רכבי יוקרה

שנת 2020 היתה שנת שיא במונחים של “ייבוא זעיר” של רכבים בערוצים מקבילים לייבוא המסחרי של דגמי רכבים פופולאריים בארץ, כאשר הייבוא האישי של רכבים נתון להרבה פחות מגבלות ומאפשר למייבאים, הרוכשים רכב באמצעות סוכן ייבוא אישי ובדיוק על פי רצונם ותקציבם, לייבא גם דגמי רכבים שלא נמכרים כאן בארץ. בשנת 2021 ראינו כמויות עולות של דגמי רכבים בייבוא אישי אולם הסתמנה מגמה מעניינת: מעל 85% מהרכבים המיובאים בייבוא אישי הם רכבים בעלות של מיליון ₪ ויותר. הכירו את מועדון רכבי היוקרה בישראל, שרובם (אם כי לא כולם) ייחודיים ומיובאים על ידי בעליהם בייבוא אישי.

אילו רכבי יוקרה יובאו לישראל ב – 2021?

הכביש הישראלי הפך “אזור משחקים” בו שיעור הולך ועולה של רכבים בעלויות גבוהות, חלק ניכר מהם מיובאים בייבוא אישי ובעלי תכונות ייחודיות שאין עוד כמותן בארץ. רשימת דגמי הרכבים שיובאו לישראל בייבוא אישי ובמחיר של מיליון שקלים ויותר כמעט מעוררת קנאה: בין השאר, אפשר למצוא ברשימה רכבי פרארי, דגם יוקרה אחד של למבורגיני, בנטלי, אאודי, BMW, ועוד. הקטגוריות הפופולאריות לייבוא של מעל 2,000 רכבים במחיר של מיליון ש”ח ויותר השנה היו בהחלט רכבי הספורט ורכבי השטח. הנה כמה מהדגמים שיובאו לישראל השנה בייבוא אישי, כולל מחירים:

  • BMW M5 במחיר של כ – 1.2 מיליוני שקלים
  • BMW M8 במחיר של כ – 1.7 מיליוני שקלים
  • מרצדס 400G במחיר של כ – 1.2 מיליוני שקלים
  • אסטון מרטין DBX במחיר של כ – 1.7 מיליוני שקלים
  • פרארי פורטופינו במחיר של כ – 1.8 מיליוני שקלים
  • ג’יפ רנגלר ודגמים אחרים במחיר של 1.5 מיליוני שקלים ומעלה
  • פרארי טריבוטו במחיר של כ – 2.2 מיליוני שקלים
  • בנטלי קונטיננטל במחיר של כ – 2.3 מיליוני שקלים
  • בנטלי פלינג במחיר של כ – 2 מיליוני שקלים

מתאם הפוך בין הקורונה לייבוא רכבי יוקרה

שנת 2021 היתה, כאמור, שנת שיא במכירת רכבי יוקרה. שיעור ניכר מרכבי היוקרה הנוסעים על כבישי ארצנו יובאו בייבוא אישי אולם גם במכירת הרכבים נרשמה התעניינות גבוהה מן הרגיל מרכבים שנמכרים במחירים של מיליון ₪ ומעלה, כמו למשל רכבי BMW, שהשנה בניגוד לשנים קודמות ייבאו מגוון נרחב יותר של רכבים בקטגוריית מחיר גבוהה יותר. יבואני הרכב והסוחרים המציעים שירותי ליווי בייבוא אישי של רכבי יוקרה מציינים כי ככל שהקורונה השפיעה יותר על שגרת החיים, עם בידודים וסגרים – כך העניין בייבוא רכבי יוקרה עלה. ניראה כי הכספים שנחסכו על חופשות בחו”ל נותבו למקור הנאה אחר..

כמה עולה לייבא רכב יוקרה לישראל?

בין דגמי הרכבים שיובאו לישראל בשנת 2021, כאמור, בולטים רכבים בקטגורית הספורט והשטח. בשתי הקטגוריות ייבוא הרכבים מאפשר בחירה של אבזור שקשה להשיג בישראל כמו גם מאפיינים מובנים שאינם מותרים לייבוא ציבורי בישראל, דוגמה שכדאי להזכיר היא כמובן סף המהירות המרבית של הרכב וכוח המנוע שלו. בייבוא של רכבים במחירים גבוהים, בנוסף לעלויות הייבוא עצמן (מכס, הובלה, ביטוח והוצאות נוספות בעלות כוללת של כ – 15,000 ₪ לרכב), חשוב לציין הוצאות נוספות כמו מכס ומיסים בעלות שנעה בין 40% לרכבים זולים וידידותיים לסביבה ועד 150% ברכבי יוקרה מזהמים במיוחד; מס יוקרה לייבוא רכבי יוקרה כאמור בעלות של 300,000 ₪ ומעלה (בייבוא של רכב זול מ – 100,000 ₪ אין תשלום מס יוקרה), והוצאות נוספות כמו בדיקות במכון הרישוי, רישום במשרד התחבורה ואחרים, בעלות כוללת של עד 10,000 ₪ בדרך כלל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבע חברתי
הליברה של פייסבוק: מטבע חברתי או מונופול פיננסי דורסני?
סקירת שוק
סקירת שוק אלטרנטיבית – הקריפטו ממשיך לרכז עניין ומלחמת הסחר מרימה ראש
השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות: שטחי נדל”ן למשרד ועסקים מושכרים במחירים גבוהים, הביקוש לא גווע
תיק השקעות אלטרנטיבי
תיק השקעות אלטרנטיבי: ארה”ב הופכת למעצמת ביטקוין ומאפשרת חשיפה באמצעות קרנות סל בתיק הנכסים המסורתי
טכנולוגיה
מדוע 90% מחברות הטכנולוגיה הישראליות רשמו תשואה שלילית לאחרונה?