שוק הקריפטו

בשוק הקריפטו יותר מ – 18,000 מטבעות קריפטו שונים, רק 18 סוגים שונים של מטבעות הם בעלי שווי שוק של יותר מ – 10 מיליארד דולרים, ורק 82, מתוך 18,000 מטבעות, בעלי שווי שוק שנמדד במיליארדים. ההשקעה בשוק הקריפטו היא תנודתית ונחשבת השקעה בסיכון גבוה – אולם לצד המטבעות ששומרים על היקף עסקאות גבוה ושווי שוק יציב פחות או יותר – המטבעות הקטנים יותר הם אלה אשר מציעים את האפשרות לעליות ערך של מאות ואלפי אחוזים. ראינו את השיבה אינו, הקרדאנה, הדודג’קוין כמובן, מונרו, ועוד רבים שהיו קטנים והפכו לגדולים ואפילו מטבע הקריפטו השני בגודלו מבחינת שווי שוק, הוא האתריום, עלה במהלך שנת 2021 לבדה בכ – 427%.

מי שמחפשים להתעשר משוק הקריפטו, מוצאים את עצמם נוטלים סיכונים ומשקיעים דווקא במטבעות הפחות יציבים והיותר קטנים – הם אלו שכאשר השוק מזהה אותם, ערכם עולה באופן מטאורי. המטבע שנמצא כעת אולי בראש טבלת המטבעות המאפשרים גריפת תשואות של אלפי אחוזים הוא מטבע קריפטוגרפי בשם Waves, והוא בהחלט קשור לסיפור הרוסי אוקראיני. הכל על Waves והזדמנויות ההשקעה שהוא מציע – לפניכם.

הסיפור של Waves

המטבע הקריפטוגרפי Waves שהושק בשנת 2016, מכונה גם “האת’ריום הרוסי” והוא פותח ברוסיה. הבלוקצ’יין שעליו נסמך המטבע נסמך על בפרוטוקול המכונה DApps המאפשר יצירת חוזים חכמים באמצעות המטבע – ממש כפי שהאת’ריום, שגם הוא מאפשר יצירת חוזים חכמים ועסקאות מהירות וגמישות, שימש את שוק ה – NFT המשגשג (מה שהביטקוין, אגב, לא יכול לעשות).

לאחרונה, עם תחילת המתיחות בין רוסיה ואוקראינה, פורסם כי המפתח הראשי של Waves הוא אוקראיני. הפרסום עשה הדים ותרם רבות לפופולאריות המטבע, עם הבחירה הציבורית בפעולות שמסייעות לאוקראינה ומייצרות תמיכה לאומית, הכוללת הזרמת כספים ותמיכה במלחמה שנתפשת בעיני העולם כלא הוגנת.

Waves הוא מטבע ידידותי, נגיש, מהיר, זול ובעל ביצועים מרשימים יחסית, וזו הסיבה שהוא זוכה להערכה מטעם קהילת המפתחים הענפה ברוסיה, כמו גם בקרב קהילת המפתחים של שוק הקריפטו בכל העולם. בשוק הקריפטו, הוא החל להימכר סביב מחיר של דולר אחד באוגוסט 2016, הגיע למחיר של כ – 5$ בסביבות יולי 2017 עם נפח מסחר של כמעט 2.5 מיליוני דולרים ב – 24 שעות סביב אותם תאריכים, עד סוף שנת 2017 טיפס מחירו לכ – 15.2 דולרים למטבע עם נפח מסחר של מעל 100 מיליוני דולרים ב – 24 שעות, ובאוקטובר 2021, לאחר עליות ומורדות, נסחר המטבע סביב מחיר של 32 דולרים עם היקפי מסחר ב – 24 שעות של כ – 240 מיליוני דולרים.

Waves מאז תחילת 2022

מאז אוקטובר 2021, שוק הקריפטו נמצא בירידה ואיבד עד כה מעל 35% משוויו הכולל. במספרים, ברור שהמטבעות הגדולים איבדו יותר אולם באחוזים אלו הם דווקא המטבעות הקטנים שהתרסקו – גם ה – Waves צנח בערכו. אם במחצית אוקטובר 2021 נסחר סביב מחיר של כ – 32 דולרים למטבע, עד מחצית פברואר השנה הגיע מחירו לשפל של כ – 10 דולרים למטבע. אבל בדיוק אז החלה המלחמה בין רוסיה ואוקראינה, והמטבע האוקראיני קיבל דחיפה רבת עוצמה מהקהילה הבין לאומית. כעת, על אף ששוק הקריפטו עדיין מתנדנד – Waves מציג עליית מחירים מטאורית, ונסחר כעת סביב מחיר של 35 דולרים למטבע.

האם זה הזמן להשקיע ב – Waves?

שוק הקריפטו מציע שפע מגוון של אפשרויות השקעה לנתח הספקולטיבי של תיק ההשקעות המנוהל. מטבעות שנסחרים בהיקפי שוק גדולים יותר, כמו ביטקוין ואתריום, נחשבים להשקעה מסוכנת פחות – ואילו מטבעות קטנים מהווים ערוץ השקעה תנודתי שנחשב בסיכון גבוה. מטבעות דוגמת Waves נמצאים בערך באמצע על רצף התנודתיות, עם שווי שוק לא מבוטל והיקף עסקאות שעומד היום על כ – 1.13 מיליארדי דולרים ב – 24 שעות. איש אינו יודע לומר בוודאות אם Waves ימשיך ויעלה, והתנודתיות האופיינית לשוק הקריפטו עשויה לנגוס בתיק ההשקעות שלכם כמו גם לייצר תשואות מרשימות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רכב חשמלי
ניסאן: השינוי שעוברת הנסיכה מיפן
השקעה בסחורות – יתרונות וחסרונות
טכנולוגיה
ממלכת השבבים העולמית נמצאת בין סין לארה”ב
תוכן לאתרים
מה חשוב לדעת על תוכן לאתרים
זום
שנת הזום – ZOOM