רובין הוד

 עולם שבו לא נדרש לשלם בעבור עמלות – האם רובין הוד עתידה לשנות את עולם ההשקעות?

רובין הוא לא רק דמות מיתולוגית מהאגדות אלא אפליקציה שמחוללת מהפכה של ממש, בייחוד בקרב משקיעים צעירים. מה הופך את האפליקציה לייחודית ולמסקרנת במיוחד? להלן סקירה בנושא.

אחד החסמים המשמעותיים של ענף ההשקעות היה מאז ומעולם נושא העמלות. למעשה, רבים מהמשקיעים אינם מודיעם לעובדה כי הם משלמים עמלות גבוהות ולעיתים מכופלות (ולכן מתכנן פיננסי מהווה גורם מפתח לצורך ביצוע השוואות בין בתי ההשקעות) אולם מעבר לכך ניתן לראות כיצד צעירים שמחליטים להשקיע בבורסה ומוגדרים כדור ה Y מנסים לעשות שינוי, וזאת בדמות מסחר שמתבצע ללא עמלות. רובין הוד היא אפליקציה חדשה שהולכת ותופסת תאוצה בעיקר בעמק הסיליקון בארה”ב אבל גם באזורים נוספים, וזאת בשל היותה פלטפורמה המאפשרת לבצע רכישה של מניות כמו גם קבלת מידע מהימן בנוגע לתנודות בשוק ההון, כל זאת באופן נגיש וללא צורך בתשלום עמלות מכירה או קנייה. ניתן להשתמש באפליקציה בחינם, אולם  בעבור משתמשי פרימיום ניתנת האפשרות לבצע את הרכישה בשעות מורחבות גם לאחר סגירת שעות המסחר וכן אפשרות “להשאיל” כסף על חשבון הרווחים העתידיים. במקום לקבל טלפון מהבנקאי לגבי מכירה או רכישה של מניות, ניתן להשתמש באפליקציה הזו ובהתאם לכך ליצור מערך חדשני אשר קורץ מאוד לדור ה Y וכן למשקיעים שמחפשים לבצע רכישה/מכירה של מניות באופן דיגיטלי, כחלק ממגמה שהולכת וצוברת תאוצה כמו גם הופכת את אפליקציית רובין הוד לאחת מהאפליקציות המובילות בעולם המסחר המקוון.

שלוש שנים של פיתוח

רובין הוד פותחה לפני כשלוש שנים וכבר מההתחלה זכתה לתהודה רחבה, כאשר רק בחצי השנה הראשונה נרשמו כחצי מיליון בני אדם בוויש ליסט, רובם הם בני דור ה Y אולם גם לא מעט משקיעים מתוחכמים שהבינו כי ניתן להשתמש בפלטפורמות נוספות לצורך ביצוע מסחר. בתחילה השירות של האפליקציה ניתן בחינם אולם בהמשך החלה החברה לגבות תשלום בעבור ביצוע פעולות נוספות, כאשר חלק בלתי נפרד מהאפליקציה כולל גם מידע פיננסי בעל ערך, בשל העדכונים השוטפים במצב הבורסה לצד טיפים של מיטב המומחים. בהתאם לכך, זכתה האפליקציה לחשיפה שהובילה להצטרפות של צעירים ומבוגרים שמשתמשים בשיטות של מסחר מקוון באופן שמאפשר לבצע מסחר ללא תשלום עמלות.

מסחר מקוון: שינוי מגמה

עולם ההשקעות המסורתי עובר שינויים מרחיקי לכת, וזאת בשל כניסה של יזמים צעירים שמחליטים להנגיש את המידע הפיננסי ובהתאם לכך לעודד משקיעים להיכנס לענף, גם אם אין להם ניסיון קודם. עם זאת, האפליקציה הזו פונה גם למשקיעים מתוחכמים אשר מעוניינים למנף את כוח הקנייה המוגבר אותו ניתן לקבל בזכות תשלום של מספר דולרים בלבד. בשנה האחרונה זכתה האפליקציה לתהודה נרחבת לא מעט בזכות הרחבת הפיצ’רים במסגרת השימוש כמו גם היכולת להשתמש במודל כלכלי שבמסגרתו ניתן לבצע את המסחר בשוק ההון באופן מקוון, כחלק משינוי מגמה עולמי שמתבצע לא רק בעמק הסיליקון אלא בכל רחבי העולם, לא מעט בזכות נגיף הקורונה. הנגשת המידע ופיתוח של אפליקציות מסוג זה מאפשר לבצע פעולות מסחר שמובילות לתדמית חיובית שהפכה את רובין הוד לרובין הוד של עולם האפליקציות והמסחר.

הצד האפל של דור ה-Y

בתקופה האחרונה צעירים שנקראים “מהמרי וול סטריט” WSB נרשמו למגוון אפליקציות ודרכם הם מצליחים להשפיע על שוק ההון ועל מניות בצורה בלתי רגילה. בתקופה קצרה, הצליחו ה-WSB למוטט פוזיציות שורט של גופי ענק ולגרום להפסדי עתק על סך 50 מיליארד דולר. צבא ה-WSB  שואב את המוטיבציה הלוחמנית ממשבר 2008, משבר שנגרם ע”י הגופים הפיננסים ופגע בבני משפחותיהם. הכוח העיקרי הוא אחדות, כאשר הם בוחרים להשקיע, הפורומים מוצפים בהודעות שקוראות לקנות והחגיגה הגדולה מתחילה. עד כמה הם מצליחים להשפיע וכמה כוח יש להם? החברות בהם הם משקיעים נוסקות ללא כל קשר לדוחות הכספיים!
מניית גיימסטופ נסקה ב-1700% מאז תחילת השנה
AMC – נסקה בכ-600% מאז תחילת השנה
בלאקברי – נסקה בכ-150% מאז תחילת השנה

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
האם האינפלציה משפיעה על שוק הקריפטו?
טוויוטר
טוויטר תשלם כדי שאף אחד לא ישמע את ציוץ הציפורים: החברה מפסידה בתביעת ענק למשקיעי החברה ותשלם 810 מיליון דולר
עסקאות הנדלן של חברות הביטוח
עסקאות הנדל”ן הגדולות של חברות הביטוח
השקעות אלטרנטיביות
הדילמה של עולם הטכנולוגיה הישראלית
טסלה
מובילת שוק: סקירת דגמי הרכב של טסלה