קרן השקעות אלטרנטיביות

קרן השקעות אלטרנטיביות – מהי?

קרן השקעות אלטרנטיביות היא ערוץ השקעה חלופי, המאפשר לבעלי הון ולגופים מוסדיים גדולים (חברות ביטוח ובתי השקעות) להשקיע באפיקים שונים ומגוונים אשר אינם נמצאים בקורלציה (מתאם) לשוק ההון. מבחינה זו,  מדובר לרוב באופציית השקעה יציבה יותר.

ברמה המבנית, קרן השקעות אלטרנטיבית בנויה באופן הבא: יש את מנהל הקרן המוגדר כ”שותף כללי” ואת המשקיעים המוגדרים כ”שותפים מוגבלים”. תפקידו של מנהל הקרן הוא לדאוג לאינטרסים של כלל המשקיעים ולקבל החלטות על ביצוע השקעות עפ”י מדיניות מוגדרת מראש.

מבחינת המשקיעים – הם מתחייבים להזרים את ההון הנדרש כדי לממן את ההשקעות שהקרן מבצעת. בין היתר, השקעות בנדל”ן (מימון פרוייקטים בארץ ובעולם, דיור מוגן בבריטניה ועוד), השקעות בתחום האנרגיה הירוקה (כמו הקמת תחנות אנרגיה סולארית), השקעות בתחום הפודטק (פיתוח טכנולוגיות מזון), השקעות בביוטק (פיתוחים טכנולוגיים רפואיים), השקעות בתחום התשתיות (פיתוח כבישים, הקמת מתקני תקשורת), השקעות בשוק הקריפטו (שוק המטבעות הדיגיטליים) ועוד.

והנה 5 עובדות על קרנות השקעה אלטרנטיביות שאולי לא ידעתם קודם

1) בעבר – בהגדרה ה”יבשה”, השקעות אלטרנטיביות מיועדות למשקיעים כשירים. משקיע כשיר הוא כל אדם או מוסד פיננסי אשר עונים על 3 קריטריונים מרכזיים:

 • שווי נכסיהם הפיננסיים הוא למעלה מ – 8 מיליון שקלים.
 • היקף הכנסותיהם גבוה מ – 1.2 מיליון שקלים או שגובה ההכנסות בתא המשפחתי שלהם עולה על 1.8 מיליון שקלים.
 • שווי נכסיהם גבוה מ – 5 מיליון שקלים, היקף הכנסותיהם, במהלך השנתיים האחרונות, היה גבוה מסכום של 600 אלף שקלים או שהיקף ההכנסות בתא המשפחתי שלהם חצה את רף ה – 900 אלף שקלים.

אך אם נפריד בין הגדרה למציאות, ישנם יותר ויותר בעלי הון פרטיים אשר נחשפים לאחרונה אל עולם ההשקעות האלטרנטיביות. הסיבה לכך, כמובן, היא הקמתן של קרנות השקעה אלטרנטיביות אשר הופכות את התחום הזה לנגיש גם עבורם. אז 1-0 לקרנות ההשקעה האלטרנטיביות! הידד!

2) עד לא מזמן נהגו המשקיעים לפזר, בממוצע, רק 5%-7% מהונם על אפיקים אלטרנטיביים. היום לעומת זאת, המרכיב האלטרנטיבי גדול יותר והוא כבר עומד על בין 20%-25% מסך “עוגת ההשקעות” הכוללת (השקעות בשוק ההון + השקעות אלטרנטיביות יחדיו).

3) השקעת נדל”ן דרך קרן השקעות אלטרנטיביות תוכל לספק לכם בטוחות חזקות כמו ערבויות מצד יזמים ומחברות המנהלות נכסים. בנוסף, קרנות אלטרנטיביות העוסקות בנדל”ן מורכבות, על פי רוב, מאנשי מקצוע מנוסים אשר ידאגו לבצע עבורכם “בדיקת נאותות”, שזה לבדוק בצורה מקיפה את טיב ההשקעה שעל הפרק:

 • מהי רמת הביקוש באזור בו הנכס נמצא/עתיד להיבנות?
 • מהם מחירי הקנייה והמכירה באזור הנכס?
 • מהו “נתיב הכסף”: כיצד הוא מועבר למימון הפרויקט עד לרגע שבו תוכלו לראות תשואה? האם קיים חשבון נאמנות?
 • מהן רמות הניסיון והידע של היזם בפרויקט? מהי רמת הזמינות שלו?
 • ועוד…

4) קרן השקעות אלטרנטיביות הינה מכשיר פיננסי עם “חיי מדף” מוגדרים. פעילותה יכולה להימשך בין 3-5 שנים ולעיתים גם בין 10-15 שנים. במקרים מסוימים, ניתנת אופציה להאריך את חיי הקרן כדי להספיק לממש תשואות מן הנכסים שהיא מושקעת בהם.

5) חברת וולת’סטון (Wealthstone) היא מן הגופים המובילים בישראל בהקמה וניהול שותפויות בתחום ההשקעות האלטרנטיביות אשר יכולה לחשוף אתכם אל מגוון נרחב של אפיקים אטרקטיביים:

 • השקעה ב”סיטרין ביוטק” – קרן השקעות אלטרנטיביות בתחום הביוטק
 • השקעה ב”סינרג’י” – קרן השקעות אלטרנטיביות בתחום התשתיות
 • השקעה ב”WG-מחיר למשתכן” – קרן השקעות אלטרנטיביות בפרויקט הדגל ‘מחיר למשתכן’
 • השקעה ב”קרן מונטרו – קרן השקעות המתמקדת בסקטור הבריאות הבריטי
 • ועוד

אה, כמעט שכחנו, בין השנים 2018 עד 2020 (כן, גם השנה) כיכבה חברת וולת’סטון ברשימת ה DUN’S 100 – הדירוג היוקרתי של החברות המובילות במשק הישראלי!

שוקלים להשקיע בקרנות אלטרנטיביות? רוצים ליהנות משירות מקצועי של השוואה בין קרנות אלטרנטיביות שונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות השקעה ייחודיות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בקרנות אלטרנטיביות ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

נדלן להשקעה
השקעות בנדל”ן בחו”ל – כך תעשו את זה נכון
NFT
שיא חדש בשוק ה – NFT: יצירה דיגיטלית נמכרה תמורת 91 מיליוני דולרים
מטבעות קריפטו
הסיכונים התפעוליים אשר קיימים בהשקעה בקריפטו ביחס להשקעה בורסאית
שוק הקריפטו
למה האיחוד האירופי מזהיר נגד השקעה בקריפטו?
השקעות בנדלן מסחרי
השקעה בנדל”ן מסחרי- מה סוד הקסם?