רכב חשמלי

חברת האוטו-טק הישראלית REE חתמה לאחרונה על הסכם ייצור עם חברת מגנה הקנדית, אחת הספקיות הגדולות בעולם של חלקים ומכלולים עבור תעשיית הרכב. למגנה חברת בת אוסטרית, “מגנה שטייר”, המייצרת רכבי נוסעים חשמליים שלמים עבור BMW, מרצדס, יגואר וטויוטה. מכיוון ש-REE מפתחת פלטפורמות חדשניות אוניברסליות עבור רכבים חשמליים ברור שפלטפורמות פרי פיתוח ישראלי ישמשו בסיס לרכבים חשמליים שיימכרו תחת שם מותג אשר בשלב זה טרם נחשף. מדובר בהישג חסר תקדים לחברה ישראלית בתחום הרכב החשמלי, אולי לא רכב שלם מתוצרת כחול לבן אולם כל מכונית בה יעשה שימוש במכלולים שפותחו על ידי REE תישא תווית “Powered by REE”.

חודשיים בלבד לפני ההכרזה על שיתוף הפעולה המתוכנן עם מגנה ביצעה REE מהלך הנפקה ב-NASDAQ באמצעות מיזוג עם חברת ה-SPAC (Special Purpose Acquisition Company) X10 Capital Venture (NASDAQ: VCVC). שווי השוק של REE לאחר ההנפקה נאמד ב-3.6 מיליארד דולרים ומניית החברה נסחרת תחת הסמל NASDAQ: REE.

פלטפורמה מתקדמת המתאימה למגוון כלי רכב

REE צמחה מחברת Softwheel שהוקמה ב-2013 על ידי דניאל בראל ואבישי סרדס. החברה פיתחה פלטפורמה ייחודית המכונה REE corner. נכון לתחילת 2021 REE מחזיקה בכ-60 פטנטים בתחום הרכבים החשמליים.
הפלטפורמה של REE מבוססת על גלגלים ובהם מכלולים שבדרך כלל מורכבים מבחוץ, כגון מנוע חשמלי, בולם זעזועים, תיבת הילוכים זעירה ומערכת היגוי. הגלגלים המתקדמים מאפשרים יצירת פלטפורמה שטוחה מודולרית שניתן לייצר בגדלים שונים ולהרכיב עליה רכבים חשמליים משלל סוגים. להסכם עם מגנה קדמו הסכמים עם יצרניות רכבים חשמליים מסחריים דוגמת מהינדרה ההודית ומיצובישי. מגנה הקנדית מייצרת רכבי מדבקה, רכבים שלמים עבור חברות גדולות שכל שנותר להן הוא לסמן את הרכב בסמל המותג שלהן.

REE ומגנה יצאו בהודעה משותפת לפיה טכנולוגיות של REE ויכולת הייצור של מגנה יאפשרו פיתוח מכוניות נוסעים חשמליות עבור יצרני רכב שונים בהתאם למפרט הלקוח, והכל בעלות מינימאלית ובמהירות שיא.

הרכב משקיעים המעיד על הפוטנציאל

עוד לפני המיזוג עם חברת הSPAC- האמריקנית לצורך ההנפקה ב-NASDAQ שוויה של REE נאמד ב-3.1 מיליארד דולרים. X10 Capital Venture Acquisition Corp גייסה 200 מיליון דולרים שהושקעו ב-REE וכך התאפשר המיזוג כאשר המשקיעים הנוכחיים ממשיכים להחזיק ב-80% ממניות החברה.

בין המשקיעים ב-REE נמנים תאגידים כגון קוך, יצרניות רכב כגון מהינדרה, מיצובישי, טויוטה, פיאט וקרייזלר וספקיות לענף הרכב כגון מוסאשי ו-NSK היפניות, טנקו ואמריקן אקסל. על המשקיעים הישראלים נמנים חברת אלייד (של פרופ’ איציק סוארי), זיו אבירם (ממייסדי מובילאי), גיל אגמון (בעל השליטה בדלק), היהלומן חיים ציזיק ועוד. משקיעים מוסדיים ב-REE הם חברות הביטוח הפניקס, כלל והכשרה ובית ההשקעות מיטב דש.

צופים קדימה אל עבר הרכבים האוטונומיים

בשנת 2020 צמחו מכירות הרכב בחשמלי בכ-400%, נתון המציב את שוק הרכב החשמלי במקום הראשון בין השווקים המתפתחים. בשנים הקרובות רכבים חשמליים יחליפו את הרכבים בעלי מנועי הבעירה הפנימית עד שאלה ייעלמו מן העולם. אנו מתקרבים אל נקודת אל חזור בה הסוללות בהם מצוידים הרכבים החשמליים יאפשרו טווח של 1,000 קילומטרים, זמני טעינה מהירים ואורך חיים המצדיק את מחיר הסוללה. הקפיצה הבאה באבולוציית התחבורה היבשתית הממונעת תהיה מעבר לרכבים בעלי יכולת נהיגה אוטונומית.

בתחום הרכב האוטונומי מתמודדות חברות רכבים חשמליים מובילות ובראשם טסלה, ווימו וג’נרל מוטורס. פלטפורמת REE corner של REE מוכנה לקבל פיקוד אלחוטי ממערכות נהיגה אוטונומיות. אחת האפשרויות המסקרנות  שההסכם עם מגנה יוצר הוא שימוש בפלטפורמת REE corner ברכבים חשמליים אוטונומיים של ווימו (Waymo של גוגל) ושל Apple, המתכננת להשיק רכב חשמלי מתוצרתה כבר בשנת 2023.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

חברות השילוח
השנה הגדולה של UPS וההשפעה הגדולה של הקניות e commerce
מיליון
מועדון המיליון – מהן האלטרנטיבות לכסף שלכם?
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?
החידוש של העולם האלטרנטיבי
למה לא גם וגם? החידוש של עולם ההשקעות האלטרנטיבי כבר כאן
השקעה בנדל''ן
מה הופך את הנדל”ן בברלין לכל כך אטרקטיבי?