שוק הקריפטו
שוק הקריפטו

 

כישלון הניסיון למכור את NFT הציוץ הראשון בטוויטר העלה סימני שאלה בנוגע להשקעה באסימונים חסרי תחליף כערוץ אלטרנטיבי להשקעה בשוק הקריפטו, ולמסחר ב – NFT בכלל. השבוע קולקציה חדשה שהושקה תורמת לחיזוק מחודש של האמון בתחום.
על אף תרומות רבות שזורמות לאוקראינה תוך שימוש במטבעות קריפטו – הממשלה שם מחליטה להגביל את הפעילות במטבעות קריפטוגרפים. הביטקוין חוצה לרגע את רף 40,000 הדולרים, גם ה – Dogecoin רשם זינוק לאחר שנודע שאילון מאסק מתכוון לקנות את טוויטר.
העדכון הגדול לפרוטוקול את’ריום לא יבוצע ביוני כפי שתוכנן. 

כל החדשות המפתיעות משוק הקריפטו – בסקירה שלפניכם.

קולקציית NFT שזוכה להצלחה מסחררת, ובזכותה האמון במסחר ב – NFT שב ומתחזק

לאחר שהניסיון למכור את ה – NFT “הציוץ הראשון בטוויטר” כשל (מדובר ב – NFT שנרכש בעבור 3 מיליון דולרים לפני שנה וכעת ולא ניתן היה למכור אותו ביותר מ – 14,000 דולרים) קולקציית NFT חדשה נמכרה בכמה מאות מיליוני דולרים. מדובר באוסף NFT של היזם קוין רוז ומכונה Moonbirds. הקולקציה מכילה 10,000 תמונות של ינשופים. מאז החלו להימכר נרכשו 7,875 אסימוני NFT בעבור 2.5 את’ר לכל אחד, שהם קצת מעל ל – 7,000 דולרים לכל NFT. 2,000 אסימונים נוספים חולקו חינם לחברים ברשת PROOF שמפעיל היזם רוז. את האסימונים שחולקו החלו מקבליהם מוכרים בפלטפורמות סחר ב – NFT והם נמכרים במחיר ממוצע של 97 את’ר (מעל ל – 280,000 דולרים). גם כעת נמכרים אסימוני NFT מקולקציית Moonbirds, המחיר המינימאלי לאסימון נע סביב 20 את’ר (מעט מעל ל – 60,000 דולרים) ישנם אסימונים הנמכרים עבור 150 את’ר, שהם כ – 450,000 דולרים. ההצלחה הגדולה של הקולקציה החדשה פירושה מסחר ער בפלטפורמות מסחר ב – NFT. כך למשל בפלטפורמת OpenSea נפח המסחר השבוע היה הגדול ביותר מזה חודשיים, מעל ל – 177 מיליון דולרים. עוד יש לציין שהשבוע נכנסה פלטפורמת המסחר קוינבייס (Coinbase) לתחום ה – NFT. 

ממשלת אוקראינה שמה רגל לשוק הקריפטו: אי אפשר לקנות קריפטו ולשלם במטבע הפיאט האוקראיני גריבנה

תרומות רבות זורמות אל אוקראינה הנמצאת תחת מתקפה רוסית, חלק נכבד מהן באמצעות מטבעות קריפטו. למרות שהיא נהנית מתרומות אלה הממשלה באוקראינה החליטה להגביל את האפשרות לרכוש מטבעות קריפטו בתוך גבולות המדינה. הבנק המרכזי של אוקראינה אוסר כיום על רכישת מטבעות קריפטוגרפים ותשלום עבורם במטבע המקומי, הגריבנה. מאחורי הגבלה זו עומד הצורך למנוע יציאת הון מן המדינה. במקביל, ומסיבה דומה, מגביל הבנק המרכזי באוקראינה כל רכישה של מטבע חוץ בסכום העולה על 10 אלפי גריבנה, שהם כ – 3,400 דולרים. 

תרומות שזורמות לאוקראינה במטבעות קריפטו הם הצד היפה של השימוש בקריפטו בהקשר למלחמה באוקראינה, הצד היפה פחות הוא ניצול קריפטו כדי לעקוף סנקציות כלכליות המוטלות על רוסיה. קרן המטבע העולמית חוששת שהמסחר הגובר בקריפטו מסכן את המערכת הכלכלית הגלובלית. הקריפטו משמש דרך לעקוף את הסנקציות על רוסיה כך לפי קרן המטבע העולמית הקוראת לקובעי מדיניות לגבש רגולציה גלובלית למסחר בקריפטו ולשימוש במטבעות קריפטוגרפים. 

פועלים להחזיר את מטבעות ה – Ronin שנגנבו

בפריצת הקריפטו הגדולה ביותר בהיסטוריה נגנבו, בסוף חודש מרץ 2022 כ – 600 מיליון דולרים במטבעות Ronin מרשת רונין הקשורה למשחק האקסי אינפניטי. הפריצה מיוחסת לקבוצת האקרים צפון קוראנים. הפורצים החלו לנסות לשנע את המטבעות הגנובים לחשבונות שונים. בורסת המסחר בייננס זיהתה חלק מן הכסף שהגיע ל – 86 חשבונות שונים המנוהלים דרכה וכך הוחרמו 8.6 מיליון דולרים. כל זירות המסחר המובילות פוקחות שבע עיניים על תנועות מן החשבון המסומן של ההאקרים. 

ה – FBI הוציא אזהרה הכוללת פירוט הטכניקות המשמשות את קבוצת ההאקרים הצפון קוריאנית (המכונה לאזראוס גרופ). לפי ה – FBI הקבוצה מתמקדת בחברות קריפטו, בורסות מסחר, משחקי Play to earn, חוזים חכמים ואנשים פרטיים המחזיקים סכומי קריפטו גבוהים. 

ליאור מור

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

 

דירה או חווה סולארית
ראש בראש (אלטרנטיבי) דירה להשקעה או השקעה בחווה סולארית
נדלן בבריטניה
מה הופך את הנדל”ן בבריטניה לכל כך מעניין?
רכבי יוקרה
מועדון המיליון של הרכבים: עד כמה פופולאריים היו הרכבים במעל מיליון שקל בשנה האחרונה
ביטקוין
זה לא בשר ולא חלב: מה זה קריפטו טבעוני וכמה זה שווה?
הר הביטוחים משרד האוצר – איך זה יכול לעזור לנו?