שוק הקריפטו

שוק מטבעות הקריפטו איבד במהלך הרבעון האחרון של שנת 2021 יותר מטריליון דולרים באופן מצרפי. בנובמבר 2021 הגיע שווי השוק של שוק הקריפטו לשיא של 2.885 טריליוני דולרים – וכיום, השווי הכולל של שוק הקריפטו עומד על פחות מ – 1.75 טריליוני דולרים. מאז תחילת השנה, איבד הביטקוין כמעט 18% מערכו, האתריום איבד כ – 33% מערכו, והבייננס קוין איבד מעל 28% מערכו. המטבעות הקטנים יותר גם הם נצבעו באדום מאז תחילת השנה: קרדאנו, למשל, איבד מעל 42% וסולאנה, שנסחרה תמורת כ – 14 דולרים במרץ 2021 ומחירה הגיעה לכ – 170 דולרים בסוף השנה, איבדה במהלך 2022 כבר יותר מ – 53%.

אבל גם בתוך הרשימה המתארכת של מטבעות מפסידים בשוק הקריפטו, מי שמצליחים לזהות את הכוכב העולה הבא עשויים למצוא את עצמם מרוויחים תשואה של אלפי אחוזים. בכל רגע נתון יש עשרות מטבעות קריפטוגרפים שנסחרים בסנטים וערכם עולה באופן דרמטי, בדרך כלל הערך יורד זמן לא רב לאחר העלייה. מטבעות גדולים יותר, ששווי השוק שלהם משמעותי, מייצרים עליות מחירים יותר ברות קיימא ואפשרות לרווחים גבוהים כשהם הופכים ממטבעות מוכרים למטבעות פופולאריים ומחירם עולה עם העלייה בחשיפה.

מטבע מעניין אחד כזה שראינו את ערכו מזנק לאחרונה הוא הביטגרט. הביטגרט הוא, בניגוד למטבעות רבים אחרים ששוטפים את השוק בימים אלה, מטבע עצמאי שאינו מקושר לעולם מטאוורס, למשחק NFT או לפלטפורמה ייעודית אחרת. הייחוד של הביטגרט הוא שהוא מבטל את מה שמכונה “עמלת גז”, או באנגלית Gaz Fee, העמלה הנפוצה בעסקאות של שוק הקריפטו. ביטגרט פועל מעל רשת בלוקצ’יין משלו ועמלת הגז בכל פעולה בביטגרט היא זניחה: רק 0.0000000000001 דולרים.

ביטגרט הושק בסוף יולי אשתקד, ואז נסחר סביב מחיר של 0.00000004 דולרים. במרץ 2022 הגיע לשיא המחיר שלו עד כה, עם מחיר של 0.00002 דולרים – מחיר המאפשר לרכוש אלפי מטבעות בתמורה לדולר אחד אולם עדיין מגלם עליות מחירים של 500%. כיום, נסחר הביטגרט סביב מחיר של 0.0000011 דולרים ושווי השוק שלו מעל 1.1 מיליארדי דולרים. בפורומים של משקיעים בשוק הקריפטו, מדברים על הביטגרט כמטבע הקטן שיתפוס את מקומם של מטבעות קטנים אחרים, דוגמת המטבע שיבה אינו, שנסחר היום סביב מחיר של 0.00002 דולרים ושוויו עומד על כ – 12.5 מיליארדי דולרים.

האם זה הזמן להשקיע בביטגרט?

שוק הקריפטו הוא מהשווקים הנפוצים לביצוע השקעות אלטרנטיביות כאופציה לגידור של תיק השקעות מנוהל בשוק ההון. אבל על אף המתאם הנמוך אל מול התנודתיות, וירידות השערים של שוק ההון, מאז נובמבר אשתקד – שוק הקריפטו הוא שוק תנודתי ומשקיעים בו, במיוחד אלה שבוחרים להשקיע במטבעות הקטנים יותר, חשופים להפסדים ולתנודתיות במחירים.

בשוק ההון באופן כללי, נהוג להניח שככל שניהול התיק הוא אמיץ יותר, התיק מאפשר יצירת רווחים גבוהים יותר. כמובן שאפשרות זו מתקיימת לצד האפשרות להפסדים ניכרים, אפשרות שכל משקיע נדרש לנהל ולהשלים עימה. ההשקעה בביטגרט היא השקעה ספקולטיבית: לא רק שמדובר בהשקעה בשוק הקריפטו אלא בנוסף מדובר במטבע יחסית זניח במונחי שווי השוק כולו. דווקא שם נחבאות לעיתים האפשרויות המשמעותיות ביותר ליצירת תשואות גבוהות, והמאפיינים של הביטגרט, ספציפית החיסכון בתשלום עמלת גז שהיא אולי מהסיבות המרכזיות ליצירת שוק הקריפטו ולפופולאריות שהוא זוכה לה, מגדילים את הסיכוי שהביטגרט אכן יעקוף במונחי שווי שוק ותשואה מטבעות אחרים שהזרימו תשואות נאות למשקיעים בשנת 2021 ויהפוך אחד המטבעות הבולטים בעליות הערך שלהם במחצית הראשונה של שנת 2022.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אנרגיה מתחדשת
הטכנולוגיה של העתיד: נטרול פחמן
השקעה בתשתיות
השקעה בתשתיות – להפוך משבר להזדמנות!
ביטקוין
ביטקוין – המטבע הווירטואלי שמשנה את חוקי המשחק
רכב חשמלי
מס נסיעה על רכבים חשמליים: האם זה יקרה וכמה זה יעלה?
איך יראה שוק התעסוקה
איך יראה שוק התעסוקה בעתיד? 47% מהמקצועות עתידים להיעלם בטווח של מספר שנים!