לא מעט אנשים מעוניינים להקים חברה בחו”ל. כאשר מקימים חברה בתחום מסוים ביעד הנכון, ניתן להרוויח ממנה לא מעט. ידוע כי הקמת חברה בקפריסין מהווה כיום דבר פופולארי מאוד בקרב ישראלים וזאת בשל הידיעה כי ישנם תחומים שונים שהקמת חברות שעוסקות בתחומם בקפריסין, יכולה להניב רווחים יפים למקימי החברות. יחד עם זאת, חשוב להבין כי תהליך הקמת חברה הוא תהליך שחייב להתבצע בצורה נכונה הן בישראל והן בחו”ל ועל כן, טרם אתם מתחילים בתהליך ההקמה של החברה, עליכם לדעת מה ידרשו מכם הפתיחה והרישום של חברה בחו”ל. במאמר הבא תקבלו מידע אודות כללים חשובים הנוגעים לתחום פתיחה ורישום של חברה באיחוד האירופאי.

מהו הרעיון המשפטי העומד מאחורי חברות?

פתיחת חברות ולא משנה אם מדובר על חברות בישראל או על חברות בחו”ל, הוא תחום שנולד על הרקע והצורך של להניע את הכלכלה בעולם המודרני. ניתן לומר כי כל מוסד החברות התחיל להפציע בעולם במאה ה17 כאשר עלה הצורך לעודד את בעלי העסקים והיזמים ליטול על עצמם יוזמות וזאת בכדי להניע את הכלכלה קדימה.

עמוד התווך שעליו מבוסס כל הרעיון המשפטי של הקמת חברות הוא בעצם הפרדה מוחלטת בין הכיס האישי של בעל החברה לבין הכיס של החברה. החברה היא למעשה גוף משפטי שעומד בפני עצמו בלי קשר לבעליה. כלומר, היא עומדת בפני עצמה בנפרד לבעליה. הרווח  העיקרי מכך הוא שבכל מקרה של מצב חדלות פירעון או מקרה שבו החברה צוברת חובות מול ספקים או לקוחות, לא תהיה להם אפשרות לתבוע את בעל החברה וכך הוא בעצם לא יאבד את ההון האישי שלו בשל בעיות שונות שהחברה נקלעה אליהם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי בעלי החברה לא יקבלו את הרווחים שיכנסו כתוצאה מהפעילות העסקית של החברה. כך שבעצם מדובר על מהלך ששווה לחשוב אם כדאי להשקיע בו, בין אם מדובר על הקמת חברה בישראל ובין אם מדובר על הקמת חברה בחו”ל. כך או כך, חשוב לדעת כי הקמת חברה דורשת רישום ועל כן, אם אתם מעוניינים להקים חברה באירופה לאחר ששקלתם את הדברים שהוזכרו לעיל והחלטתם שהדבר בכל זאת רלוונטי לכם, כדאי שתדעו כיצד לרשום את החברה בצורה נכונה באיחוד האירופאי וכיצד לפתוח אותה בצורה נכונה.

כיצד רושמים ופותחים חברה בצורה נכונה באיחוד האירופאי?

כאשר מדובר על פתיחה של חברה במדינות השייכות לאיחוד האירופאי, חשוב מאוד להקפיד על כמה כללים חשובים מאוד. מדובר על כללים שיבטיחו לכם כי הפעילות שלכם תוכל להיות מוצלחת והחברה אכן תצליח להפיק רווחים נאים. אז מהם אותם כללים?

  1. ראשית כל, שוב מאוד שלא לעשות שום צעד בתהליך הרישום והפתיחה של החברה בלי ייעוץ מקצועי. ייעוץ מקצועי מהווה דבר חשוב ביותר. גם אנשים שיש להם מידע אודות עסקים שונים, פתיחת חברות ועוד וגם אנשים שכבר מנהלים חברה כלשהי בישראל, חייבים להיוועץ בגורמים מקצועיים טרם הם פותחים חברה במדינה אחרת שכן, מדובר על כללים וחוקים שונים מהכללים והחוקים בישראל ועל כן, ניסיון לפתוח חברה ללא איש מקצוע כלשהו שמבין בתחום, עלול לגרום לכם לביצוע טעויות קריטיות.
  2. יש לבדוק מראש מהם החוקים באותה מדינה שבה אתם מעוניינים להקים את החברה. חשוב לזכור כי בכל מדינה יש חוקים מיוחדים וחשוב מאוד לבדוק היטב מה היא דורשת.
  3. חשוב מאוד להתייעץ עם אנשים שכבר הקימו חברה במקום שבו אתם הקמתם וזאת בכדי להבין האם זה אכן עובד והאם שווה ללכת על הקמת חברה דווקא ביעד המדובר. ניסיון של אדם כלשהו שכבר הקים חברה במקום בהחלט יכול לסייע הן בתהליך הרישום של החברה והן בתהליך ההקמה.
  4. חשוב מאוד שלא לנסות להקים חברה בחו”ל כאשר אתם מצויים בישראל. הדבר הטוב ביותר הוא להגיע למקום באופן פיזי או שתהיה לכם נוכחות במקום בתהליך ההקמה של החברה ובתהליך הרישום שלה וזאת בכדי שתהליך יהיה כמה שיותר יעיל.
  5. בסופו של דבר, איכות אנשי המקצוע, הניסיון שלהם וההבנה שלהם בתחום היא זאת שתשפיע על ההצלחה של התהליך ועל כן, כדאי מאוד לבחור רק באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום שילוו אתכם בתהליך זה.
  6. בדקו היטב האם תהליך רישום החברה יכול להתבצע גם אונליין או שיהיה לכם צורך להגיע למקום. במידה וניתן לרשום את החברה גם באינטרנט, הדבר יקל עליכם.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הסיפור של שיאומי
סינדרלה הסינית: הסיפור של שיאומי
חדשות אלטרנטיביות ושווקים פיננסים
השבוע שהיה: חדשות אלטרנטיביות ושווקים פיננסים
מטבעות קריפטו
אינפלציה ומטבעות דיגיטלים, איך מתנהגים המטבעות השונים בסביבה אינפלציונית?
השקעה בחוב כאלטרנטיבה לבורסות – סוגי חוב ומה שחשוב להבין
השקעות אלטרנטיביות
תיק השקעות אלטרנטיבי: הביטקוין שובר שיאים חדשים עם עלייה של כ-10% בשבוע, ושווי שוק של טריליון דולר