ביטקוין

לקראת סוף שנת 2021, שוק הקריפטו מציע מעל 6,000 סוגים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים, חלקם הגדול נסחר במחירים של פחות מסנט. מטבע קריפטוגרפי שמביא איתו גם אג’נדה ערכית הוא ה – Green Coin, כל הפרטים לפניכם.

וויגן ניישן (Vegan Nation) היא חברת סטארט אפ ישראלית אשר שמה לה למטרה ליצור פלטפורמה לטובת בעלי עסקים מתחום המזון הטבעוני מכל רחבי העולם, כמו גם עם קהל הלקוחות שלהם והטבעונים באשר הם.

הפלטפורמה מרכזת מידע רב על עסקים מעולם התזונה הטבעונית, פועל בה מרכז מסחר למוצרים טבעוניים והיא מציעה גם ארנק דיגיטלי ומטבע קריפטו ייעודי המכונה “גרין קוין” (“Green Coin”). בעבר מטבע הקריפטו של הפלטפורמה כונה “Vegan Coin” אולם שמו הוחלף.

עוד מהווה הפלטפורמה מעין רשת חברתית עבור קהל המשתמשים בה, מן הסתם ציבור רחב של מי שמקפידים על תזונה טבעונית ומאמינים בתרומה של הימנעות מאכילה מן החי למאמץ להשגת איזון אקולוגי וניהול אורח חיים בר קיימא.

שוק המוצרים הטבעוניים מגלגל 13 מיליארד דולרים בשנה

היזם הישראלי אמריקני אייזיק תומאס הקים את ויגן ניישן יחד עם שניאור שפירא ויוסי רייבי בשנת 2018. השלושה הבינו שדרך החיים הטבעונית נמצאת במגמת התרחבות מהירה וכי יש מקום לפלטפורמה בינלאומית שתאפשר למי שמאמינים בדרך חיים זו לסחור במוצרים ולקשור קשרים חברתיים.
אייזיק תומאס וחבריו, ממקימי ומן המשקיעים בוויגן ניישן, מאמינים כי הגיע העת בה בני אדם יובילו שינויים הנחוצים כדי להציל את כדור הארץ מחוסר האיזון האקלימי בו הוא מצוי כפועל יוצא מהתנהלות המין האנושי. הפלטפורמה הייחודית שהקימו נועדה להקל על עסקים טבעוניים להפיץ מרכולתם כמו גם לחבר צרכנים, אנשים פרטיים וארגונים השותפים לאמונה בדרך החיים הטבעונית. פלטפורמת ויגן ניישן מספקת גם ארנק דיגיטלי המשמש לשמירת המטבע הייעודי “גרין קוין” עמו אפשר לשלם בבתי העסק הפועלים בפלטפורמה.

מיזוג עם חברת SPAC

מאז הקמתה ועד אוקטובר 2021 גייסה ויגן ניישן כ – 10 מיליון דולרים כנגד הנפקת מניות ובאמצעות מכירת מטבעות גרין קוין, מטבע הקריפטו הייעודי של הפלטפורמה. לאחרונה נודע כי ויגן ניישן מתמזגת לחברת שלד קטנה בוול סטריט.
חברת הספאק Sipup Corp תמזג אליה את ויגן ניישן, החברה נסחרת בארה”ב במסחר OTC (Over the Counter), דהיינו באמצעות רשת ברוקרים ולא דרך הבורסה הממסדית. מניית ויגן ניישן תיסחר תחת הסמל spup וערכה נע, נכון לכתיבת שורות אלה, סביב 75 סנט למניה. מהלך המיזוג בוצע לפי שווי חברה של בין 22 ל – 25 מיליון דולרים וכחלק ממנו הצטרפו לחברה משקיעים חדשים וביניהם עדי צים, דודו רינג, רון לובש, ראובן אבלגון, עוזי דנינו, מוטי בן משה ועוד, אשר יחזיקו יחד בכ – 30% מן החברה.

הרבה יותר ממזון טבעוני

כדי להבין את הפוטנציאל הטמון בפלטפורמה טבעונית דוגמת ויגן ניישן חשוב להבין ש”כלכלה טבעונית” רחוקה מלהיות אך ורק מסחר במוצרים כגון תחליפי בשר או מוצרי מזון מן הצומח. שוק המוצרים הטבעונים כולל פריטים מתחום האופנה, כך למשל מוצרים של חברות שניתן להיות בטוחים שאינן עושות שימוש בחומרי גלם מן החי (עור, פרווה וכד’) ושהן נמנעות מניצול עובדים. ישנם גם מוצרים טבעוניים מתחום הקוסמטיקה, כאלה המיוצרים על ידי חברות הנמנעות מניסויים בבעלי חיים.

מטבע הקריפטו של פלטפורמת ויגן ניישן, ה”גרין קוין”, נסחר תחת הסמל GRNC. לעת עתה ניתן לעשות בו שימוש רק בבתי העסק שסוחרים במרכז הסחר בפלטפורמה עצמה אולם בהחלט ייתכן שבעתיד, עם הגידול בהיקף הפעילות, המטבע יתחזק ויתחיל להיסחר גם בזירות מסחר במטבעות קריפטו. חשוב להבדיל את הגרין קוין של ויגן ניישן ממטבעות בעלי שם דומה כגון ה – Green coin (הנסחר תחת הסמל GRE) ו – Evergreen coin, גם הם מטבעות שחורטים על דגלם ערכי קיימות ושמירה על הסביבה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מתחמי עבודה משותפים
הסוף לעידן חללי המשרדים או צמיחה מחודשת?
הדפסות תלת מימד
חברות להדפסת תלת מימד משנות את העולם
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: מדד הפחד מזנק ב-24%, אירופה שוקעת לתוך משבר אנרגיה כאשר מחיר הגז הטבעי מזנק ב-180%
טוויטר
טוויטר מצייצת מציאות אחרת לאחר עונת הדוחות?