רכבים חשמליים
רכבים חשמליים

הרבה מניות של יצרניות רכבים חשמליים רושמות ירידות לאחרונה. אנחנו נמצאים, כפי הניראה, בעיצומה של תקופה בה מתחולל מעבר משימוש בכלי רכב המונעים במנועי בעירה פנימית לכלי רכב בעלי סוללות ומנועים חשמליים. מכיוון שלכולם ברור שהמהפכה כבר כאן,יש כל כך הרבה חברות רכב חשמלי חדשות המתחרות ביניהן ויצרניות רכב מסורתיות שמתחילות גם הן לייצר רכב חשמלי קשה לדעת מניות של אלו יצרני רכב חשמלי לקנות ולהחזיק. ערכנו עבורכם רשימה של שלוש חברות רכב חשמלי :

טסלה (NASDAQ: TSLA)

קל לטעות ולחשוב שהעלייה המטאורית של טסלה הסתיימה ומי שלא השקיע בה עד כה פספס את ההזדמנות להפיק רווחים נאים במהירות. טסלה החלה עומדת בייעדי התפוקה שלה והיא השיגה עליה של 70% במסירת רכבים בין הרבעון הראשון של שנת 2022 והרבעון המקביל אשתקד. עליה כזו היא מרשימה בפני עצמה אולם היא נראית אפילו טוב עוד יותר כשמביאים בחשבון שכל זה קרה עוד לפני שהחברה החלה מפעילה את המפעל האחרון שבנתה בגרמניה. 

מרשימה עוד יותר היא העובדה שלטסלה יהיה מפעל נוסף שיתחיל לעבוד במהלך שנת 2022 בטקסס. מנכ”ל טסלה אילון מאסק אמר בישיבת בעלי המניות האחרונה כי החברה תגדיל את אספקת כלי הרכב שלה ב – 50% בשנת 2022 בהשוואה ל – 2021. הנקודה שצריך לשים אליה לב היא שבעוד שחברות רכב חשמלי קטנות יותר נאבקות כדי להגביר את הייצור שלהן, הייצור של טסלה מרקיע שחקים. מכיוון שבשנה האחרונה רק 9% מן הרכבים החדשים שנמכרו היו חשמליים לטסלה יש עוד כר פעולה נרחב ממנו תוכל ליהנות בזכות יכולתה להגביר כך את התפוקה. 

פורד (NYSE: F)

יש כמה יצרניות רכב מסורתיות ותיקות שניתן לטעון שמגיע להן להיכלל בין שלוש החברות המומלצות שאנו מביאים כאן, המעבר של פורד מרכבי מנועי בעירה פנימית לרכבים חשמליים הוא מרשים במיוחד. כבר עכשיו יש לחברה רכב חשמלי מוצלח: ה – Mustang Mach-E שפורד מכרה 27,140 מהם בשנת 2021. מובן שזוהי רק ההתחלה, במהלך 2022 פורד תתחיל לספק את הטנדר F-150 Lightning עבורו יש כבר עתה 250,000 הזמנות. פורד כבר אמרה בעבר כי היא תייצר 600,000 רכבים חשמליים עד 2023אך התוכניות שלה רחבות הרבה יותר, למעשה בפורד מעריכים שכלי רכב חשמליים יהווה 40% מהרכבים שתמכור עד סוף העשור. 

חברת פורד חילקה עצמה לשני סגמנטים נפרדים, זה העוסק בכלי רכב קונבנציונאליים (מונעים בבנזין, דיזל או גז) וזה העוסק בתחום הרכבים החשמליים. החברה משקיעה כ – 20 מיליארד דולרים בפיתוח וייצור רכבים חשמליים. 

ריביאן (NASDAQ: RIVN)

 ריביאן מודיעה שאם היא תייצר רק 25,000 כלי רכב השנה אבל התפוקה המשולבת במפעל שלה בנורמל אילינוי והמפעל החדש שאמור להתחיל לפעול בקרוב בג’ורג’יה עשויה להגיע ל – 600,000 רכבים בשנה בתוך שנים ספורות. הנהלת ריביאן מכוונת לתפוקה של 1 מיליון רכבים בשנה, ויש לה את הממון הנחוץ כדי לבצע את ההשקעה הנדרשת. ריביאן סיימה את שנת 2021 עם הון מזומן מרשים של 18.4 מיליארד דולרים, ויש שיספרו כי היא הכוכבת העולה בתחום הרכבים החשמליים לשנים הקרובות.

 

אור שושן

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סימני חיים בעולם התיירות
סימני חיים בעולם התיירות
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות, מה הופך אותן לאטרקטיביות?
מציאות רבודה
מציאות רבודה וגוגל: השחקנית החדשה בשוק האקססוריז למציאות רבודה (AR)
העוף הסינגפורי
בסינגפור זה מתחיל: eat just קיבלה היתר לשווק מוצרי עוף מתורבת
מאנדיי
מאנדיי בדרך לגיוס ענק