קרן גידור

הצטרפות לקרן גידור מהווה הזדמנות מצוינת למשקיעים לצורך בניית אסטרטגיה ברורה לתיק ההשקעות, מתוך מטרה אחת: מקסום הרווחים. מהן קרנות הגידור ומדוע הן מהוות מכשיר השקעה מרתק אך גם בעל סיכון? על כך – במדריך הבא.

קרן גידור: מינוף פיננסי המתבצע באמצעות חשיפה לכלים פיננסים מורכבים

קרנות הגידור הפכו לפופולריות מאוד בתחילת המאה הנוכחית, וזאת לאור קבלת תשואה גבוהה ויציבה לאורך שלושה עשורים בהן קרנות הגידור פועלות. למעשה, קרנות הגידור הוקמו מתוך מטרה לאפשר למשקיעים לבצע השקעה בקרן השקעה המבוססת על אסטרטגיה ברורה התואמת את הצרכים הפיננסים של ציבור המשקיעים, מתוך מטרה להביא לרווח ולמינוף המתבצע באמצעות שימוש בכלים פיננסים מתקדמים. ביחס לקרנות הנאמנות, קרנות הגידור נחשבות לפחות שמרניות ואפילו מתקדמות מבחינת החשיבה האסטרטגית והשימוש בכלים פיננסים מתקדמים כמו רכישה של מניות בשורט ספציפיות, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כמשקיעים להצטרף למכשיר השקעה שאינו סחיר כמו גם אינו נתון לרגולציה של הרשות לניירות ערך.

דמי ניהול

אחד הגורמים שמשפיעים על ההחלטה לגבי מכשירי השקעה הוא כמובן גובה דמי הניהול. זה הזמן להסביר כי דמי הניהול אותן גובות קרנות הגידור משתנות בהתאם לביצועים, אולם לרוב מדובר בממוצע שנתי של 2% מהיקף ההשקעה ובין 10%-20% מהרווח אותו צברתם. במידה והרווח היה נמוך, גם דמי הניהול יהיו נמוכים יותר. צריך לקחת בחשבון כי כיום רוב קרנות הגידור מאפשרות לציבור המשקיעים לשלם דמי ניהול רק כאשר הם צברו רווח מסוים אשר נקבע מראש, מתוך מטרה לשמר את התשואה אותה אתם כמשקיעים מצפים לקבל.

רף כניסה

מאחר וקרן הגידור מעניקה אפשרות לחשיפה לשלל מצבי שוק תנודתיים, קרנות הגידור בעולם כמו גם בישראל הציבו רף כניסה גבוה ולכן מאפשרות להצטרף רק בעבור משקיעים כשרים כמו גם לקוחות מוסדיים. עם זאת, ניתן לראות מגמה מסקרנת אשר במסגרתה חלק מקרנות הגידור מאפשרות למשקיעים פרטיים לבצע השקעה, בסכומים נמוכים יותר.

מיסוי

החיסרון הבולט של הצטרפות לקרן גידור קשור לנושא המיסוי. כאשר משקיעים בקרן גידור נדרש לשלם מס בגובה של 30%, וזאת בניגוד להשקעה בקרן נאמנות אשר במסגרתה משלמים על הרווחים רק בעת מימוש שלהם. לכן, צריך לזכור כי ישנה חבות מס גם ללא קשר לרווח/הפסד, ועל כן יש לקחת את זה בחשבון כאשר מחליטים להצטרף לקרן גידור.

ניהול הקרן

כיום בישראל פעולות מעל ל 90 קרנות גידור, כאשר גם חברות ההשקעות הגדולות בישראל מציעות לציבור המשקיעים להצטרף לקרן גידור בדמי ניהול נוחים ועם שימת דגש על ניהול מקצועי המתבצע באמצעות מנהלי השקעות בעלי ניסיון מוכח בתחום, כל זאת באמצעות בניית אסטרטגיה מדויקת המבוססת על פיזור סיכונים נרחב, בהתאם לצרכים שלכם כלקוח.

מכשיר השקעה מתוחכם עם תשואות נאות

בשנים האחרונות הציגו קרנות הגידור ביצועים מצוינים ביחס למכשירי השקעה אחרים, גם בעת משבר כמו בשנה הנוכחית. כידוע, שנת 2020 היא שנה מאתגרת מאוד לציבור המשקיעים, אולם קרנות הגידור הציגו נתונים נאים: במחצית הראשונה של השנה נרשמה ירידה של 3% בלבד ואילו ברבעון השני התשואה עמדה על 10% בממוצע, נתונים מצוינים לכל הדעות בכל הקשור למכשירי השקעה פיננסים. זאת ועוד, היקף השוק המקומי בישראל עומד על שווי נכסים של 29 מיליארד שקלים, כתוצאה מהשקעה במניות כמו גם אג”ח. בשוק העולמי ניתן לראות כי קרנות הגידור בעולם גם סיפקו את העבודה, בשל השקעה במניות טכנולוגיות אשר קפצו בעשרות אחוזים בשנה האחרונה.

לסיכום, באמצעות הצטרפות לקרן גידור תוכלו כמשקיעים למקסם את הרווחים, באמצעות כלים המגדרים את הסיכון גם כאשר השוק נמצא בירידה, כפי שחווינו בשנת 2020 ובמשבר הכלכלי ב 2018. בשל כך, ניתן לראות כיצד השילוב של אג”ח, מניות כמו גם השקעות אלטרנטיביות הולך ותופס תאוצה בעבור משקיעים כשרים המוכנים לקחת סיכון – מתוך מטרה להרוויח ודרך ניצול של מגון כלים פיננסים מתוחכמים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

טסלה
המהפכה האירופאית ונקודת המפנה: אחת מכל ארבע מכוניות חדשות היא מכונית חשמלית
השקעות נדל”ן- האם יש סיכונים בהשקעות?
תעשייה ביטחונית
האם מדובר באחת התעשיות הצומחות ביותר בישראל?
ביידו
Baidu: אימפריית הטכנולוגיה הסינית כובשת יעדים חדשים ומפתיעים
השקעה בקרן בריאות
השקעה בקרן בריאות – לייצר מינוף אנושי וכלכלי כאחד!