קרן השקעות

קרנות אלטרנטיביות – מהן?

סטטיסטית, אחוז גבוה מציבור המשקיעים הפרטיים יבחר למנף את ההון שלו דרך “האפיק המסורתי” של מסחר בבורסה. כידוע, מדובר בהשקעה בנכסים סחירים כגון מניות, אג”חים (איגרות חוב), חוזים או תעודות סל. מנגד, רק מעטים מתוכם ילכו על האופציה החלופית האטרקטיבית – קרנות אלטרנטיביות.

בהשוואה לשוק ההון, קרנות אלטרנטיביות מאופיינות בתנודתיות נמוכה משום שאין להן קורלציה (מתאם) אליו או שהקורלציה הזו היא ברמה מזערית מאוד. מבחינה מבנית, קרנות אלטרנטיביות מורכבות מ”שותף כללי” (מנהל הקרן) אשר אחראי על ניהול ההשקעות בפועל ומ”שותפים מוגבלים” (המשקיעים) אשר מתחייבים להזרים את ההון הנדרש כדי שהקרן תוכל להשקיע באפיקים שונים. מבחינתה זו, בקרנות אלטרנטיביות יש מצע נרחב של אופציות השקעה.

השקעה בקרנות אלטרנטיביות – מהן האופציות הקיימות?

ככלל, אופציות ההשקעה בקרנות אלטרנטיביות הן רבות ומגוונות. כדי למצוא את האפיק האידיאלי עבורכם, רצוי להיוועץ עם איש מקצוע אשר יכול להכווין אתכם אל ההשקעה הנכונה (למעבר לשירות השוואה מקצועי בין קרנות אלטרנטיביות שונות – לחצו כאן) אבל בינתיים, הכנו לכם רשימה עם 4 אופציות אטרקטיביות ששווה לבחון אותן:

קרנות גידור:

קרנות גידור (Hedge Funds) הן קרנות השקעה שאינן סחירות, השואפות ליצור רווח בכל מצב – גם כשהשווקים נמצאים בירידה. אחת מאסטרטגיות הגידור הנפוצות ביותר נקראת “מכירה בחסר” (Short) שזה למכור סחורה או נייר ערך אשר אינם נמצאים בבעלות קרן הגידור ולקנות אותם, מאוחר יותר, לאחר שערכם יורד, ולייצר בכך רווח עבור ציבור המשקיעים.

ועד כמה קרנות גידור הן אופציה אטרקטיבית אתם תוהים? אתם יותר ממוזמנים לשאול את מר צ’ונג צ’ין אי, יזם השקעות מסינגפור המנהל מביתו את קרן הגידור ונדה גלובל (Vanda Global Fund) אשר הצליחה לצמוח ב-278% ב-2019, לייצר תשואות אדירות עבור המשקיעים ולהפוך לקרן הגידור מספר אחת בעולם!

קרנות אלטרנטיביות להשקעה בביוטק:

קרנות אלטרנטיביות בתחום הביוטק (Bio Tech), הן קרנות המאפשרות לבעלי הון פרטי (ולא רק) להשקיע במיזמים ייחודיים ופורצי דרך המשלבים בין מדע, בריאות וטכנולוגיה. ולמה לכם לחשוב בכלל בכיוון של קרנות ביוטק? בואו נראה:

בישראל פועלות כ-1600 חברות ביוטק המרכיבות שוק של 1.5 מיליארד דולרים בשנה. בתוך כך, לפני שנתיים בלבד, “נחטפו מהמדפים” מספר חברות ביוטק ישראליות בהיקף כולל של כ-3 מיליארד דולרים אשר הניבו תשואות מיידיות (וגבוהות!) עבור ציבור משקיעים רחב.

בעקבות ההכרזה הדרמטית על נרמול היחסים עם איחוד האמירויות (ואוטוטו גם עם בחריין) נחתמו הסכמים ייחודיים בין חברות ביוטק ישראליות ואמירתיות אשר הולכות לשלב ידיים במטרה למצוא פתרון למגפת הקורונה ולהביא בשורות רפואיות חשובות בעתיד. גם כאן, כמובן, נפתח שער חשוב עבור ציבור גדול של משקיעים אשר יכול (פוטנציאלית) להשיג תשואות מרשימות.

