NFT

ריי דאליו הוא מייסד קרן ברידג’ווטר, קרן הגידור הגדולה ביותר בעולם. הוא הקים את קרן הגידור בשנת 1975, לפני 47 שנים, והקרן נחשבת גם היום אחת מקרנות הגידור הרווחיות ביותר. היא מנהלת כיום כ – 150 מיליארדי דולרים והרוויחה מעל 46 מיליארדי דולרים ללקוחות במהלך שנות הפעילות שלה. ריי דאליו מכונה “סטיב ג’ובס של ההשקעות” מפני שכמו סטיב ג’ובס שהביא אל העולם את המקינטוש והאייפון – גם דאליו נחשב חדשני, יצירתי וחושב מחוץ לקופסה.

ריי דאליו צוטט השנה מספר פעמים כשהוא חוזה ירידות שערים משמעותיות לחלק ממוצרי ההשקעה המסורתיים המוכרים, כמו למשל אג”ח, מט”ח, ומזומן. מאידך, הוא התייחס באריכות שהשקעות בשוק הקריפטו ופרס את משנתו באופן בהיר – הנה היא לפניכם.

ביטקוין? הממשלות יחסלו אותו

דאליו אינו מפחד מחדשנות, או מתנודתיות, ביחד עם זאת, הוא לא חוזה למטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם עתיד מזהיר. על פי פרסומים שלו בנוגע לביטקוין, הכניסה שלו אל שווקים מיינסטרימיים תעשה למטבע רק רע, ואף, כך על פי התחזיות האפלות של דאליו, עשויה להעלים אותו לחלוטין מרשימת המטבעות הקריפטוגרפיים.

בשנים האחרונות אנחנו רואים מוסדות פיננסיים, מדינות וממשלות, גופים בירוקרטיים, ובתי השקעות שהופכים את הביטקוין מוצר השקעה ותשלומים מסורתי. הכניסה של הביטקוין לשוק הפיננסים המסורתי, כך על פי דאליו, מהווה מעין בגידה בערכים המקוריים של הביטקוין, תגרום לאבדן עניין בביטקוין של המשקיעים בשוק הקריפטו, ותהפוך אותו מטבע זניח בשוק המגלגל כיום כ – 2.7 טריליוני דולרים.

את’ריום – השחקן המשמעותי בשוק הקריפטו

איזה מטבע קריפטוגרפי, אם כן, זוכה לאמונו של אחד ממנהלי ההשקעות הנחשבים ביותר בעולם? זהו האת’ריום, הפועל מעל מערכת בלוקצ’יין חכמה ומהירה יותר שמאפשרת ביצוע חוזים חכמים ועסקאות מורכבות יותר מאלה שאנחנו רואים בשוק הביטקוין.

בדצמבר אשתקד (2021) קיים המיליארדר ראיון לפודקאסט שפורסם ברשת, ובו דיבר על יחסו לשוק הקריפטו. הוא דיבר על ההתערבויות הממשלתיות שיעקרו את החן הטבעי של ההשקעות בקריפטו ועל אבדן עניין של משקיעים במטבעות בחלוף השנים. הוא סיפר כי הוא מעריך שכוחות מוסדיים ששולטים בכל שוק ישאפו למתן את הפעילות הבלתי מפוקחת של ארגונים ושל משקיעים בשוק הקריפטו, וכי יש סיכוי להערכתו שכוחות אלו יצמצמו מאוד את פעילות המסחר במטבעות הקריפטוגרפים.

לאחר כל אלה, הפתיע המיליארדר דאליו וסיפר כי על אף ההתנגדות שלו לשוק הקריפטו ככלל, הוא דווקא מוצא במטבע השני בשווי השוק שלו עניין רב, ואף העמיק את האחזקות שלו במטבע את’ריום לקראת סוף שנת 2021. בנוסף לכל אלה, סיפר דאליו כי הוא מתעניין מאוד בשוק ה – NFT’s, האסימונים חסרי התחליף שרובם מבוסס על האת’ריום, והמאפשרים רכישת זכויות עבור יצירה דיגיטלית כלשהיא דרך קבלה ואחזקה בארנק הדיגיטלי של מטבע ייחודי אחד המקושר ליצירה, ובדרך כלל נמכר במחיר ייחודי למטבע.

שוק ה – NFT’s זינק לאחר הפרסום

לאחר פרסום הראיון, במהלכו סיפר דאליו כי יש בכוונתו להתנסות ברכישה, אחזקה ואולי אפילו מכירה של מטבעות NFT’s, זינק מחזור המסחר של האסימונים חסרי התחליף בלא פחות מאשר 23,000%. חשוב לזכור כי עליות מחירים ומחזורי מסחר הנובעים מציוצים, התבטאויות של בעלי דעה או פרסומים כאלה ואחרים, נוטים לתקן את עצמם בתוך פרק זמן קצר. ביחד עם זאת, אין ספק ששוק  – NFT’s הוא כאן כדי להישאר, וכי מטבע האת’ריום, שרק לאחרונה פרסמנו כאן השוואה בין ביצועיו המעולים לביצועים הפחות מרשימים של הביטקוין במהלך 2021, הוא מהמטבעות הקריפטוגרפים המעניינים – והאטרקטיביים – למשקיעים בשוק הקריפטו בתחילת שנת 2022.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שוק ההון
שוורים ודובים: הסינים מאמינים בקרן הגידור של בלאקרוק, ירידות שערים מסביב לעולם
השקעות אלטרנטיביות
הדילמה של עולם הטכנולוגיה הישראלית
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית
השקעות בפודטק
סוד החיים ועץ התפוח, מה נאכל כאן בעוד שלושה עשורים?
מדטק: חדר מיון ישראלי חדש משלב טכנולוגיית עלית ונסקר בכל העולם