קרנות תשתיות אלטרנטיביות

כתב: אור שושן

רקע

מעצמת העל, ארצות הברית של אמריקה הוקמה ב-4 ביולי 1776, יש בארצות הברית כל כך הרבה קסם. במהלך המאה ה-19 צמחה ארה”ב בקצב חסר תקדים, מ-13 מדינות לכ-30 מדינות ובהמשך הצליחה לחבר כ-50 מדינות. המדינה החלה לבנות את עצמה, מסילות רכבת החלו לחבר בין מדינות וקיצרו את זמן ההגעה ממקום למקום, מכוניות נסעו על כבישים והחלו לחבר בין הכפר לעיר ממזרח למערב, גשרים גדולים אפשרו  לחצות נהרות גועשים או שקטים, נמלי ים נבנו כדי לקלוט מהגרים מכל העולם כדי לבנות אומה חדשה. כיום, שנים רבות לאחר הבנייה המאסיבית, ארצות הברית מבינה שהיא צריכה לבנות במקומות מסוימים, היא צריכה לבנות את עצמה מחדש ובמקומות אחרים לעשות מתיחת פנים. מדובר בפרויקט שאפתני ועצום ממדים. פרויקט אשר עשוי להניע את גלגלי הכלכלה במהירות רבה.

ההשקעה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הממשל האמריקאי

בכל הזדמנות ובכל הצהרה אמר הנשיא הנכנס, ג’ו ביידן, כי מתכוון להשקיע כספים רבים בתשתיות ובהשקעות אלטרנטיביות. ביידן מאמין כי השקעה גדולה בתחום התשתיות תעודד צמיחה גדולה עבור התעשייה, עבור חברות לאומיות, עבור חברות העוסקות בתשתיות מים, עבור חברות החשמל. אתם שואלים עד כמה ההשקעה גדולה ומשמעותית? ביידן התחייב שתוך מספר שנים יושקעו בפרויקטים שונים ומגוונים כ-5 טריליון דולר. כיום, עולם ההשקעות האלטרנטיבי מוערך בכ-20 טריליון דולר, על פי מומחים עולם ההשקעות האלטרנטיבי יצמח בכ-5 טריליון נוספים בחמש שנים הבאות. ארצות הברית לבדה מתכננת להשקיע סכום שווה ערך לשאר מדינות העולם יחד. למיטב ההבנה, הממשלה הפדרלי מתכנן להשקיע כ-2 טריליון דולר ולעודד חברות ומיזמים באמצעות מענקים בעוד כ-3 טריליון דולר.

קרנות תשתיות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות או שוק ההון?

כיצד לנהל את הכסף הפנוי שלנו? משקיעים רבים נמצאים בשוק ההון, משקיעים רבים מנהלים כספים דרך תיק השקעות, דרך קרנות נאמנות, מניות או אגרות חוב. המשותף לכל ההשקעות היא הבורסה, כאשר מגיע משבר כלל ההשקעות יכול לספוג ירידות ערך משמעותיות בגלל קורלציה גדולה בין מוצרי ההשקעה בתיק. איך אפשר לגוון את תיק ההשקעות בצורה אחרת? השקעות אלטרנטיביות. מה זה? את עולם ההשקעות צריך לחלק לשני סוגים, השקעות סחירות כמו מניות, אגרות חוב וקרנות נאמנות, השקעות לא סחירות, השקעות אלטרנטיביות. השקעות מסוג זה מאפשרות לנו לבצע השקעות בתחומים שונים ומגוונים, השקעות עם מתאם נמוך לשוק ההון. השקעות אלטרנטיביות מגיעות עם רמות סיכון שונות, סביר להניח שהשקעות בתחומי הטכנולוגיה יהיו ברמת סיכון גדולה יותר מאשר השקעות בתחום התשתיות.

איך אפשר להשקיע בפרויקטים שונים בתחום התשתיות בארצות הברית?

חשוב לומר, בישראל נמצאים הרבה מאד מתכננים פיננסים אשר נמצאים בקשר קבוע עם חברות וקרנות השקעה בתחומים שונים, מדובר על השקעות מורכבות יותר מתיק השקעות מנוהל ולכן חשוב להיוועץ עם איש מקצוע מהתחום. סכום השקעה? קיימות קרנות השקעה רבות אשר מאפשרות להשקיע מסכום התחלתי של כ-300 אלף ₪ בלבד. חשוב לציין, השקעות אלטרנטיביות לא צריכות לבוא על חשבון תיק ההשקעות המנוהל שלכם, השקעות אלטרנטיביות צריכות ללכת יחד, יד ביד. יש משמעות גדולה ויתרונות רבים לפיזור השקעות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות בדיור מוגן
השקעות בדיור מוגן השלב הבא באבולוציה של השקעות הנדל”ן!
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?
ליברפול
ליברפול: כדורגל, אהבה ועסקים
קרנות נדל"ן אלטרנטיביות
דירה להשקעה או השקעה בקרנות נדל”ן אלטרנטיביות – מה עדיף?
רכב חשמלי
התחבורה עוברת שינוי: תוך עשור 50% מהאוטובוסים יהיו חשמליים ביבשת אירופה