ברבעון יחיד ב- 2019, 58 חברות ביוטק בארצות הברית, הצליחו לגייס 7.1 מיליארד דולרים ממשקיעים. ומה ניתן להסיק מזה? קרנות אלטרנטיביות בתחום הביוטק הן אופציה אטרקטיבית בעיניי בעלי ההון, אשר מביעים בם אמון בצורה נחרצת – עם היקף השקעות גבוה במיוחד. אגב, ערך המניות של כל אחת מ-58 החברות קפץ בממוצע ב – 44.8%!

קרנות אלטרנטיביות להשקעות בפודטק:

קרנות אלטרנטיביות המנהלות השקעות בתחום מסקרן וייחודי: הטמעת תהליכי חדשנות בתעשיית המזון. בין היתר, מדובר על הגברת יעילות בגידולים חקלאיים, פיתוח הנושא של בטיחות במזון, יצירת תחליפי בשר ועוד. ולמה שווה להשקיע בתחום הפודטק?

בישראל פועלים למעלה מ – 200 סטארטאפים בתחום המזון והיא גם נחשבת למעצמה עולמית בפיתוחי טכנולוגיה חקלאיים. כך למשל, במדינות רבות בעולם משתמשים בטכנולוגיית פודטק “כחול לבן” – מערכת טפטפות המסוגלת לבצע השקיה מבוקרת ויעילה בגידולים חקלאיים. חוץ מזה, ממש לאחרונה, המוסדות הפיננסיים המובילים מיטב דש ומור השקיעו סכום של 3 מיליון דולרים בחברה ישראלית שנקראת SavorEat העוסקת בייצור בשר מן הצומח תוך שימוש בחומרי גלם וטכנולוגיות ייחודיים.

עוד דוגמה אתם רוצים?? קבלו: חברת פודטק ישראלית בשם Tastewise פיתחה פלטפורמה מקוונת אשר יודעת לספק מידע בזמן אמת על מגמות וטרנדים מובילים בשוק המזון הגלובלי. כנראה ש”גלי הטעם” הגיעו רחוק, כיוון שקרן השקעות ממלטה בשם Pickbridge החליטה להשקיע בסטארט הייחודי סכום “צנוע” של 5 מיליון דולרים.

קרנות אלטרנטיביות להשקעות בנדל”ן:

קרנות אלטרנטיביות שתכליתן הוא להשקיע בנכסי נדל”ן מניבים כגון נדל”ן למגורים, נדל”ן למסחר, נדל”ן דיור ציבורי ועוד. להשקעות בקרנות נדל”ן יש מגוון יתרונות חשובים והנה כמה מן הבולטים שבהם:

  • אופציה להשקיע בסכומים נמוכים.
  • אפשרות לפזר את הסיכון על ההשקעה בין מספר רב של משקיעים (עד 35 משקיעים).
  • לא צריך להגיע עם ידע קודם בנדל”ן או בהשקעות.
  • קרנות הנדל”ן מבצעות “עבודת שטח” הכוללת איתור של עסקאות השקעה אטרקטיביות ובחינה מדוקדקת “מאחורי הקלעים” על יזמים האחראים על קידום הפרויקט.
  • קרנות אלטרנטיביות בתחום הנדל”ן מספקות בטוחות חזקות כמו ערבויות אישיות מצד חברות נכסים ויזמים.

בשורה התחתונה, קרנות אלטרנטיביות הן אופציות השקעה אשר בהחלט שווה לבדוק אותן, רק חשוב לעשות זאת בצורה שקולה, תוך היוועצות מעמיקה עם אנשי מקצוע מנוסים.

מתעניינים בהשקעות בקרנות אלטרנטיביות? רוצים ליהנות משירות מקצועי של השוואה בין הצעות השקעה שונות? מעולה! אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות אטרקטיביות של השקעה בקרנות אלטרנטיביות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בקרנות אלטרנטיביות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

שמן הקנאביס בסל התרופות
שמן הקאנביס בסל התרופות הישראלי?
מסחר בקריפטו
מסחר בקריפטו: איך תעשו את זה בצורה החכמה ביותר?
בורסה
ירידות שערים בבורסות? יש אלטרנטיבות אחרות
השקעות חוץ בורסאיות – האם אתם יודעים להסתכל על אלטרנטיבות חדשות?
קאנביס
איך להשקיע בקנאביס?