קרן חוב

קרן חוב – מהי?

קרן חוב היא אפיק אלטרנטיבי המאפשר (פוטנציאלית) להשיג תשואות דרך השקעות בחובות שאינם סחירים. בגדול, מדובר בקרן השקעה כמו קרנות השקעה בתשתיות, טכנולוגיה, פודטק וכו’ רק שהיא מתמקדת בעולם החבות; משקיעים שמים בה כסף כדי שלווים שונים יוכלו להשתמש בו. קצת כמו “בנק” למעשה.

ואחת הדוגמאות לסוג של קרן חוב היא קרן חוב p2p (Peer to Peer). קרן זו מתמחה ב- “הלוואות חברתיות”, כלומר, היא מאפשרת לאנשים פרטיים לקבל הלוואות והמשקיעים בה יכולים ליהנות מתשואות ריבית. כמו כן, ישנן קרנות חוב p2b (Peer to Business) אשר מיועדות לחברות, תאגידים וגופים מוסדיים גדולים.

מבחינה זו, קרנות חוב p2p או p2b הן גלגלי הצלה פיננסיים” עבור אנשים/חברות שזקוקים למימון אך אין באפשרותם להשיג אותו מסיבות שונות. עוד נאמר, כי קרנות חוב מורכבות מאנשי מקצוע; כאלו שמכירים את שוק האשראי על בוריו – מה שמחזק את ביטחונם של כל משקיע או משקיעה.

קרן חוב P2P ישראלית מובילה: הלמן אלדובי P2P

הלמן אלדובי p2p היא קרן המתמחה באשראי צרכני בארצות הברית. מאז הוקמה ב- 2017, הספיקה לנהל כ- 600 מיליון שקלים ולייצר כ- 4.8% תשואה ב- 12 החודשים האחרונים. אך הנתונים המרשימים האלה הם לא סתם “מספרים על נייר” שכן יש  מאחוריהם 3 עובדות חשובות:

  • היקף האשראי הצרכני באמריקה מוערך בסכומים של טריליוני דולרים בשנה.
  • ארה”ב ממיינת ממבקשי הלוואות על פי 600 פרמטרים פיננסיים מחמירים. לאחר שקלול הנתונים, כל מבקש הלוואה מקבל “ציון קרדיט” אשר מעיד בהכרח האם הוא לווה איכותי המסוגל לעמוד בהחזרים.
  • בית ההשקעות הלמן-אלדובי מנהל נאמנה נכסים פיננסיים, בהיקף הנאמד ב- 63 מיליארד שקלים – עבור קרוב לחצי מיליון משקיעים ועמיתים.

דוגמה לעוד קרן חוב, היא קרן השקעות בתחום הנדל”ן. במקרה זה, הקרן מגייסת ומשקיע את ההון בפרויקטים ונכסי נדל”ן מגוונים: נדל”ן למגורים, נדל”ן מסחרי, משרדים, תמ”א 38, מחיר למשתכן, התחדשות עירונית ועוד. מטרתה של קרן הנדל”ן היא לשמש למעשה כמתווך. מצד אחד, היא מאתרת עבור המשקיע פרויקטים איכותיים של נדל”ן. מצד שני, היא מאפשרת ליזמים אשר זקוקים למימון לגייס אותו דרכה. ומה לגבי בטוחות שהמשקיע יכול לקבל? ובכן, בראש ובראשונה, ניתן לקבוע שעבוד חלקי (או מלא) לנכס – בהתאם לגובה והיקף ההשקעה. כמו כן, ישנן “תעודות ביטוח” כגון ערבויות על רווחי היזם וגם ערבות אישית מצד חברת ניהול הנכסים..

קרן נדל”ן ישראלית מובילה: קרן WG CAPITAL

WG הינה קרן מובילה מבית וולת’סטון החזקות המתמחה באיתור ומימון פרויקטים במסגרת “מחיר למשתכן”.  בהשקעה בפרויקטים דרך WG ניתן ליהנות ממגוון יתרונות חשובים:

  • המשקיע מקבל עדיפות לתשואות לפני היזם ולפני מנהל הקרן.
  • ההשקעות מפוזרות על פני 1-3 אפיקים כך שרמת הסיכון פוחתת.
  • קיים חשבון נאמנות משותף המנוהל באופן מקצועי ע”י עו”ד נאמן.
  • חברת וולת’סטון היא גוף פיננסי רציני ומכובד אשר מככב ברשימת ה ,DUNS 100 הדירוג היוקרתי לחברות המובילות במשק הישראלי, מזה שנתיים ברציפות. על כן, השקעה בפרויקט נדל”ן דרך קרן WG נתפסת כבטוחה ויציבה יותר.

קרן חוב – מה בודקים לפני שמשקיעים?

  • אסטרטגיית השקעה: בשורה התחתונה – מדובר בכסף שלכם; אתם חייבים לדעת איך הוא יהיה מנוהל. וככל שמדובר בקרנות חוב, חשוב לוודא על פי אילו קריטריונים תיבחרנה השקעות שונות וכיצד הקרן דואגת לאינטרס שלכם ומגינה על ההון שאתם משקיעים.
  • ביצועי תשואות: זה משהו שנכון ותופס לגבי כל סוג של השקעה. תמיד לבדוק (לפחות 3 שנים אחורנית) את היסטוריית ביצועי התשואות.לצד זה, חשוב לבחון את רמות הידע והניסיון של מנהל הקרן. אך אם הוא הצליח לייצר תשואות יפות לאורך זמן, אז כנראה שהוא מבין דבר או שניים בקרנות חוב…
  • אחידות אינטרסים : “כשיש מה לסכן, יש גם מה להרוויח”. המשפט הזה, אם תרצו, יכול (וצריך!) לשמש אתכם ככלל ברזל בבואכם לבחור דרך איזו קרן חוב להשקיע את ההון שלכם. ומה הפירוש? מאוד פשוט: אם לכם יש מה לסכן ולהרוויח מהשקעה בקרן חוב, אז המצב צריך להיות דומה (או לפחות מאוד קרוב אליו) גם מבחינת מנהל הקרן. כי ברגע שזה המצב, הוא יפעל לעשות את הכי טוב שהוא יכול על מנת שכולם “יתנו ביס” בעוגת התשואות.

מחפשים הצעות השקעה בקרנות חוב? למה לא אמרתם קודם?! אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות השקעה ייחודיות.  

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בקרנות חוב ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר. 

טכנולוגיה
טכנולוגיה נגד נוסטלגיה: מהפכת הצעצועים לילדים
השקעות אלטרנטיביות
2030: איך יראה העולם לאחר ההבטחות הגדולות בנוגע למהפכת האנרגיה?
אנרגיה סולארית
אנרגיה סולארית
אנרגיה
מהפכת אנרגיה בישראל: חברת החשמל ומתחמי הטעינה החדשים
עסקאות הנדלן של חברות הביטוח
עסקאות הנדל”ן הגדולות של חברות הביטוח