במניות לצד השקעה בחברות שמתמחות בתחום הקמעונות היא הדרך הטובה ביותר להימנע מהתנודתיות שחוו מניות הקניונים ומצד שני להתקדם לעבר עידן שבו החנויות המקוונות נותנות את הטון, ומכתיבות את הקצב של השנים הבאות.

אם עד לפני כעשור השקעה בקניון הייתה השקעה בטוחה למדי, כיום קניונים רבים נסגרים ברחבי העולם או מצמצים את השטחים בעקבות מעבר של הצרכן מרכישה פיזית לרכישה אונליין. נגיף הקורונה הוביל לסגירה הרמטית של הקניונים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מחירי הנדל״ן יורדים
אפשר להיות אופטימיים? מחירי הנדל”ן יורדים באירופה ובארה”ב
הר הכסף – איך זה יכול לשרת אותנו?
השקעה אלטרנטיבית
ניהול השקעות אלטרנטיביות – מי מנהל? באיזו צורה ומה השוני בין ניהול השקעות בורסאי
שוק הקריפטו
השקעות אלטרנטיביות בשוק הקריפטו: איך אפשר להשקיע בשוק הספקולטיבי בלי לקחת סיכונים גדולים מידי?
תשתיות
השקעה בתשתיות: האם זה יכול ללכת ביחד עם איכות הסביבה?