נכסים וירטואלים

לאחרונה סקרנו את עסקאות הנדל”ן היקרות ביותר שבוצעו בעולמות המטאוורס הפופולאריים, שם אנחנו רואים טרנד של רכישות שטחי קרקע וירטואליים במיקומים מנצחים – הן על ידי ארגונים, חברות ומותגים, שמעוניינים למצוא את עצמם, לפני שיהיה מאוחר מידי, בשדרות המותגים והשופינג של העולמות המקבילים, והן על ידי משקיעים פרטיים שרוצים להפוך להיות חלק מהטרנד (כמו למשל המשקיע הפרטי שרכש בכ – 2.5 מיליוני דולרים את חלקת האדמה הוירטואלית הצמודה לזו שרכש הראפר סנופ דוג בעולם הוירטואלי דסנטרלנד). עכשיו, הנוכחות הוירטואלית בעולמות המטאוורס עולה שלב, עם ההכרזה של ברבדוס, מדינת האיים הקטנה באוקיינוס האטלנטי, כ – 400 קילומטרים צפונית לוונצואלה, שהיא פותחת לא פחות מאשר נציגות דיפלומטית בעולם המטאוורס של דסנטרלנד. מה זה אומר, איך בכלל אפשר לעשות דבר כזה והאם זה הזמן להרחיב את תיק ההשקעות שלנו בשוק ההון, עם נכסים וירטואלים במטאוורס?

הראשונה לפתוח שגרירות בעולם הוירטואלי של המטאוורס

ב”עולם האמיתי”, מדינות פותחות נציגויות דיפלומטיות באזורים שעליהם יש להן ריבונות. זה אומר, שעל המפה קל לנו לדעת אילו שטחים מוכלים תחת הריבונות של מדינה מסויימת, למשל ישראל – ואילו שטחים נחשבים “חוץ לארץ”. אבל באופן טבעי במטאוורס הגבולות בין מדינות הם לא ברורים כל כך, למעשה, ניראה שאיש עוד לא נתן את דעתו בנוגע למדינות שונות וגבולות בין מדינות בעולמות הוירטואליים. רגע לפני שהמדינות הגדולות של העולם שוקלות רכישת נדל”ן והכרזת ריבונות על שטחי מטאוורס, אחרי הכל, אנשים כבר רוכשים שם נדל”ן, עושה זאת מדינת האיים הקטנה ברבדוס, שבכל העולם הפיזי יש לה רק 18 נציגויות דיפלומטיות במדינות אחרות.

השגרירות שברבדוס בחרה לפתוח מעל שטח נדל”ן שרכשה במטאוורס מציגה סוגיה פילוסופית – האם השטח הזה במטאוורס הוא בריבונות ברבדוס מרגע שהיא זו שפתחה בה נציגות דיפלומטית? אם בעולם האמיתי, שגרירויות של מדינות עוסקות למשל בקביעת היתרי כניסה לשטחי מדינות – האם באזור הריבונות של ברבדוס דמויות וירטואליות ייאלצו לרכוש ויזה או לעמוד בתנאי סף לכניסה טרם ייכנסו לשטח המנוהל על ידי אותה נציגות דיפלומטית? כאמור, התשובות לשאלות אלה עוד לא ברורות.

נציגות ברבדוס תתחיל לפעול בימים הקרובים

ממשלת ברבדוס חתמה על הסכם רשמי עם חברת דסנטרלנד שאיפשר לה לפתוח את מוסד השגרירות מעל הנדל”ן שהחברה רכשה. על אף פתיחת השגרירות, ניראה כי מבחינת ריבונות על נדל”ן והחוק הבין לאומי, גם המטאוורס יתנהל על פי אמנת וינה שמסדירה את מערכות היחסים בין המדינות ולאורך הגבולות.

אתר חדשות הקריפטו קוין דסק דיווח בסוף השנה שעברה כי ברבדוס מנהלת מגעים עם עוד חברות של עולמות מטאוורס לפתיחת נציגויות דיפלומטיות גם שם, בין העולמות שדווח כי הם נמצאים במגעים עם ברבדוס בנוגע לפתיחת נציגות דיפלומטית נציין את סופר וורלד ואת סומניום ספייס.

כמעט באותו הזמן: איסלנד מפיקה סרטון סאטירי על “איסלנדוורס”

מי שפספסו את הסרטון של איסלנד, בו “מנהל טכנולוגיות בכיר” שכנראה לא במקרה מזכיר מאוד את מארק צוקרברג סוקר את האפשרויות האין סופיות שבמתחם הוירטואלי של איסלנד, בטון מבודח – שלא לומר ציני – כדאי שידעו כי מיום פרסום הסרטון הוא צבר מיליוני צפיות. בסרטון בוחרת איסלנד עמדה מנוגדת לזו של ברבדוס וניראה כאילו היא מבקשת מן הצופה לשקול את הוירטואלי – אל מול המוחשי.

אבל משקיעים המתעניינים במה שיש לעולמות הוירטואלים החדשים להציע לתיק ההשקעות האלטרנטיבי שלהם, כנראה פחות שואלים את עצמם מה מעניין או חווייתי – ויותר מה רווחי, והשאלה אם להשקיע בנדל”ן, ב – NFT’s ובנכסים וירטואליים בעולמות המטאוורס היא שאלה מהותית, הפותחת ללא ספק ערוץ חדש של השקעות אלטרנטיביות, במה שנראה כמו יקומים מקבילים. האם השקעות כאלה יוכלו להוכיח את עצמם בעתיד? בשלב זה, קשה לנחש!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מוצרים מובנים
הגנה על הכסף שלנו באמצעות מוצרים מובנים
פודטק: כמה כסף זורם לחברות תחליפי הבשר והאם הגיע הזמן לקנות מניות כאלה?
טכנולוגיה
מדוע 90% מחברות הטכנולוגיה הישראליות רשמו תשואה שלילית לאחרונה?
מטבעות קריפטוגרפים
כריית קריפטו בתאילנד: ג’סמין טכנולוג’י מטפסת ב – 7000%
gamestop
גיימסטופ – נגמר המשחק?